poniedziałek, 29 maja 2017

Darek Kowalski - Znakomita amerykańska grupa The Steepwater Band zagra w Pameli!

The Steepwater Band
Za nami koncert z okazji 9. urodzin HRPP Records, wytwórni płytowej reprezentującej Hard Rock Pub Pamela. Na scenie toruńskiego klubu wystąpiły dwa wyjątkowe projekty muzyczne: Czarny Pies oraz Bernard Maseli Trio - MaBaSo. Pierwszą część koncertu transmitowało "na żywo" Radio PiK, retransmisji drugiej odsłony urodzin, fani bluesa, jazzu i rocka mogą się spodziewać w najbliższych tygodniach. Muzyka w wirtuozerskim wykonaniu wybrzmiała więc w wielu miejscach, powodując lawinę pozytywnych komentarzy. Koncert poprowadził Zdzisław Pająk. Ceniony dziennikarz na chwilę zapomniał o swojej emeryturze, co tuż po koncercie skomentował w następujący sposób: "To był świetny, bardzo energetyczny koncert Leszka Windera, Krzysztofa Ścierańskiego, Jerzego Piotrowskiego, Mirka Rzepy, Michała Kielaka i Jana Gałacha. Super "Czarny Pies". Kto słuchał transmisji radiowej (niestety tylko do godziny 20), ma już pojęcie, jak było, ale lepiej i dłużej było na miejscu. A potem jeszcze drugi koncert - delikatesy brzmienia, melodii i harmonii.. Odmłodniałem o kilkanaście lat - i trochę się tym martwię, bo jak dowie się ZUS... to każą mi wrócić do roboty...". Podobnie musiało to wyglądać ze sceny, co w swojej wypowiedzi potwierdził Leszek Winder: "spotkaliśmy się z entuzjastycznym przyjęciem i gorącą atmosferą. Na pewno tu wrócimy, więc do usłyszenia i zobaczenia w przyszłości". A co przed nami?


Czekamy na "przesilenie letnie", czas więc na finał Bluesowej Wiosny w Hard Rock Pubie Pamela. Cykl niezwykle udanych koncertów zakończy swoim występem amerykańska grupa The Steepwater Band. W ramach obecnej europejskiej trasy koncertowej zespół pierwszy raz pojawi się w naszym kraju. Wydawca kwartalnika Twój Blues - Andrzej Matysik - tak scharakteryzował chicagowski projekt: „The Steepwater Band to zespół, który przenosi tradycję rocka lat 60-tych i 70-tych w XXI wiek, dodając mu współczesnej świeżości. Grupa jest wierna swoim korzeniom, ale we własnych kompozycjach potrafi zgrabnie je „przetłumaczyć” na język nowoczesności”. Rozwijając swoją wypowiedź, dodał: "Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę brytyjskiego bluesa przepuszczony przez filtr współczesnego rocka". Trudno o lepszą rekomendację. Poniedziałkowy (29.05.2017) wieczór otworzy swoim występem toruńska wokalistka - Ilona Szumańska. Po spektakularnym występie w czasie HRPP Festival przyszedł czas na solowy set. W listopadzie 2016 na scenie Hard Rock Pubu Pamela debiutantkę wsparli: Krzysztof "pARTyzant" Toczko, Leszek Cichoński, Mark "Bestia" Olbrich, Przemek Łosoś, Mikołaj Toczko i Marek Modrzejewski.

Darek Kowalski

Autor:


Darek Kowalski - kolekcjoner i wydawca płyt. Właściciel Hard Rock Pubu Pamela oraz HRPP Records w Toruniu. Felietonista toruńskiego tygodnika TORONTO. Od siebie dodam, iż jest dla mnie niedoścignionym wzorem właściciela klubu muzycznego, któremu zależy na tym, aby ludzie, którzy postanowili spędzić swój wolny czas na słuchaniu muzyki, nie byli zatruwani miernotą, tandetą i obciachem, ale aby po wyjściu chcieli wrócić do niego jak najszybciej. Spotkałem go w Toruniu i Londynie. Oba spotkania wspominam ogromnie miło.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza