sobota, 4 października 2014

Powrót „Herosów Rock’n’Rolla” – Magda Piskorczyk

Po sześciomiesięcznej przerwie powraca reanimowany „do życia”, dzięki moim wspaniałym przyjaciołom darczyńcom, mój stały, muzyczny cykl „Herosi Rock’n’Rolla”. W kolejnym, 112 spotkaniu, w koncercie na żywo, wystąpi polska Mahalia Jackson – MAGDA PISKORCZYK.

Do spotkania tomaszowian kochających rock’n’roll, ten cykl spotkań przybyłych na koncert, dojdzie o godzinie 17.30 w sobotę 4 października 2014 roku w naszym Ośrodku Kultury (OK) TKACZ przy ul. Niebrowskiej 50. Kim jest Magda Piskorczyk?

Magda Piskorczyk – to polska (egzotyczna) wokalistka i instrumentalistka. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji amerykańskiego czarnego południa, afrykańskiej, afro-amerykańskiej. Aranżuje i komponuje, była gościem festiwali międzynarodowych m.in. na Tajwanie, w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Anglii, na Węgrzech i we Francji. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Prowadzi warsztaty muzyczne według własnego programu autorskiego, między innymi w ramach Blues nad Bobrem. Efektem takich warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta Magda Piskorczyk Masterclass.

Jest autorką płyty studyjnej Blues Travelling nagranej z udziałem Michała Urbaniaka albumu Magda Live z zapisem akustycznego koncertu z Radia Gdańsk, płyty Live at Satyrblues nagranej ze Slidin’ Slimem znanym muzykiem ze Szwecji, podwójnego albumu Afro Groove upamiętniającego trasę koncertową z Billy Gibsonem z Memphis (wcześniej był członkiem jury oceniający występ Magdy) oraz płyty studyjnej z muzyką gospel: Mahalia. Albumy Magda Live, Afro Groove i Mahalia otrzymały nominację do Nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Blues.

Magda Piskorczyk jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu bluesowego: International Blues Challenge w Memphis (USA). Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012 i 2013) przez czytelników kwartalnika Twój Blues. W maju 2008 roku, jako jedna z dwóch pierwszych wykonawców, odcisnęła swą dłoń w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie Śl. koło Zielonej Góry. Często określana jako „czarny głos w białym kostiumie” po zawierającej takie określenie recenzji koncertu we Francji („Brillante chanteuse a la voix noire et au costume blanc”).

Magda Piskorczyk współpracuje, nagrywa bądź występuje na koncertach z innymi zespołami, muzykami m.in. Blues Flowers, Engerling i Konoba. Występowała z wieloma znanymi muzykami, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim oraz Bobem Margolinem, Billy Gibsonem, Seckou Keitą, Ritą Engedalen, Bobem Brozmanem, Gregiem Szłapczyńskim i Slidin' Slimem.

W jej repertuarze dominują takie style jak: blues, gospel, afro-blues, rhythm and blues czy muzyka afrykańska a wszystko wykonane jest w sposób artystycznie profesjonalny o czym zapewnia państwa uczestnik koncertu („Jazz na kanapie”) w maju tego roku w Oleśnicy, urzeczony muzycznie

Antoni Malewski

Z A P R A S Z A M na koncert polskiej Mahalii Jackson do OK TKACZ w sobotę na godz.
17.30 w dniu 4 października 2014 roku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza