niedziela, 22 grudnia 2013

Niech Wam w sercach gra muzyka w te Święta - 23-go grudnia druga dziesiątka Listy Wszech Czasów Polisz CzartDrodzy Słuchacze,

Tym programem, jak i kolejnym, przedstawiającym pierwszą dziesiątkę wszech czasów, który wybrzmi już w 2014 roku pragniemy uczcić dwa ważne wydarzenia: Życzyć Wam Radosnych Świąt i szczęścia w nadchodzącym roku oraz podziękować, za wszystkie chwile, które spędziliście z nami w ciągu roku mijającego, wyrażając przy tym nadzieję, że kolejny rok przyniesie Wam jeszcze więcej dobrej muzyki i pozwoli spełnić wszystkie dotychczas jeszcze niespełnione marzenia.

Za nami podsumowanie przebojów 2013 roku, które przyniosło sukces piosence "Angel" wrocławskiego zespołu Frühstück. Tym razem jednak zapraszamy Was na zestawienie szczególne. Pragniemy podarować Wam podczas ostatniej tegorocznej i pierwsze przyszłorocznej audycji Polisz Czart taką muzykę, którą wszyscy bardzo dobrze znamy od wielu lat i na którą w ciągu dwóch lat istnienia naszej Listy Przebojów także od czasu do czasu przychodziły głosy od wielu z Was. W związku z tym, że aktualne wydania naszej listy przebojów zawierają tylko utwory zrealizowane po roku 2010, lista wszech czasów zawiera dla odmiany te wszystkie polskie utwory, które pamiętamy jeszcze z lat 60', 70', 80' i 90' ubiegłego stulecia oraz z pierwszej dekady nowego tysiąclecia. Jednym słowem usłyszycie najpopularniejsze Waszym zdaniem polskie kompozycje, które powstały od lat 60' do roku 2010 włącznie wg liczby głosów, jakie wpłynęły do nas w ciągu dwóch lat istnienia programu.

A teraz bardzo osobista refleksja związana z najbliższym programem. Kiedy spojrzałem na zestawienie piosenek z pozycji 11 do 20, które w najbliższy poniedziałek usłyszycie... objąłem myślami cały mijający rok i wszystkie jego dobre i złe chwile. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni, które jeszcze ciągle są dla nas bardzo świeże i bolesne, nie jesteśmy na chwilę obecną jeszcze gotowi na tak huczne świętowanie drugiej rocznicy naszego istnienia, jak miało to miejsce rok temu, kiedy to obchodziliśmy nasze pierwsze Urodziny. Tak jak nasze nastroje, w których w ciągu mijającego roku przeplatały się radość i melancholia, podobnie przedstawia się... nasza druga dziesiątka. Odnajdziecie w tym zestawieniu piosenki prześmiewcze, ale odnajdziecie też i takie, które mówią o przemijaniu. Tak więc niech najbliższa audycja będzie muzycznym odzwierciedleniem mijającego roku dla naszej radiowej Społeczności, a piosenki, w których śmiech będzie przeplatał się z melancholią niechaj stanowią tych naszych nastrojów najpiękniejszą ilustrację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz