poniedziałek, 4 maja 2015

4-go maja w HRP Pamela wystąpią Ve ro oraz Earl Thomas & The Royal Guard


W poniedziałek 4 maja w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi charyzmatyczny amerykański wokalista Earl Thomas, któremu towarzyszyć będzie jego grupa THE ROYAL GUARD złożona z cenionych amerykańskich i angielskich muzyków. Występ gwiazdy zza oceanu poprzedzi set koncertowej młodej toruńskiej wokalistki VE RO. Earl Thomas jest nie tylko świetnym piosenkarzem, ale również renomowanym kompozytorem, tworzącym dla tak znanych artystów jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones. Swoimi doświadczeniami zarówno wokalnymi jak i kompozytorskimi Earl Thomas podzieli się z uczestnikami warsztatów wokalnych, które poprowadzi wspólnie z Asią Czajkowską-Zoń. Zajęcia odbędą się również w Hard Rock Pubie Pamela. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny. Koncert rozpocznie się o godzinie 19-tej zaś warsztaty wokalne o godzinie 17-tej.

Fot. Daria Kalinowska
Ve ro - wł. Weronika Anna Szatkowska - wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka mieszkająca i nagrywająca w Toruniu. Ve ro pochodzi z Płocka. Śpiewa utwory w aranżacjach opartych o ukulele, gitarę, pianino i kazoo. Komponować zaczęła w wieku 14 lat choć śpiewać lubiła od 6 roku życia. Jej muzyka to mieszanka klimatów akustycznych, country, popu i brzmień folk rockowych. Zbiera na płytę na portalu Sellaband - www.sellaband.com/ve-ro od 21 kwietnia tego roku. Niedawno została zauważona przez program radiowy talentcast.nl, a jej muzyka będzie puszczana w 4 stacjach radiowych - w Holadnii i RPA. W lutym otrzymała wyróżnienie na eliminacjach do Seven Festiwalu. Wciąż pracuje nad materiałem solowym. Jest jedną z uczestniczek warsztatów gitarowych prowadzonych w Hrp Pamela przez Krzysztofa Toczko. 

Koncertowy skład zespołu Ve ro w 2015 roku: Ve ro - śpiew, gitara, ukulele, kazoo
Mateusz Lewandowski - gitara akustyczna i elektryczna Damian Działdowski - gitara akustyczna i elektryczna
Mateusz Kobyłka - cajon, harmonijka, instrumenty perkusyjne


Earl Thomas
Choć studiował śpiew klasyczny, i od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones, jego największym atutem są bezsprzecznie sceniczna charyzma i głos: mocny jak dzwon, miejscami okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu nie-pow-ta-rzal-ny! Jak skrzyżowanie Ike'a Turnera z Sealem. Earl ma koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata - w tym na Montreux Jazz - oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”).

Nic dziwnego, że nazywają go „the Blues Ambassador”. Urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee, w której każdy na czymś grał lub śpiewał: mama interesowała się gospel, tata - bluesem. W ten sposób poznał klasykę tych dwóch gatunków: artystów takich, jak Muddy Waters, Otis Redding, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight, i wszyscy wykonawcy wiązani z wytwórnią Stax. Na własną rękę odkrył, i dorzucił do tego „miksu” twórców wczesnego rocka, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Rod Stewart, oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles, czy Led Zeppelin. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!”


Earl Thomas - śpiew
Pat Levett - perkusja
Matt White - gitara
Kevin Allwhite - gitara basowa
Joe Glossop - hammond

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza