czwartek, 27 grudnia 2012

Audycje Polisz Czart 11-20

O pierwszych dziesięciu programach Polisz Czart możecie przeczytać tutaj. 2-go lipca obchodziliśmy pół roku istnienia. Półroczny niemowlak potrafił już siadać i ze spokojem przygotowywał się do raczkowania.

Podobnie jak w podsumowaniu pierwszych 10-ciu programow, jesli klikniecie na kazdy napis "AUDYCJA", bedziecie mogli przeczytac wiecej informacji o wszystkich dotychczasowych programach.

                                                                     AUDYCJA 11

16/04/2012 - Nie mając pojęcia o istnieniu Koko Euro Spoko, próbowaliśmy wspólnie z Markiem Piotrem wybierać hymn naszej kadry narodowej na własną rękę. W związku z wybrykiem niejakiego Sławomira P. zaprezentowaliśmy także krótki rys historyczny alkoholowych ekscesów naszych piłkarzy od czasów przedwojennych do współczesności. Była to audycja prześmiewcza, z nutką niedowierzania, że Polska i Ukraina dopną wszystko na ostatni guzik przed rozpoczęciem EURO2010. Wkrótce okazało się, że mimo organizacyjnego dopięcia, piłkarsko było jak zwykle. 

23/04/2012 - Wraz ze specjalistą od smooth jazzowych klimatów i zdeklarowanym wielbicielem talentu Anny Marii Jopek Piotrem Gruszeckim zrealizowaliśmy niezapomnianą audycję zatytułowaną "W delikatnych objęciach kobiecych głosów". Program spotkał się z ciepłym przyjęciem naszych uroczych słuchaczek, a  aksamitny głos Piotra  i pasja, z jaką potrafi on opowiadać o tym szczególnie subtelnym gatunku muzyki jeszcze przez wiele dni był  tematem nieskrywanych wzruszeń wielu z nich.

                                                                 AUDYCJA 13

30/04/2012 -  Z pietyzmem przygotowywane pierwsze dwugodzinne wydanie naszej Listy Przebojów w Noc Walpurgii okazało się największą klapą w historii Polisz Czarta. Prezenter prowadzący audycję tuż przed nami uznał za stosowne oddać nam studio z niespodziewaną ciszą w eterze i całkowicie niedziałającymi mikrofonami oraz z rozregulowanym odtwarzaczem płyt. Pomimo, że po kilkunastu minutach udało się opanować sprzęt, nerwowość towarzyszyła w studio jeszcze długo, co przełożyło się na prowadzenie audycji. Program prowadziłem w towarzystwie Moniki, Piotra i Bogumiła. 

                                                       AUDYCJA 14 

 
07/05/20012 -  Po sensacyjnym zdobyciu przez piosenkę "Artifical Kiss" londyńskiej grupy Tottus Tuus trzeciej pozycji na naszej liscie, gościłem w studio jednego z twórców zespołu - Michała Juśkiewicza oraz basistę Andrzeja Pawłowskiego. Panowie bawili się setnie, ciesząc się z każdego dowodu istnienia słuchaczy po drugiej stronie głośników. Zespół ufundował kilka egzemplarzy swojego najnowszego mini albumu z autografami, które powedrowaly do naszych sluchaczy w Anglii, Szkocji i w Polsce


                          AUDYCJA 15 

14/05/2012 -  Okazało się, że prowadząca nasze programy Monika S. Jakubowska, to nie tylko zdony fotograf, ale również świetna wokalistka, co nie tak dawno udowodniła podczas ARTerii Nowego Czasu. Na antenie okazało sie, że nasza Kropka pała niedopartą chęcią pójścia z aparatem fotograficznym na... wojnę. Próbke swoich mozliwości w temacie fotografii z ryzykiem w tle Monika pokazała czytelnikom bloga i naszej strony za pomocą zdjęć wykonanych uczestnikom demonstracji EDL w Luton.


                                              AUDYCJA 16 

11/06/2012 -  Po przerwie spowodowanej moim wyjazdem do Polski, mając świadomość, że znajdujemy się  w samym środku emocji grupowych EURO 2012, wspólnie z Bogumiłem zajalem się analizą szans naszej polsko-niemiecko-francuskiej drużyny narodowej. Program traktował o piłce kopanej z przymrużeniem oka, a heavymetalowy "wykop" odczuwalny był na terenie cichego zazwyczaj St. Albans bez konieczności użycia jakichkolwiek odbiorników radiowych i internetowego streamingu. W audycji wykorzystano goscinny wystep Polisz Czarta w poznanskim Radio Merkury.

18/06/2012 -  Wspólnie z Moniką S. Jakubowską zajęliśmy się historią i współczesnością polskiego fenomenu  muzycznego jakim niewątpliwie jest big beat. Dynamiczna muzyka z niezbyt ambitnymi tekstami, była fundamentem, na którym w latach 70-tych powstał  polski rock i wszystko to, co wiązało się z tzw. muzyką mocnego uderzenia. O tym, że big beat ciągle zachwyca, niech świadczy fakt, że wymyslony przeze mnie jeszcze w styczniu "wypełniacz" emitowany pomiędzy piosenkami laureatkami naszej listy przebojów, to zapomniany kawałek "Angelina" z repertuaru Czerwono-Czarnych, bez którego w opinii wielu sluchaczy  trudno sobie już wyobrazić nasze Top 20.

25/06/2012 -  Drugą dziesiątkę III notowania naszej Listy Przebojów poprowadziłem wspólnie z Piotrem Gruszeckim. Oprócz tak poważnych songów jak  "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka, czy "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C., wysłuchalismy także klasyki  kabaretu. Obie pozycje dotykały naszych narodowych dyscyplin sportowych: chodu ("W Polskę idziemy" w wykonaniu Kabretu Dudek) oraz żeglarstwa ("Łódka Bols" Krzysztofa Daukszewicza). Wspólnie z Piotrem zlożylismy deklaracje, iż nie zamierzamy w najbliższym czasie wypływać na żadne "szerokie wody", aby przypadkiem podczas sztormu nie zakończyć naszego "rejsu" w jakimś zawilgoconym "suchym doku"

02/07/2012 -  Pierwszą dziesiątkę III notowania Polisz Czart poprowadziłem z debiutującym w studio Sebastianem Piskorowskim, który przed i w trakcie audycji otrzymał wiele dowodów sympatii od słuchaczy. Sebastian poważnie potraktował swój pierwszy występ w roli współprowadzącego i przygotował wiele rzeczowych informacji na temat wykonawców. Po raz kolejny numerem jeden została piosenka"Mój jest ten kawałek podłogi z repertuaru zespołu Mr. Zoob..

                                                        AUDYCJA 20 

09/07/2012 - Wraz z Kropką zaprezentowałem w roztańczonym stylu 20-tą jubileuszową audycję podsumowującą pół roku istnienia Polisz Czart i zarazem 20 dotychczasowych naszych programów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza