poniedziałek, 18 marca 2019

Jakub KUBEŁ Kaczmarek - Nasza muzyka to kociołek Panoramixa


PowerHorse istnieje od prawie dekady, ALE ze względu na młody wiek i zawirowania personalne, cały czas stara się wystartować jak rakieta, by z pełnym impetem podbić polską, rockową scenę muzyczną! Na przekór wszystkim przeciwnościom losu i ludziom, którzy z zazdrością patrzą na nasze sukcesy, dokonujemy niemożliwego: wciąż istniejemy!!!W skład zespołu wchodzą:

Lidia LILI Mućka
głos

Jakub KUBEŁ Kaczmarek 
szybkie paluszki

Aleksander OLI Rachwał 
potężne riffolągi

Kamil Kret Węglarz
basiory from hell

Szymon MERDO Dyner
garnki, talerze, pełen zmywak
Mamy na koncie kilka nagród i wyróżnień:Kwiecień 2016
wygrana w Bitwie Kapel Wielkiego Grillowania UAM
 
Listopad 2015
wyróżnienie dla zespołu oraz nagroda dla najlepszego gitarzysty (Kuba) 
na IX Rockowych Andrzejkach w Kostrzynie Wielkopolskim

Październik 2015
wyróżnienie na Jaszczur Music Festival Lisewo

Czerwiec 2015
nagroda główna jury w konkursie Nasze Miasto Gra - występ na LUXFEST 2015Czerwiec 2014
wygrana w konkursie Heavy Metal Holiday
nagroda publiczności w Morągu na Unique Rock FestivalMarzec 2014
wyróżnienie od Fabryki Zespołów dla Kuby 
na V Wielkopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie

Grudzień 2013
I miejsce podczas IV Konińskiej Ligi Muzycznej (Rock z Mikołajem)

 
Październik 2013
II miejsce w plebiscycie na najbardziej popularny zespół 
regionu konińskiego kilkadziesiąt zagranych koncertów

i ładną listę polskich legend, które supportowaliśmy:
Turbo, TSA, Proletaryat, Acid Drinkers, Piersi, Luxtorpeda i inni.

Nasza muzyka to muzyczny kociołek Panoramixa, prawdziwy mix rock'n'rolla, wódki i mydła. Nasze wątroby są zaprawione w boju, jesteśmy prawie głusi i niespełna rozumu, dlatego chcemy więcej. Jesteśmy przekonani, że nasza twórczość ma ogromną szansę na przebicie, dlatego nie zamierzamy dać dupy!


 A trochę oficjalniej...

Kuba, Olek i Szymon oraz ówczesny basista (Adam Popielarz) poznali się w 2009 roku w Koninie i postanowili podjąć trudy wspólnego realizowania pasji. Przez kilka lat grali pod tajemniczą nazwą NSK. Rok 2012 przyniósł zmiany, w wyniku których do zespołu dołączył Jakub Wolak, który stanął za mikrofonem, a zespół zmienił nazwę na PowerHorse. Nazwa miała kojarzyć się z energicznym stylem gry zespołu oraz miejscem jego pochodzenia. Zespół jednak długo nie pograł w tym składzie, wokalista wkrótce opuścił zespół, a PowerHorse na rok zniknął ze sceny.


Po przerwie do kapeli dołączyła Natalia Woźniak (obecnie Trzeszczyńska), z którą zespół zaczął odnosić pierwsze sukcesy. W międzyczasie z zespołem pożegnał się Adam, a na jego miejsce wskoczył Łukasz MARS Kowalski. Jednocześnie pod swoje skrzydła wziął nas Rafał ALF Brzeziński, który pełnił rolę managera. Spowodowało to jednak konflikt z wokalistką, która postanowiła odejść. Za mikrofon weszła Patrycja TYŚKA Gołdyn, a zespół ruszył jeszcze żwawiej do przodu.

Zagraliśmy serię bardzo udanych koncertów, a w 2016 roku nagraliśmy płytę zasięg aspektu, którą promowało kilka również udanych koncertów. Niestety, pech zespołu sprawił, że z zespołu odszedł Mars (którego zastąpił rewelacyjny KRET), z zespołem pożegnał się również manager, a wokalista zaszła w ciążę, co sprawiło, że ponownie na ponad rok zniknęliśmy z horyzontu. Po kilkunastu miesiącach postanowiliśmy podjąć trudną decyzję i rozstać się z Tyśką, z którą mamy same sympatyczne wspomnienia, ale która nie mogła już poświęcić nam tyle czasu, by kontynuować wspólne granie. Tym samym w zespole nastały kolejne zmiany personalne i głosem prowadzącym PH została Lidia LILI Mućka, która od lat była przyjaciółką zespołu i z którą zagraliśmy wcześniej kilka koncertów, gdy śpiewała jeszcze w innej kapeli. W 2018 nagraliśmy demo o nazwie Nowy początek i planowaliśmy wielki powrót na scenę. Okazało się jednak, że roczna przerwa wystarczyła, by zespół, który jeszcze niedawno był w stanie po brzegi wypełnić klub w Poznaniu fanatykami mocnych dźwięków, dziś jest wręcz niezauważalny.


Zagraliśmy kilka koncertów, po których usłyszeliśmy sporo życzliwych komentarzy, jednak na razie nie mamy zaplanowanych żadnych kolejnych występów. Trwamy więc w zawieszeniu, próbując swoich sił w zorganizowaniu możliwości zagrania, czekając przy tym na lepsze dni dla naszej twórczości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz