piątek, 2 marca 2018

Bartosz Romanek - Wieczór Polski w Romford z udziałem Remi & Falko Project

W dniu wczorajszym w przepięknej scenerii The Retailery w Romford miał miejsce Wieczór Polski, w ramach którego z koncertem wystąpił Remi & Falko Project. Aura na zewnątrz, padający śnieg, wyjątkowy wieczór w środku tygodnia, miłośnicy sztuki, obrazy, poezja, sztuka w wielu jej obliczach, liryczny nastrój; czegóż więcej potrzeba człowiekowi do szczęścia. Polski Wieczór połączony był z wystawą obrazów, a także rękodzieła. To podkreśliło jeszcze dobitniej piękno, wyjątkowość i osobliwość tego wydarzenia.


Bardzo wielu Polaków mieszka na Wyspach Brytyjskich, bardzo często angażują się w tworzenie, prowadzenie i scalanie społeczności lokalnych, w których przyszło im żyć. Jedną z takich właśnie grup jest Polish Community Havering. Chwała im za to, że działają, scalając polską wspólnotę, zarazem szukając platformy współdziałania lokalnie z innymi grupami narodowościowymi, również organizując imprezy, jak ta wczorajsza.

Podziękowania za przygotowanie wczorajszego spotkania z muzyką i artystami należy skierować do Alicja Abba, która wkłada wiele serca w kreowanie tej wspólnoty i zapewnienie lokalnie mieszkającym Polakom jak największej ilości atrakcji, też tych kulturalnych. Po raz kolejny fantastycznie wystąpił przed publicznością Remi Juskiewicz, który aranżuje muzykę, pisze teksty, śpiewa i gra na gitarze. Jednym słowem, a w zasadzie dwoma - czlowiek orkiestra. Agnieszka Rebosz swoją piękną barwą głosu potrafi porwać publiczność, a każdej piosence nadać nowe życie. Jej talent wokalny jest niepodważalny i pięknie wkomponowuje się w występy zespołu na scenie. Timeea Maura Bucurenciu jest obdarzona charakterystycznym, pięknym głosem i jej występy również czarują. Rumuńska piosenka "Umbra" - "Cień", która jest w repertuarze zespołu to popisowy numer Timeei, roztaczający wyjątkową aurę. Rafał Gucwa wystąpił na saksofonie i pilnował nagłośnienia, by głos artystów był dobrze słyszalny. Teksty piosenek Remi&Falko Project są autorstwa Wiesław Fałkowski i Dorota Górczyńska-Bacik, których wspaniały talent poetycki artyści występujący na scenie przekuwają w kreowanie wyjątkowego występu artystycznego.  Zdjęcia artystów i całego wczorajszego wydarzenia są autorstwa Daniela Cichego.

***

Bartosz Romanek

Miłośnik historii, sportu i muzyki. Z zamiłowania i pasji dużo pisze. Uwielbia książki i sport pod wszystkimi postaciami. Działa bardzo dużo na rzecz polskiej społeczności lokalnej w Dunstable. Prowadzi też typery tenisowe i piłkarski -  świetna zabawa! Największe autorytety Bartka to profesor Bartoszewski, ks. Kaczkowski i Zbigniew Religa. Kocha literaturę faktu, prozę, biografie, dobry film. Uwielbia kontakty z ludźmi, fascynuje go odkrywanie nowych kultur. Jest osobą świetnie czującą się na Wyspach i pewną siebie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza