czwartek, 11 stycznia 2018

10 stycznia w toruńskim HRP Pamela zagra Śląska Grupa Bluesowa

fot. Agata Jankowska
Jak co roku występ Śląskiej Grupy Bluesowej rozpocznie nowy sezon koncertowy w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Wydarzenie odbędzie się w środę 10. stycznia 2018 roku o godzinie 19. Wejściówki dostępne są w dwóch opcjach cenowych: do 9. stycznia 2018 roku 20 zł a w dniu koncertu - 30 zł. Są do nabycia w klubie (Toruń ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość biletów jest ściśle limitowana.

fot. Agata Jankowska
ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA to elita polskiej sceny bluesowej i rockowej. W zespole występują laureaci muzycznych rankingów 2017 roku, w kategoriach: NAJLEPSZY WOKAL, NAJLEPSZY PIANISTA i NAJLEPSZY GITARZYSTA. Śląska Grupa Bluesowa uznawana jest za głównego przedstawiciela Śląskiego Bluesa. Prezentuje unikalne brzmienie i sposób grania charakterystyczne dla lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Zespół tworzą:
* Leszek Winder (gitara). Od lat najlepszy gitarzysta bluesowy i rockowy w plebiscytach: GUITAR TOP, BLUES TOP i innych.
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja). Współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary). Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.

Z zespołem gościnnie koncertują:
* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową.
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych w Polsce. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował między innymi z Martyną Jakubowicz i Ireneuszem Dudkiem. Współpracował z takimi zespołami jak: Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing ...


Leszek Winder zapowiada koncert w Hard Rock Pubie Pamela:

Koncert w toruńskiej Pameli od wielu lat otwiera naszą styczniową trasę koncertową i jest pierwszym występem w roku. Zawsze wracam tutaj z radością. Klubów otwartych na żywą muzykę jest w Polsce niewiele. Tak konsekwentnie działających jak HRP Pamela w Toruniu jest bardzo mało. W cieniu każdej sceny zawsze stoi ktoś komu należą się słowa uznania Darkowi szefowi klubu Pamela gratuluję tych 20 lat intensywnej działalności. Życzę siły i wytrwałości na dalsze lata działania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza