piątek, 19 kwietnia 2013

IVAR i LECHU zapraszają!!! 18-go kwietnia w pubie Rocky koncert charytatywny fundacji „DOBRZE,ŻE JESTEŚ”

 
18-04-13 czwartek,
godz. 20.00, wstęp wolny
pub ROCKY na rogu ulic:
Gwiaździstej i Swobodnej
we Wrocławiu


S.I.N.- hard'n'heavy

Historia zespołu zaczyna się na początku 2003 roku, kiedy to Łukasz Lis (Lisek) i Michał Kucharski (Kucharz) postanawiają zmontować band... Od razu z nastawieniem na mocne granie. W ciągu kilku tygodni udaję się skompletować pozostały skład, czyli: Mateusz Musiołowicz (Mati) - bass, i Łukasz Graegorczyk (Gregor) - dr. Co do Gregora, to jego kariera w S I N trwała krótko, zaledwie 3 miesiące. Nadmiar obowiązków nie pozwolił mu na dłuższe granie. Rozpoczęły się kolejne poszukiwania perkusisty; a z bębniarzami było krucho, albo komuœ nie pasował rodzaj muzy, albo już po prostu gdzieœ grali. Nie chcąc dać za wygraną  poszliœmy jednak do goœścia już zajętego graniem w ABIGAIL, czyli Filipa Grucy (Fill). Ku naszemu zdziwieniu, zgodził się. Pozostały tylko kwestie formalne. ABIGAIL przenieśœli się do naszej próbowni i wszystko zaczęło się sensownie układać. W końcu zaczęły się regularne próby i realizowanie materiału na nadchodzące koncerty, które zaczęły się na poczštku 2004 roku. Niestety nic nie trwa wiecznie... Filip dostaje propozycję pracy w Londynie i na początku sierpnia (na czas bliżej nie znany) postanawia wyjechać. Nie pali jednak za sobą mostów, bo przecież kiedyœ wróci do S I N. W zastępstwie, od razu na jego miejsce za garami siada Zbyszek Cnotalski (Zolo) - (OKRES) ... I jedziemy od nowa. Na opanowanie wszystkich numerów ma niewiele czasu, bo czekają kolejne koncerty. Po zgraniu materiału S I N znowu zaczął koncertować. Tak jest do dnia dzisiejszego. Nowe utwory powstają już ze Zbyszkiem. Pozostaje jeszcze ukończenie nagrywania już dawno rozpoczętego demo.

NOLENS VOLENS - rock/blues

Zespół Nolens Volens powstał w Oleśnicy z inicjatywy Tomka Zaręby (gitara.) i Mariusza Jomm'a Marciniszyna (wokal, gitara basowa) w grudniu 2009 roku. Początek 2010 roku to debiut koncertowy podczas WOŚP w Bierutowie i bardzo intensywna praca nad autorskim materiałem. Latem 2010 Tomka Burzyńskiego zastępuje na perkusji Przemek Dąbrowski. Zespół wykonuje własne kompozycje, lecz w repertuarze ma również szereg coverów z klasyki rocka i bluesa. Nolens Volens - chcąc ... nie chcąc... - panowie z zespołu muszą oddać na scenie energię, która rozpala ich wnętrza i robią to na każdym koncercie. Jak sami określają swoją muzykę? "Z założenia gramy klasycznego rocka opartego na mocnych riffach gitarowych i melodyjnych liniach wokalnych. Nasza muzyka jest silnie osadzona w klasycznym rocku i bluesie". Nolens Volens to trzech facetów solidnych jak rock, którego grają. Mimo krótkiego stażu grupa zagrała już ponad 60 koncertów, teraz intensywnie pracują nad swoją pierwszą płytą. Grupa wielokrotnie koncertowała we wrocławskim klubie Alive, a w roku2010 wystąpiła w OpolEJ "V Sudety Rock festival" w Schronisku Pod Muflonem w Dusznikach Zdrój.

 Skład zespołu Nolens Volens:
 Mariusz Marciniszyn - bas, wokal
 Tomek Zaręba - gitara
 Przemek Dąbrowski - perkusja


Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ niesie pozamedyczne wsparcie pacjentom oddziałów ciężkich, hematologicznych i onkologicznych w polskich szpitalach. Pomagamy w codziennych czynnościach, wspieramy rozmową, wspólnym milczeniem, OBECNOŚCIĄ. Fundacja powstała po to, by wspierać ludzi dotkniętych chorobą krwi i szpiku kostnego, mobilizować rodziny do wzajemnej pomocy, po to, by z godnością stawić czoła chorobie, a kiedy to konieczne – śmierci. W tym momencie Fundacja działa na oddziałach onkologicznych i hematologicznych w sześciu miastach w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku. Chcemy pomagać ludziom ciężko chorym i umierającym. Poprzez pracę wolontariuszy na oddziale pragniemy wspierać pacjentów oraz ich rodziny.

Założyciele fundacji
Ewa Stankiewicz - dziennikarka, reżyser (prezes)
Dorota Jańska – Kębłowska - pedagog, terapeuta (zastępca prezesa)
Małgorzata Szymala - lekarz medycyny (sekretarz)

Zarząd Fundacji
Ewa Stankiewicz (prezes)
Dorota Jańska – Kębłowska (zastępca prezesa)

Rada Nadzorcza
Dorota Filip (przewodniczący rady)
Halina Mizerska (z-ca przewodniczącego)

18.04.2013 o godz. 20.00 w klubie Rocky organizujemy koncert charytatywny mający na celu rozpropagować i wesprzeć działalność fundacji,na który wszystkich serdecznie zapraszamy.Wystąpią zespoły NOLENS VOLENS i S.I.N.Liczymy na Waszą obecność i hojność dla chorych...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz