sobota, 18 lutego 2017

Darek Kowalski - Premiery HRPP RECORDS

Püdelsi (fot. Agata Jankowska)
Manchester (fot. Agata Jankowska)
Za nami bardzo udana premiera płyty Püdelsów pt. Über Alles, tuż przed nami podobne wydarzenie dotyczące zespołu Manchester i jego nowego albumu noszącego tytuł Niezatapialny

Sławek Załeński, gitarzysta i założyciel grupy, tak zapowiada: "Po długiej przerwie wydawniczej przymierzamy się do naszej trzeciej płyty. Materiał na ten krążek gotowy jest już od jakiegoś czasu, ale dopiero współpraca z HRPP Records przyniosła nam zadowalające efekty. Premierę płyty zaplanowaliśmy w Hard Rock Pubie Pamela na 18 marca 2017 roku, czyli w kolejną rocznicę powstania Manchesteru. Nowy album promowaliśmy już kilkoma singlami, m. in. piosenkami "Za mało" i "Zapominanie". Do tego ostatniego kawałka nakręciliśmy również teledysk. Utwory na ten album tworzyliśmy przez kilka lat. W tym czasie zespół ewoluował, więc krążek będzie bardzo zróżnicowany. Możecie spodziewać się Państwo powrotu do zespołowych korzeni, czyli do typowego brit – rocka, ale nie zabraknie również brzmień synth-popowych".


Manchester (fot. Agata Jankowska)
Kontynuując opowieść o albumie noszącym tytuł Niezatapialny, muzyk zdradził kulisy jego powstania: "Materiał został nagrany w Toruniu w prywatnym studio zespołu. Wspomniane single "Za mało" oraz "Zapominanie" wyprodukował Szymon Sieńko. Muzyka w całości jest mojego autorstwa. Wraz z wokalistą, Maciejem Tacherem, odpowiadamy za stronę tekstową. Wiele utworów, z tych które ukażą się na tej płycie, zostało skomponowanych i napisanych już kilka lat temu. W związku z tym postanowiliśmy dopisać jeszcze jedną, świeżuteńką piosenkę, tak aby ten krążek odzwierciedlał wszystkie te emocje, które nagromadziły się w nas przez ostatnie lata i trwają do dziś".


Gabriel Fleszar (fot. Kriz-p)
Do tej ciekawej opowieści warto dodać, że w wieczór premiery gośćmi Manchesteru będą: Gabriel Fleszar oraz Bartek "Bratek" Wójcik. Przypuszczam, że ich obecność zaowocuje kilkoma niepowtarzalnymi sytuacjami scenicznymi, dzięki czemu koncert ten ma szansę na stałe zapisać się w historii toruńskiego rocka. Wróćmy jeszcze na chwilę do występu Püdelsów, będącego premierą ich albumu Über Alles. Lider zespołu Andrzej Bieniasz, podkreśla często, że jego muzyczne credo brzmi: "Püdelsi ponad wszystko". W 100 procentach potwierdził to show, jaki zespół przygotował dla toruńskiej publiczności zgromadzonej w walentynkowy wieczór w Hard Rock Pubie Pamela. Świętująca niedawno swoje trzydziestolecie grupa, zapraszając do wspólnego występu syna Garry'ego Moorea - Jacka Moorea, nadała premierze swojego albumu wyjątkowy charakter. Będziecie Państwo mogli się o tym przekonać w czasie radiowej retransmisji tego koncertu.

Darek Kowalski

Autor:


Darek Kowalski - kolekcjoner i wydawca płyt. Właściciel Hard Rock Pubu Pamela oraz HRPP Records w Toruniu. Felietonista toruńskiego tygodnika TORONTO. Od siebie dodam, iż jest dla mnie niedoścignionym wzorem właściciela klubu muzycznego, któremu zależy na tym, aby ludzie, którzy postanowili spędzić swój wolny czas na słuchaniu muzyki, nie byli zatruwani miernotą, tandetą i obciachem, ale aby po wyjściu chcieli wrócić do niego jak najszybciej. Spotkałem go w Toruniu i Londynie. Oba spotkania wspominam ogromnie miło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz