sobota, 13 października 2012

Leszek Trela - Dzielenie przez zero jest mozliwe!!!

Leszek Trela - współzałożyciel prog-metalowej grupy Division by Zero z siedzibą w Wojkowicach. Zespół powstał w roku 2003 i od razu nagrał demowy krążek "Code Of Soul". W listopadzie 2006 roku  DbZ podpisał kontrakt z wytwórnią fonograficzną Insanity Records, a w marcu 2007 roku nagrał swój debiutancki album "Tyranny Of  Therapy", z którego pochodzi utwór "Deadline Meeting" utrzymujący się przez kilka miesięcy w czołówce Listy Przebojów Polisz Czart. Okładkę  tej płyty zaprojektował ceniony w środowisku progresywno-metalowym autor okładek do albumów wielu znaczących grup  z nurtu metalowego - Mattias Noren. Na początku 2010 roku zespół nawiązał współpracę z wytwórnią ProgTeam, dla której nagrał płytę "Independent Harmony". Po wielu zmianach personalnych, Division by Zero niedawno znów przypomniał o sobie. Ciekawostką jest fakt, że po raz pierwszy w historii istnienia  grupy w składzie pojawiła się wokalistka. Leszek Trela poproszony przeze mnie o kilka zdań na swój temat napisał::
"Nie lubię o sobie pisać. Wole grać. Opisywanie siebie z reguły nijak ma się do rzeczywistości bo i tak każdy widzi nas inaczej. Wolę aby oceniano mnie przez muzykę którą gram. Wtedy każdy ma taki sam punkt odniesienia. Gram odkąd pamiętam, jedyne co się w tej kwestii zmieniało to zwiększająca się ilość strun w moich gitarach i malejący ekwipunek wzmacniaczy do pełnej minimalizacji w tej kwestii kończąc. Staram się tworzyć muzykę bez jakikolwiek ograniczeń, nie uznaję kompromisów w dźwiękach i doborze instrumentów. Wszystko można złożyć w całość. Sztuką jest natomiast nadać temu kształt i charakter. Tak powstają arcydzieła. Dążę do takowego. Może kiedyś będę blisko. Grunt to grać ciężko i nisko. Byle nie za ciężko bo kręgosłup ma się jeden. "
W najnowszym numerze sosnowieckiego kwartalnika Lizard zajmującego się rockiem progresywnym ukazał się wywiad z Leszkiem Trelą, którego ten artysta udzielił mi kilka tygodni wcześniej. Z pełną wersja tego wywiadu można zapoznac się tutaj.

Dziesiątka ulubiuonych polskich utworów Leszka Treli :
Tadeusz Wóźniak - Zegarmistrz Światła
Budka Suflera - Cień Wielkiej Góry
Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
AcidDrinkers - Two Be One
Kobong - Rege
Proletaryat - Jak Ptak
Illusion– Vendetta
KAT - Odi Profanum Vulgus
Bronx - Dzień
Kazik Na Żywo - Przy Słowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz