wtorek, 17 grudnia 2013

Tribute To Moskwa i legendarna D.O.A. w toruńskim HRP Pamela

Autorka tekstu i zdjęć jest Agata Jankowska

Agata Jankowska (21l) - studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pasjonuje się fotografią zarówno cyfrową jak i analogową, nieśmiałą przygodę z fotografią ukierunkowuje w formę wyrażania emocji. Interesuje się muzyką.Nikogo już nie zaskakuje obecność w Hard Rock Pubie Pamela zespołów takiego formatu jak kanadyjska grupa D.O.A. To jedyny klub w Toruniu, który konsekwentnie sprowadza znaczące zagraniczne grupy, przy okazji dając możliwość zaistnienia na tej samej scenie lokalnym zespołom. W ostatnim czasie wystąpili tu m.in. SWINGIN UTTERS, FLATFOOT56, STREET DOGS, CHARGE 69, REAL McKENZIES, THE MAHONES - imponująca lista, która udowadnia, że Hrp Pamela jest miejscem wyjątkowym.

Zorganizowany pod koniec października koncert D.O.A. był wyjątkowym wydarzeniem choćby ze względu na fakt, że ta legendarna grupa kończy swoją działalności koncertową. Występ w Pameli był zatem jednym z ostatnich na ich pożegnalnej, europejskiej trasie. Co więcej, tego dnia licznie zgromadzoną publiczność rozgrzewał zespół MOSKWA, promujący swój najnowszy projekt TRIBUTE TO MOSKWA realizowany z okazji swojego 30-lecia. 

Na scenie pojawili się specjalnie zaproszeni goście: Tomasz 'Titus' Pukacki (Acid Drinkers), Arjuna Vallabha Das (Toi Luzja Freestyle Project), Mateusz Czyżniewski (Absurd), Paweł Anusiak (Redaial), Łukasz Fijałkowski (Ergo), Gerard Müller (Katzenjammer). Jako support zaprezentował się toruński, robiący stałe postępy, zespół Redaial. Kapela, obok takich zespołów jak VAVAMUFFIN, MOSAIC i DIFFENBACHIA, pojawiła się na winylowej EP-ce TRIBUTE TO MOSKWA promującej płytę długogrającą o takim samym tytule .

Trzeba przyznać, że jak na klubowy koncert, skład wykonawców był imponujący. To jednak nie koniec. Już dziś nieoficjalnie wiadomo, że niedługo w Hrp Pamela pojawi się legendarny zespół VIBRATORS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza