poniedziałek, 11 lutego 2019

10-lecie electro-rockowego zespołu Half Light i wydarzenia z tym związaneToruński zespół electro-rockowy Half Light obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia. W związku z tym przez cały 2019 rok grupa będzie celebrować to ważne dla niej i słuchaczy wydarzenie. Na jesieni br. ukaże się nowa płyta Half Light zatytułowana (Nie)pokój Wolności, wcześniej natomiast muzycy będą publikować w sieci ambientowe wersje swoich wcześniejszych kompozycji. Pierwszą „Don't Lie” można już wysłuchać:


Zespół planuje także serię urodzinowych koncertów. Pierwszy z nich odbędzie się już 11 lutego w toruńskim HRPP Pamela o godzinie 19:00. Half Light zagra z zaprzyjaźnionym zespołem Lev Aaronov. Jubilatowi z Torunia życzymy 100 lat!!!


Half Light to grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. Zespół określany jest mianem polskiego Depeche Mode. Zespół wydał 6 albumów w tym 4 autorskie. Utwory Half Light pojawiły się na prestiżowej Polish Airplay.


Płyty miały bardzo dobre recenzje w Polsce jak i zagranicą m. in. na portalach niemieckich, szwedzkich, belgijskich, rosyjskich oraz azjatyckich. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie", "Teleexpress", a także udzielił wywiadów w Polskim Radio Pr 1, Trójce, Radio WNET, RDC, Radiu PIK, Radiu Rzeszów i innych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza