piątek, 15 marca 2019

Rome w roku 2019 pojawi się na koncertach w Polsce: 15.03. Wrocław, Klub Firlej, 16.03. Warszawa, Klub Hydrozagadka, 17.03. Kraków, Zet Pe Te


Pochodzący z Luksemburga muzyk i wokalista Jerome Router (Rome) na marzec przyszłego roku zapowiada nowy album Le Ceneri di Heliodoro i trasę koncertową. Rome odwiedzi również Polskę i zagra u nas trzy koncerty: we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Bilety na wszystkie koncerty dostępne są już w sieci w cenie 65zł. W dniu koncertu 75zł.

Rome „Heliodoro Tour 2019”
15.03. Wrocław, Klub Firlej
16.03. Warszawa, Klub Hydrozagadka
17.03. Kraków, Zet Pe Te

Świat muzyczny Rome jest szczególny. Łączy on tradycyjne umiejętności pisania ballad z wyrafinowanym wersem poetyckim oraz nietypowymi aranżacjami. Na pierwszych płytach Rome widać silny wpływ muzyki industrial oraz darkfolk, ale już Flowers From Exile (2009) i Nos Chants Perdus (2010) sygnalizują zwrot w kierunku francuskiej pieśni i amerykańskiego folku. Rome pozwala przenikać się różnym stylom: utwory jego patronów Jacuesa Brela i Leo Ferre, czasami spotykają się z energetycznym rokiem i wpływali muzyki wave z Joy Division czy New Model Army.


Sam Jerome opisuje swój styl jako chanson noir. Kreatywność Rome nie przygasa, wręcz przeciwnie. Jego nowy album powraca do korzeni martial neo-folkowych i przekona do siebie miłośników historii, kultury jak też muzyki indie, gotyckiej i punkowej. Trzynasta płyta Rome nosi tytuł Le Ceneri di Heliodoro (Popioły Heliodora). Teksty piosenek oscylować będą wokół tematów historycznych, łącząc je z ważnymi utworami literackimi i cytatami z Brechta, Jüngera, Camusa, Celine, Burroughsa czy Londona. Na Le Ceneri di Heliodoro muzyka Rome dotykać będzie ważnych i aktualnych tematów.

Nie zabraknie prowokacji i wieloznaczności. Rome zmaga się z rozpadającym się poczuciem jedności Europy, wątłymi relacjami między państwami europejskimi, jak też i Ameryką. Temat ciągłości tożsamościowej, który tak mocno odznaczył się na ostatniej dekadzie wywarł widoczny wpływ na Reutera. Odwołując się w tym kontekście do myśli antycznego filozofa Heliodora, Rome po raz kolejny oferuje nam zagubienie i oburzenie przez swoją muzykę. Singiel z nowej płyty One Lion’s Roar – dumna, pełna życia pieś wygnańców, zapowiada nowy album, gdzie dumny i niezależny lew po raz kolejny jawi się jako patron zespołu. A oto przedpremierowe wykonanie One Lion’s Roar:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza