niedziela, 22 grudnia 2013

22 grudnia 2013 w Hard Rock Pubie Pamela odbędą się kolejne warsztaty gitarowe i jam session


W niedzielę 22 grudnia 2013 w Hard Rock Pubie Pamela odbędą się kolejne warsztaty gitarowe a po nich jam session. Tym razem warsztaty poprowadzą: Wiesław Kryszewski oraz Marek Dąbrowski. Obaj muzycy, oprócz wielkich umiejętności, posiadają równie ogromne doświadczenie sceniczne, dzięki czemu zajęcia są różnorodne i bardzo interesujące. Równie ważna jak zdobyte umiejętności jest możliwość skonsultowania w prywatnej rozmowie problemów, z jakimi spotykają się młodzi gitarzyści. Warsztaty gitarowe organizowane są przy merytorycznej współpracy Szkoły Muzycznej Riff. Po warsztatach odbędzie się jam session, na którym będzie można zaprezentować zdobyte umiejętności. Jam session poprowadzą muzycy z zespołu OPEN BLUES, dla których takie działania są swoistym znakiem firmowym. Tym razem do współpracy zaprosili cztery toruńskie wokalistki: Joannę Czajkowską-Zoń, Oliwię Godlewską, Maję Lewicką oraz Sarę Pach. Zapowiada się więc jam session na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Zarówno na warsztaty gitarowe, jak i na jam session, wstęp jest wolny. Warsztaty gitarowe rozpoczynają się o godz 18-tej, a jam session o 20-tej. Zapraszamy.

fot. Agata Jankowska
WIESŁAW KRYSZEWSKI - Znakomity muzyk, gitarzysta, basista, aranżer, ale przede wszystkim doskonały pedagog . Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie gitary. Od ponad dwudziestu lat aktywnie koncertuje, współpracując ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej, bluesowej i rockowej. Wykładowca na warsztatach, obok takich sław, jak Leszek Cichoński, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Lewandowski, Sławek Wierzcholski, czy Adam Wendt. Nadal współpracuje ze Sławkiem Wierzcholskim, tworząc aranżacje instrumentalne, między innymi do płyty z piosenkami dziecięcymi pt. ‘Korniki’, wydanej niedawno przez Polskie Radio, gdzie nagrał wszystkie partie gitar, gitary basowej, a nawet perkusji. Oprócz tego koncertuje i nagrywa z Nocną Zmianą Bluesa. Współzałożyciel toruńskiej grupy Open Blues, z którą nagrywa płyty oraz zagrał setki koncertów. Oprócz działalności muzycznej, od dwudziestu lat bez przerwy prowadzi zajęcia z zakresu nauki gry na gitarze klasycznej, elektrycznej a także na gitarze basowej pracując jako nauczyciel w toruńskich placówkach
artystycznych.

MAREK DĄBROWSKI – Najstarszy stażem po Sławku Wierzcholskim muzyk Nocnej Zmiany Bluesa (od 1990r.) W zespole gra głównie partie gitary rytmicznej, choć na płytach i koncertach wykonuje też niezwykle piękne i dynamiczne partie solowe. Gitarzysta wielokrotnie doceniany przez czytelników m.in. takich pism, jak „Gitara i Bas” czy „Twój Blues”. Marek gra również na gitarze elektrycznej. Oprócz współpracy z zespołem Nocna Zmiana Bluesa brał udział w innych projektach muzycznych, m.in. ze Zdrową Wodą, Johnem Porterem i MGM. Wielokrotnie był wykładowcą na warsztatach muzycznych, a przez kilka lat pracował z młodzieżą jako nauczyciel gry na gitarze w prywatnej szkole muzycznej w Toruniu. Wybitnie bogaty i melodyjny styl gry Marka i fenomenalna technika vibrato nie mają sobie równych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz