wtorek, 23 kwietnia 2013

22-go kwietnia gośćmi programu Polisz Czart byli Michał Sędzielewski i Amro Aleks z zespołu METASOMAMetasoma to nazwa grecka i oznacza tą część skorpiona, w której trzyma on jad, Formacja powstała pod koniec lata 2009 roku w Londynie. Mocne brzmienie bandu tworzy pięciu muzyków z czterech krajów: dwóch Polaków - gitarzyści Michał Sędzielewski i Wojtek Golbiak, charyzmatyczny egipski wokalista Amro Aleks, Vaughan Housman – perkusista z Południowej Afryki i od pewnego czasu angielski basista z polskimi korzeniami – Alexiei Ekkel. Po zaledwie trzech miesiącach prób zespół zadebiutował z własnymi utworami na WOŚP w Bristolu, gdzie został bardzo pozytywnie odebrany. 


W kwietniu 2010 zespól Metasoma został zwycięzcą festiwalu Cooltury w Londynie zdobywając statuetkę Cooltura Music Awards. W nagrodę grupa zagrała wówczas u boku zespołów Coma i Lady Pank w legendarnym klubie Shepherd's Bush Empire. Rok później Metasoma wystąpiła na tym samym festiwalu jako support zespołu Perfect. Zespól wydal debiutancką EP-kę "Metal Erosion" i intensywnie promuje go na koncertach w całej Anglii. Do sukcesów Metasomy można również zaliczyć wygraną w konkursie Global Battle of the Bands w Londynie. Muzycy
Metasomy zostali też nagrodzeni statuetką Cooltura Music Awards London 2010 plus trzydniową sesją nagraniową w profesjonalnym studiu. Michał przed założeniem Metasomy występował m.in. w takich kapelach jak Turned Out i Rise Up, a Voytek swoje pierwsze kroki stawiał w punkrockowej kapeli Strange Stain, którą założył w roku 1997 w Radzyniu Podlaskim. W roku 2000 współtworzył natomiast zespół Mandragora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz