czwartek, 12 grudnia 2013

PERCIVAL przygotowuje muzykę do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" Nowy teledysk i trasa koncertowa wkrótce.

PERCIVAL, jeden z najważniejszych w kraju zespołów tworzących muzykę w klimacie medieval folk/power folk zapowiada współpracę ze studiem CD Project RED w ramach której Percival przygotuje część ścieżki dźwiękowej do gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Do nagrań wykorzystane zostaną tradycyjne słowiańskie instrumenty, które pomogą twórcom gry w stworzeniu niezwykłej atmosfery oddającej charakter wykreowanego świata. Premiera gry zapowiadana jest na przyszły rok. Więcej szczegółów tutaj.Tak muzycy zespołu komentują swój udział w produkcji trzeciej części Wiedźmina:
“Mamy ogromną przyjemność powiadomić wszystkich naszych fanów, że nasza muzyka będzie częścią tła dźwiękowego w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Jest to dla nas bardzo wzruszająca i radosna chwila. Wszyscy, którzy interesują się sagą o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego oraz bardzo udaną grą "Wiedźmin" wydaną przez CD Project Red wiedzą, że nazwa naszego zespołu wywodzi się właśnie od postaci pochodzącej z tego świata. Możliwość uczestniczenia w czymś tak legendarnym i kultowym jak "Wiedźmin" jest dla nas najwspanialszym ukoronowaniem kilkunastoletniej pracy.” 


Przypomnijmy że mocniejsze wcielenie grupy to zespół PERCIVAL SCHUTTENBACH, który po współpracy z Donatanem przy płycie “Równonoc” wydał pod koniec września kolejny album studyjny zatytułowany “Svantevit”. Płyta została nagrana w kilku miejscach, m.in Teatrze im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, RedBaaron Mobile Studio i Studio Analiz w Szczecinie. Znalazło się na niej 8 nowych kompozycji:

1. Okrutna Pomsta
2. Satanael
3. Svantevit
4. Wodnik
5. Bitwa
6. Upiory
7. Wiking
8. Tryzna

Za miks i mastering odpowiada Bartosz Miszczyk, okładkę zaprojektowała Zuzanna Chańska. Album trafił do sklepów za pośrednictwem dystrybucji firmy Fonografika. Całość promuje teledysk do utworu “Svantevit”.

Aktualnie zespół pracuje nad drugim klipem do utworu “Wodnik”, w którym gościnnie zaśpiewała Masha, wokalistka Arkony. Premiera teledysku jeszcze w tym roku, natomiast na luty i marzec 2014 zespół PERCIVAL planuje trasę koncertową, która obejmie kilkanaście miast w całej Polsce, więcej informacji wkrótce!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza