piątek, 8 stycznia 2016

8 i 9 stycznia 2016 odbędą się ZacieraliaZACIERALIA 2016
festiwal twórczości wzniosłej, nieograniczonej, alternatywnej, czasem żenującej

8 i 9 stycznia 2016 roku w warszawskiej Progresji przy ulicy Fort Wola 22 odbędzie się IX edycja festiwalu ZACIERALIA. Usłyszymy 19 zespołów muzycznych, będą filmy Naffnaffa z Wiesławem Wszywką, kabaret Paszkot, Niebieski Robi Kreski będzie na żywo malował.

Najbardziej dostojni goście, którzy tradycyjnie uświetniają tę imprezę, to Kazik Staszewski oraz Kuba Sienkiewicz. Kazik czynnie uczestniczy w koncertach jako frontman zespołu Zuch Kazik oraz gość formacji Janusza Zdunka i Płonącej Pyty Nerona. Zuch Kazik odbierze w trakcie koncertu złotą
płytę za album Zakażone Piosenki. Kuba Sienkiewicz od kilku lat występuje z grupą GKS (Grochowalscy Korecki Sienkiewicz).

W 2016 roku ponownie wystąpi Cremaster, teraz z nowymi liderami (Adam Grzanka, Tektur), Speculum, na czele którego stoi Dr Yry i w obecnym wcieleniu - Tymon Tymański, po raz drugi zaszczyci nas obecnością Olaf Deriglasoff, będzie po raz kolejny Janusz Zdunek, trębacz znany z Kultu z grupą Marienburg i gośćmi. Pierwszy raz pojawi się legendarna Apteka. Będzie TPN25, SPEC i Roman Malik, krakowski WU-HAE, Nocny Kochanek, Absurd. Będą odlotowe Ludojad, Woda Ski Bla, Curva Maxima. Będzie również Zacier, no bo w końcu Zacieralia to są. Bilety po 28 złotych za dzień lub 49 za oba.

Złem jest, bezwstydem i wielką hańbą nie przyjść na Zacieralia. Duch przygnębiony, twarz zasmucona i rana serca, ręce bezwładne i kolana bez siły; ten kto omija Zacieralia. Bezwstyd takiego można poznać po niespokojnym podnoszeniu oczu i rzucaniu spojrzeń;. Tak przestrzega
mędrzec tych, którzy myślą iżby pozostać w domu, a nie stawić się wraz z innymi w Progresji. Przybywajcie, jak co roku z całej Polski i spoza. Niech ostatni niezależny festiwal błyszczy jak brylant o wschodzie Nowego Roku 2016!

Mirosław Zacier Jędras

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza