wtorek, 9 października 2012

Aż trójka wykonawców związanych z Polisz Czart bierze udział w londyńskim konkursie Emigranci Mają Talent. Głosujcie na nich już od 1-go października!!!

Rusza  IV edycja konkursu "Pokaż na co Cię stać... Emigranci mają talent!!!" Finał konkursu już 20-go października na scenie O2 Shepards Bush Empire w Londynie. Jury i Internauci wybiorą 5. wykonawców w konkursie, który startuje 1-go października!!! Jako gwiazda wystąpi zespół Lombard - grupa, która należała do czołówki  rockowego boomu lat 80-tych. Lombard  wylansował m.in. tak niezapomniene przeboje jak "Szklana pogoda", "Adriatyk, ocean gorący", "Nasz ostatni taniec" czy "Taniec pingwina na szkle", a nieśmiertelna kompozycja Grzegorza Stróżniaka "Przeżyj to sam", która w atmosferze politycznego skandalu została zdjęta w roku 1982 z anteny Programu III przez cenzurę, całą dekadę zagrzewała publiczność na koncertach, niosąc powiew zbliżającej się wolności. Polisz Czart pragnie zarekomendować trzech z nich w kolejności alfabetycznej, którzy wystąpili lub wkrótce wystąpią jako goście naszych programów:

Aleks Gala Ola Gala ukończyła 15 lat. Urodziła się we Wrocławiu, a do Londynu przyjechała jako mała dziewczynka. Muzyka zawsze była i ciągle jest obecna w jej domu i jak sama to określiła w jej kierunku ciągle podąża. Jej ulubionym instrumentem jest gitara, na której gra oraz komponuje muzykę pisząc do niej własne teksty. Obecnie Ola pracuje nad swoją pierwszą płytą, Debiutancki krążek Ola nagrała w studio przyjaciela jej taty. Dla przypomnienia. Ola pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach, a jej tatę gościłem w studio Radia Verulam w dniu 6-go lutego. Tomek "Galik" Gala jest byłym perkusistą zwycięzcy jarocińskiego festiwalu z roku 1988 - zespołu Zielone Żabki i nie tak dawno organizował koncert tej grupy w Londynie. Ulubieni wykonawcy Oli, to: Edyta Bartosiewicz, grupa Hey, znana także jako gość programu Polisz Czart odnosząca obecnie sukcesy na antenie Trójki Katy Carr i Oddział Zamknięty oraz geupa Zielone Żabki, w której kiedyś grał jej tato, a z wykonawców zagranicznych:  Men At Work, Ed Sheeran, Florence and The Machine, Nirvana i Led Zeppelin. Ola będzie gościem naszego programu juz za tydzień - w poniedziałek 8-go października i już teraz szykujcie pytania, jakie chcielibyście zadać tej utalentowanej młodej wokalistce.
Tottoos Toos (do niedawna znany z anteny naszego radia  jako Tottus Tuus) to transformacja muzyki popularnej w nowe stulecie. To piosenki proste w naturze, śpiewne i chwytliwe, ale jednocześnie powstałe na gruncie szeroko rozumianych fascynacji bluesem i rock and roll’em. Twórcami grupy i autorami piosenek są bracia: Michał i Remi Juśkiewiczowie. Ich utwory opowiadają o emocjonalnych rozterkach, o nienawiści, miłości, pogardzie i, są nacechowane energią i dynamiką. Wszystkie są śpiewane w języku angielskim. Tottoos Toos to czasem odrobinę zadziorna i przewrotna liryczna podróż w kierunku rock and roll’a 21 wieku. Mam przyjemność obserwować artystyczny rozwój grupy Tottus Tuus już ponad półtora roku i od pierwszego naszego spotkania podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton w roku 2011 jestem zdeklarowanym fanem ich talentu i muzycznych pomysłów. Muzycy Tottoos Toos gościli na naszej antenie 7-go maja tego roku, a wywiad z Michałem i Remim możecie przeczytać tutaj

 
Vital Kovatch Za tym określeniem kryje się dobrze Wam znany z anteny Polisz Czart Bartek Sabio Janiak. W Polsce Sabio współpracował z tak znanymi artystami jak: Antonina Krzysztoń, Tomek Budzyński, Adam Sztaba, Marcin Pospieszalski, Gabriel Fleszar i zespół Mr. Zoob.  Dwa razy wystąpił na opolskim festiwalu wspólnie z Marylą Rodowicz. W roku 2005 w Poznaniu grał jako jeden z muzyków orkiestry podczas światowej premiery musicalu „Ça ira” autorstwa muzyka grupy Pink Floyd – Rogera Watersa w reżyserii Janusza Józefowicza. Od dwóch lat Sabio pracuje jako akompaniator w prestiżowych londyńskich szkołach tańca współczesnego. Sabio w sposób perfekcyjny potrafił osiągnąć rzadko spotykany efekt harmonijnego połączenia elektronicznie generowanych dźwięków z brzmieniem klasycznych instrumentów na których równocześnie sam potrafi grać. Vital Kovatch był gościem Polisz Czart podczas audycji w dniu 16-go lipca tego roku, którą możecie wysłuchać tutaj natomiast obszerny wywiad z muzykiem znajdziecie tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz