poniedziałek, 22 października 2012

22-go października na antenie Polisz Czart - Pytania Obieżyświata - wydanie muzyczne

W poniedziałek - 22-go października Włodek Fenrych zabrał nas do świata rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Środkowej, których muzyka była ilustracją tego programu. Wspólnie z Włodkiem za pomocą muzyki pprzedstawiliśmy różnorodność wpływów i inspiracji północnoamerykańskich Indian zamieszkujących ten kontynent od Kanady i Stanów Zjednoczonych aż po Meksyk, Gwatemalę i Belize. Poznaliśmy między innymi czołowego przedstawiciela niezbyt znanego w Europie nurtu Punta Rock, czyli muzyki Garifunów - Pena Gayetano (na zdjęciu z Włodkiem w górnej części). Czy właśnie z Belize wyjdzie kolejny Bob Marley? Kto to wie?


UWAGA!!! Klikając w każde z poniższych Pytań Obieżyświata, możecie automatycznie przeczytać Włodka artykuł opublikowany na łamach londyńskiego Nowego Czasu.


Skąd się wziął różaniec?
Czy muzułmanom wolno czcić świętych?
Czy muzułmanin może się ożenić z dziewięciolatką?
Czy żydzi są naprawdę starozakonni?
Czym była święta księga Delawarów?
Gdzie się podziali Huroni?
Czy można być jednocześnie księdzem i mistrzem zen?
Którędy droga do Krainy Poziomek?

Audycja nie była debiutem Włodka na antenie Polisz Czart. 23-go lipca tego roku gościłem go już w radiowym studio. Przybył wówczas z gitarzystą Arkiem Chudzińskim. Włodek i Arek wykonali polskie wersje nieśmiertelnych bluesów Roberta Johnsona w tłumaczeniu Włodka Fenrycha. Więcej informacji na  temat naszego gościa  można przeczytać tutaj. Przypuszczam nawet, że udało mi się wtedy jako pierwszemu umieścić w tym tekście aż tyle szczegółów na temat polskiego Obieżyświata z Hertordshire. Popularny blog prowadzony od lat przez Włodka, który nosi tytuł Pytania Obieżyświata - tutaj, a pod tym adresem jest do przeczytania jego wersja anglojęzyczna. Swoje wspomnienia z tych wypraw Włodek opublikował na łamach tego samego londyńskiego pisma, w którym ja zamieszczam  artykuły o tematyce muzycznej, czyli w londyńskim Nowym Czasie. Aby ułatwić Wam zapoznanie się z artykułami Włodka, pozwoliłem sobie zamieścić kilka linków po lewej stronie zdjęcia bohatera audycji z ubranym w narodowy strój Indianinem. Klikając w każde pytanie obieżyświata, możecie automatycznie przeczytać artykuł Włodka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz