poniedziałek, 19 lutego 2018

Darek Kowalski - Joanna Dudkowska Music & Visual Experience 18-19 lutego w HRP Pamela

Obserwuję ludzi, którym dzięki ich wytrwałości udaje się zrealizować marzenia. Ładuje to moje akumulatory, mobilizuje do działania. Tak jest z dwoma Skołowanymi: Jurkiem Szymańskim i Krzysztofem Sieradzkim. Jak sami mówią, przez kilka lat nosili debiutancką płytę swojego zespołu w sercach i umysłach. Mentalnie przebyli daleką drogę. Od chwili gdy postanowili założyć zespół i występować na scenie, do momentu decyzji o nagraniu płyty. Przełamując kolejne bariery związane z niepełnosprawnością doszli do momentu, w którym utwory z ich albumu prezentowane przez Zbigniewa Krajewskiego i Piotra Barona pojawiły się na antenie radiowej "Jedynki" i "Trójki". Od 15 stycznia 2018, gdy "Wieczny chłopiec" trafił na półki sklepowe, wszystko, co związane z tym krążkiem nabrało dużego tempa. Radiową transmisję premierowego koncertu, który odbył się w Hard Rock Pubie Pamela, poprzedziło pierwsze miejsce utworu Skołowanych pt."Kolęda Przemyślenia" w 38. notowaniu listy przebojów Sławka Orwata i Tomka Wybranowskiego - Polisz Czart.


Joanna Dudkowska (fot. Bartosz Szymkowiak)
Spotkanie z Markiem Sierockim zaowocowało nagraniem dla Teleexpressu. Trudno pominąć artystów, którzy gościnnie wzięli udział w nagraniu płyty. Asia Czajkowska-Zoń, Przemek Łosoś, Igor Nowicki, Marek Modrzejewski, Sławek Małecki, Krzysztof Toczko, Jarek Tioskow, Jacek Gazda, Aleksander Górny, Apostolis Anthimos - prawdziwy skład marzeń wsparty przez "etatowych" muzyków Skołowanych. Jurek Szymański i Krzysztof Sieradzki od lat budują cierpliwie "kolektyw artystyczny", którego wsparcie spowodowało, że już kilkanaście dni od wprowadzenia płyty "Wieczny chłopiec" do obiegu wiadomo, że nie przejdzie ona bez echa.

Joanna Dudkowska (fot. Bartosz Szymkowiak)
A to przecież dopiero początek drogi... Niedługo sam będę miał okazję przekonać się kolejny raz jak inspirująca może być współpraca z nieprzeciętną artystką. "JOANNA DUDKOWSKA - MUSIC AND VISUAL EXPERIENCE" to wydarzenie festiwalowe, które odbędzie się w Toruniu z okazji 20. urodzin Hard Rock Pubu Pamela. Łączy dwudniowe koncerty z wydarzeniami okołofestiwalowymi. "Osią" całego projektu jest Joanna Dudkowska - utytułowana basistka i pedagog, która współpracuje z wieloma znanymi muzykami. W czasie koncertów Asia zagra z czterema zespołami, w których obecnie występuje. Każda z tych grup zaprezentuje inny gatunek muzyczny. Są to: Jaromi zez Ekom (blues), Mr. Pollack (hard rock), Joanna Dudkowska feat. KOVA (fuzja rock, jazz-fusion, classic, funk) oraz Nico'ZZ Band ( blues rock). Wiem, że w przypadku tego przedsięwzięcia mogę tradycyjnie liczyć na wsparcie Jurka i Krzysztofa.

Darek Kowalski


Autor:


Darek Kowalski - kolekcjoner i wydawca płyt. Właściciel Hard Rock Pubu Pamela oraz HRPP Records w Toruniu. Felietonista toruńskiego tygodnika TORONTO. Od siebie dodam, iż jest dla mnie niedoścignionym wzorem właściciela klubu muzycznego, któremu zależy na tym, aby ludzie, którzy postanowili spędzić swój wolny czas na słuchaniu muzyki, nie byli zatruwani miernotą, tandetą i obciachem, ale aby po wyjściu chcieli wrócić do niego jak najszybciej. Spotkałem go w Toruniu i Londynie. Oba spotkania wspominam ogromnie miło.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz