niedziela, 10 lutego 2019

Fuzzy Birds, czyli Kobiety Kobietom

fot. Denis AmirovFuzzy Birds to zespół czterech artystek reprezentujących różne gatunki muzyczne począwszy od jazzu, poprzez soul po współczesne brzmienia. Grupa powstała z fascynacji do twórczości kobiet światowego jazzu. Oprócz kompozycji własnych w repertuarze zespołu można usłyszeć najpopularniejsze utwory Arethy Franklin, Niny Simone, Angie Stone, Ethy James oraz wielu innych div światowego formatu.

Liliana Zieniawa (fot. Denis Amirov)
Artystki swobodnie poruszają się w wielu gatunkach muzycznych, co nadaje ich twórczości świeżości i wyjątkowości.

Skład zespołu:
Dorota Olech - saksofony, flet
Julia Amirova - fortepian
Aga Fijołek - gitara basowa
Liliana Zieniawa - perkusja, wibrafon

Liliana Zieniawa - perkusistka, wibrafonistka i kompozytorka. Jest absolwentką wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji jazzowej.Na swoim koncie ma występy z polskimi, skandynawskimi oraz amerykańskimi muzykami w tym także trasy koncertowe po Europie oraz Stanach Zjednoczonych.Na swoim koncie ma wystepy na wielu prestiżowych festiwalach m.in. Mladi Ladi Jazz, Jazz in The Ruins Festival, Krakow All-Souls Jazz Festival, Chicago Jazz Festival, MIA Jazz. Liliana jest perkusistką odważną, otwartą na eksperymenty, czerpiącą wiele inspiracji z Europejskiej muzyki improwizowanej.


Dorota Olech (fot. Denis Amirov)
Dorota Olech - saksofonistka, flecistka, producent muzyczny oraz pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Była producentem oraz kierownikiem artystycznym Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej. Współpracowała m.in z Teatrem Starym, Teatrem im.J.Słowackiego, Teatrem „Groteska” oraz Radiem RMF Classic w Krakowie. Ma na swoim koncie występy na znaczących festiwalach w Polsce i za granią m.in. Ladies Jazz Festival, Hot Jazz Spring Festival, Jazz nad Odrą „Złota Tarka”. Jest pomysłodawczynią i twórczynią projektów muzycznych: Fuzzy Birds, LatinSoul, SAFAduo oraz Saksofonarium. Z ostatnim zespołem w 2017 roku wydała płytę „Saksofonarium plays Gershwin”.Julia Amirova (fot. Denis Amirov)
Jest saksofonistką pełną pomysłów, dla której nie ma działań muzycznie niemożliwych, tylko takie które zawsze można wykonać inaczej. Lubi przełamywać muzyczne stereotypy i wyznaczać nowe kierunki formalne i wykonawcze.

Julia Amirova - pianistka ukraińskiego pochodzenia. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Ukończyła z wyróżnieniem Kijowski Instytut Muzyki w klasie fortepianu oraz Kijowski Narodowy Uniwersytet Kino, Teatr, Telewizja w zakresie realizacji dźwięku. Współpracowałam z etno-jazzowym zespołem - Strikha. Jest współzałożycielką zespołu KlezzJezz oraz Good Flow. Twórczyni również autorskiego projektu - Julia Amirova. Jest pianistką utalentowaną, w pełni ukazującą możliwości instrumentu jakim jest fortepian, posiadająca dużą wiedzę w zakresie sztuki pianistycznej.


Aga Fijołek (fot. Denis Amirov)
Aga Fijołek - basistka. Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od gry na skrzpcach i altówce. Poszerzając swoje zainteresowania zaczęła używać klasycznego instrumentu, jakim są instrumenty smyczkowe w projektach rockowych oraz funkowych koncertując m.in z Liam McMhurry Band, Urban Yellen Test, Bloody Marry. Z czasem postanowiła pójść dalej w kierunku doskonalenia swoich umiejętności , rozpoczynając grę na gitarze basowej. Jako basistka koncertowała z takimi grupami jak Chambers Maid, Sztajemka, Wu-Hae. Od kilku lat jest basistką zespołu 4 Elements z którym koncertuje na całym świecie. Jest basistką wszechstronną, z lekkością porusza się w wielu gatunkach muzycznych, a jej gra jest zdyscyplinowana i pełna swobody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz