czwartek, 6 kwietnia 2017

Mejson w MaxFloLabie! Jest klip, wkrótce płyta!

Mejson. Fot. Robert Zbica


Ma dopiero 21 lat, a na koncie już 3 mixtape'y. Występował przed Małpą, Tede czy Jareckim & BRK. Pojawił się gościnnie m.in. na najnowszej płycie Czeskiego i na „Stopach i werblach” Christofera Lucy. 3 lata temu wygrał hip-hopowy przegląd „Siła Słowa”. Dziś (21.03) dołącza do grona zawodników MaxFloLabu. Poznajcie Mejsona i jego 1. klip na MaxFloRecTV! Pierwszy dzień wiosny to idealna okazja na kolejny powiew świeżości w MaxFloLabie. Nie bez przyczyny to właśnie dziś grono tzw. rekrutów hip-hopu zasilił Mejson. – Dał się nam poznać jako artysta, który potrafi odnaleźć się zarówno na oldschoolowych, samplowanych podkładach, jak i na nowoczesnych bitach. Dowodem na to drugie jest chociażby nasza dzisiejsza premiera – mówi o Mejsonie Robert Boćwiński, koordynator inicjatywy MaxFloLab promującej artystów tych mniej znanych, a zasługujących na uwagę szerokiego grona odbiorców.

Dzisiejsza premiera na MaxFloRecTV to „Awangardi Flow”, w sumie 2. numer, ale 1. klip Mejsona w tym miejscu. Singiel zwiastuje debiutancką płytę długogrającą 21-letniego rapera z Krapkowic. – Będzie to album koncepcyjny i zdecydowanie „na słuchawki” – zapowiada Mejson. – Fani imprezowych i wesołych numerów będą zawiedzeni – dodaje.


Za produkcję muzyczną utworu odpowiada BeJotKa. Realizacją teledysku zajął się Michał Sulich z grupy filmowej Salty Skills Films. Debiut Mejsona w MaxFloLabie zatytułowany będzie „Ludzkie domino”. Kolejne odsłony płyty już wkrótce na youtube'owym kanale MaxFlo.

Przypomnijmy, że na http://maxflo.pl/Lab.html w szranki stanęli ze sobą ostatnio: Drozda, Zen i, pierwszy „rekrut” 2017 r., YEAH-T. To m.in. z nimi o uznanie słuchaczy walczyć będzie od dziś Mejson. Czy to jego materiał MaxFlo powinno zaprezentować na oficjalnym rynku fonograficznym? Dajcie znać w komentarzach pod tym tekstem!

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)
Informacje zebrał: Robert Boćwiński

***

Mejson (właśc. Szymon Trębacz) 
krapkowicki raper undergroundowy, rocznik '96

Ze środowiskiem hip-hopowym związany od najmłodszych lat, gł. za sprawą starszego brata TuZoNA i jego ekipy Z.U. (Zwróć Uwagę). Już jako 13-latek Mejson wydaje mixtape „Trzy”, którym zwraca na siebie uwagę w okolicznych kręgach muzycznych. W 2010 r., mając zaledwie 14 lat, raper supportuje Małpę i Jareckiego & BRK. We wrześniu 2012 r. publikuje mixtape „Nie prowokuj!”, wciąż poszukując własnego stylu – jego twórczość cechuje duża różnorodność. Stale poszerza jednak grono słuchaczy. Niespełna 2 lata później artysta prezentuje 3. mixtape zatytułowany ironicznie „Rap o rapie”. Do sieci trafiają promujące go teledyski do numerów: „Sanszajn/Kurier/Leć w chooy” oraz „Progress”.


Oba obrazy realizuje zaprzyjaźniona z artystą ekipa LaboratoryCam. „Rap o rapie” to także pierwsze wydawnictwo Mejsona dostępne w wersji fizycznej. W maju 2014 r. ukazuje się klip do utworu „Ile jeszcze” nagranego z Arcim. Numer promuje krapkowicką imprezę charytatywną i zostaje bardzo dobrze przyjęty. We wrześniu tego samego roku Mejson udostępnia kolejny teledysk, tym razem do utworu „Wymagania” produkcji BeJotKi. Utwór jest tzw. luźnym singlem i nie zapowiada żadnego albumu. Rok później Mejson prezentuje teledysk do utworu „S.O.S.”. Za warstwę muzyczną singla odpowiada jego przyjaciel TOD. Tym wideo raper już oficjalnie zapowiada rozpoczęcie prac nad 4. albumem. 2014 r. kończy się dla niego sukcesem – w grudniu zajmuje I miejsce w przeglądzie hiphopowym „Siła Słowa” w Kędzierzynie-Koźlu. Na imprezie obecny jest Rahim, który dostrzega potencjał artysty. Jesienią 2015 r. Mejson zostaje laureatem konkursu „Feat. Christofer Luca” na zwrotkę na płytę producencką Christofera Lucy. Mejson dogrywa się do numeru „Politycy”. Na trackliście albumu „Stopy i werble” znajduje się m.in. wśród takich artystów, jak: Rahim, Fokus, Zeus, Bob One, Bas Tajpan, Buka, K2, Skorup, BU, Kleszcz, Nerwus, Puq czy Bejf.


Kolejne miesiące mijają pod znakiem publikacji pojedynczych utworów z serii „#BULLETS”, gościnnych zwrotek (m.in. Czeski, Niebezpieczny Gen) i koncertów (głównie w okolicznych miejscowościach). W marcu 2017 r. na kanale MaxFloRecTV pojawia się utwór pt. „Ekobilans”. W tym samym miesiącu trafia tam klip do utworu pt. „Awangardi flow”. Premierze towarzyszy oficjalne przyjęcie Mejsona do grona zawodników inicjatywy MaxFloLab.

Żródło: http://maxflo.pl/Mejson.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz