wtorek, 9 października 2012

8-go października gościem Polisz Czart będzie Aleks Gala - nastoletnia wokalistka z Londynu, która właśnie wydaje swój debiutancki krążek


Gościem naszego najbliższego programu, który odbędzie się 8-go października będzie nowa postać w muzycznym światku Londynu. Ola Gala ukończyła 15 lat. Urodziła się we Wrocławiu, a do Londynu przyjechała jako mała dziewczynka. Muzyka zawsze była i ciągle jest obecna w jej domu i jak sama to określiła w jej kierunku ciągle podąża. Jej ulubionym instrumentem jest gitara, na której gra oraz komponuje muzykę pisząc do niej własne teksty. Obecnie Ola pracuje nad swoją pierwszą płytą, Debiutancki krążek Ola nagrała w studio przyjaciela jej taty i firmuje go jako Aleks Gala.  5-go października  miałem okazję zapowiadać minirecital Oli. W przemiłej atmosferze restauracji Robin Hood w Londynie Ola Gala zaśpiewała kilka swoich piosenek z deniutanckiej płyty.

Dla przypomnienia. Ola pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach, a jej tatę gościłem w studio Radia Verulam w dniu 6-go lutego. Tomek "Galik" Gala jest byłym perkusistą zwycięzcy jarocińskiego festiwalu z roku 1988 - zespołu Zielone Żabki i nie tak dawno organizował koncert tej grupy w Londynie. Ulubieni wykonawcy Oli, to: Edyta Bartosiewicz, grupa Hey, znana także jako gość programu Polisz Czart odnosząca obecnie sukcesy na antenie Trójki Katy Carr i Oddział Zamknięty oraz geupa Zielone Żabki, w której kiedyś grał jej tato, a z wykonawców zagranicznych:  Men At Work, Ed Sheeran, Florence and The Machine, Nirvana i Led Zeppelin. Ola będzie gościem naszego programu  w poniedziałek 8-go października i już teraz szykujcie pytania, jakie chcielibyście zadać tej utalentowanej młodej wokalistce. Piosenka Oli "Red Lipstick", której teledysk przedstawiam powyżej to jedna z propozycji do naszej listy przebojów.

Ponadto Aleks Gala zgłosiłainny utwór ze swojej debitanckiej płyty  - "Running On Air" do tegorocznej edycji konkursu "Emigranci mają talent", a głosować na niego można poprzez zalogowanie się na stronie organizatorów plebiscytu pod adresem: http://www.emigrancimajatalent.co.uk/index.php?module=user&id=2813

Link do słuchania audycji:
http://www.radioverulam.com/player


 Ulubione polskie piosenki Oli to:
  1 Edyta  Bartosiewicz - Sen
  2 Oddzial Zamkniety - Ten wasz Swiat
  3 Katy Carr - Kommander's car
  4 Edyta Bartosiewicz - Jenny
  5 Zielone Zabki - Kultura
  6 Hey - Teksanski
  7 Dzem - Paw
  8 Republika - Telefony
  9 Brodka - Krzyzżówka dnia
10 Myslovitz - Scenariusz dla moich sasiadow

2 komentarze:

  1. To co już znam z Oli repertuaru pozwala mi mieć nadzieję, że rośnie nam następczyni Agaty Rozumek. Poza tym Ola ma ogromne wsparcie rodziny, a to dla młodzej utalentowanej dziewczyny na tym etapie kariery jest najważniejsze.

    OdpowiedzUsuń