niedziela, 12 lutego 2017

12 lutego w moim ukochanym St. Albans wystąpi legenda brytyjskiego folk rocka - zespół Fairport Convention, który świętuje 50 lat swojego istnienia!
Fairport Convention to założony w roku 1967 angielski zespół folk rockowy, powszechnie uważany za kluczowy zespół tego gatunku na Wyspach. Ich przełomowy, wydany w roku 1969 album Liege & Lief uważa się za datę powstania tzw. folku elektrycznego, nazywanego też angielskim folk rockiem, charakteryzującego się wyraźnie zarysowaną angielską tożsamością muzyki rockowej. Zespół pomógł tym krążkiem wzbudzić znacznie szersze zainteresowanie tradycyjną muzyką ludową Wysp Brytyjskich. Większość muzyków, którzy na przestrzeni lat przewinęli się przez Fairport Convention, byli i nadal są jednymi z najbardziej cenionych i wpływowych artystów swojej epoki, którzy współuczestniczyli potem w działalności wielu znaczących zespołów lub budowali swoje kariery solowe.


Fairport Convention celebruje swoje 40 urodziny w roku 2007
fot. Brian Marks http://www.flickr.com/photos/beanmunster/1095201555/
Organizatorzy zapraszają na uroczysty wieczór z muzyką Fairport Convention. Koncert uświetniający ten piękny złoty jubileusz odbędzie się w moim ukochanym St. Albans w kultowej The Alban Arena w niedzielę 12 lutego o godz. 19:30. Aby oznaczyć swoją pięćdziesiątą roku fairport wydała nowy kompilacyjny album pt 50:50@50, który zawiera nowe oryginalne utwory jak i powszechnie znane przeboje w wersjach life. Aby zarezerwować bilety, należy zadzwonić pod numer 01727 844488 lub odwiedzić https://www.alban-arena.co.uk/events/fairport-convention/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz