sobota, 9 maja 2015

BIGQueens - pasja i spełnianie muzycznych marzeń


BIGQueens powstał na początku 2012 roku. 5-go stycznia 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta Dokąd, którą poprzedziły wydane wcześniej przez zespół dwa maxi single. Płyta zawiera 11 autorskich utworów i nagrana została w HZ STUDIO w Zielonce. Realizacja Mix i Mastering Mariusz Konik i Robert Wawro. Na płycie gościnnie zaśpiewali Wiktoria Trynkiewicz, która przez lata współpracowała z zespołem Wandy Kwietniewskiej Wanda i Banda, Sebastian Pańczyk były wokalista zespoł Leash Eye jak również Jacek Dewódzki były wokalista grupy Dżem. Zagrali na niej Marek Myszka muzyk, basista - Holy Dogs, Dogz, Dusza i Rapadub oraz Wojciech Kidoń współpracujący na co dzień z muzykami z Polski oraz z zagranicy. Na początku grudnia 2014 zespół nagrał teledysk do jednego ze swoich utworów „Na koniec świata”, którego realizatorem był reżyser Dominik Rakoczy 

Skład zespołu:
Sławomir Checiak – Gitara
Maciej Duniec - Wokal
Kamil Ruszkowski – Perkusja
Sylwia Zielińska - Bass
Sebastian Szymański - Klawisze


Uczestnictwo w Gali „Specjalne Mikrofony Made In Kielce 2014” Radio Kielce z brytyjskim zespołem RED BOX, Włodkiem Pawlikiem – zdobywcą Nagrody GRAMMY 2014, z którym wywiad można znaleźć tutaj oraz Andrzejem Piaskiem Piasecznym. Zespół BIGQueens zaprezentował się także podczas zeszłorocznych Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz wziął udział w wielu festiwalach m.in. na J.P Artist Festival, na Festiwalu Dobra Strona Rocka w Warszawie czy Festiwalu Rock Front w Kielcach. Występ BIGQueens na Festiwalu Rock Stars Pozytywna Energia w Katowicach okazał się dla zespołu ogromnym sukcesem w postaci pierwszego wyróżnienia.

Sukces przyniósł również zespołowi występ w 2013 roku na Festiwalu Miry Kubasińskiej Wielki Ogień w Ostrowcu Św. podczas, którego zespół wywalczył sobie trzecie miejsce. BIGQueens  zagrał też kilkadziesiąt koncertów m.in. z zespołem BIG CYC, z zespołem Cochise, którego liderem jest znany aktor Paweł Małaszyński, koncert z byłym wokalistą zespołu Dżem Jackiem Dewódzkim & Kontrabandą jak również koncert z zespołem Leash Eye.  Przy stronie BIGQueens działa również Fan Club Zespołu. W lokalnej stacji radiowej autorski utwór BIGQueens "Zostawiam wszystko" utrzymuje się na liście od ponad 100 tygodni Mamy przed sobą ogromne plany na najbliższą przyszłość - zapowiadają muzycy -  pełne zaangażowania i ogromnej miłość do naszej pasji jaką jest nasz zespół, powstaje już materiał na kolejną płytę oraz koncepcja kolejnego teledysku. Pragniemy nieustająco promować z całych sił nasz zespół i naszą muzykę i realizować marzenia muzyczne nasze i naszych fanów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza