poniedziałek, 14 października 2013

14-go października w Polisz Czart wystąpi londyński zespół Gabinet LoosterW poniedziałek 14. października o godz. 21:00 czasu UK (22:00 w Polsce) w programie Polisz Czart wystąpi na żywo londyńska grupa Gabinet Looster oraz Forum Muzyczne ptasiarnia.com czyli połowa Gabinetu Looster: Rafał Wrona i Piotr Wróbel. O Rafale więcej informacji znajdziecie tutaj.
 
Gabinet Looster powstał w Listopadzie 2011. Idea założenia zespołu zrodziła się rok wcześniej - w Listopadzie 2010. Rafał Wrona i Piotrek Wróbel zaczęli wtedy grać w duecie na dwóch akustycznych gitarach. Końcem 2010 doszedł do nich perkusista Robert Wiktorowicz i wtedy zmienił się styl grania na nieco cięższy. Początkowe spotkania miały miejsce w wypożyczanych na godzinę salach prób. Zespół grywał głównie metal bądź ciężki rock. W 2011 doszedł wokalista/gitarzysta Adam Szczebel. To dzięki niemu Gabinet Looster gra akustycznie i pojawiło się sporo elementów reggae. Adam został przyjęty na wokalistę jeszcze zanim zaśpiewał - za fajny kapelusz, ale już na pierwszej próbie potwierdził swój talent wokalny. Nazwa kapeli powstała dopiero z początkiem 2012 tuż przed pierwszym koncertem i jest głęboko powiązana ze studiem, w którym odbywają się próby zespołu oraz sposobem odzwierciedlania otaczającego muzyków świata poprzez granie. Od 10 lutego 2012 zespól aktywnie koncertuje na terenie Londynu. Koncerty odbywają się w barach, klubach, na prywatnych imprezach oraz na londyńskich ulicach. Grają i śpiewają po polsku, choć nie tylko dla Polaków. Wszystkich muzyków łączy przede wszystkim muza i przyjaźń. Nie grają dla kasy i mają nadzieję że to się nigdy nie zmieni. W przyszłości planują nagrywanie własnych albumów oraz koncertowanie dla większej ilości odbiorców.Piotr Wróbel i Rafał Wrona (fot. Monika S. Jakubowska)
Forum Muzyczne ptasiarnia.com powstało z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby nawiązać kontakt z ludźmi chętnymi do wspólnego grania, zespołami czy też po prostu pasjonatami muzyki chcącymi wymienić się doświadczeniami lub opiniami muzycznymi. Pomysł założenia forum zrodził się w oparciu o własne doświadczenia. W związku z tym, że Rafał i Piotr są w mniejszym lub większym stopniu zaangażowani w kilka projektów muzycznych na terenie Londynu i wielokrotnie próbowali znaleźć kogoś chętnego do współpracy, przekonali się, że 
naszej emigracji brakuje właśnie forum poświęconego tematyce muzycznej w Londynie. Ptasiarnia to nie tylko forum, ale również organizator imprez muzycznych.

W programie zaprezentuję utwory niektórych uczestników koncertu oraz nagrania Gabinetu Looster na żywo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz