poniedziałek, 10 czerwca 2013

10-go czerwca gośćmi Polisz Czart byli muzycy niedawno reaktywowanej grupy Thetragon. Biografia zawiera link do wysłuchania programu!!!

Audycji można wysłuchać tutaj

Zespół THETRAGON powstał w Krośnie w październiku 1997 roku z inicjatywy Damiana Bladego (bębny), Wojtka Świerszcza (gitara) i Piotra Bolka (bass, vocal). Miesiąc później do składu dołączyli: Tomek (gitara) i Kulawy (klawisze). Tuż po rozpoczęciu działalności kapeli Kulawego na klawiszach zastąpił Mariusz Herra. Pierwszy koncert grupa zagrała na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Muzycznych w Krośnie zdobywając III nagrodę oraz wyróżnienie Radia Rzeszów. W marcu 1998 roku powstał materiał na pierwsze demo zatytułowane "Gate Of Darkness", które nagrane zostało w sanockim studio "Manek". Płyta otrzymała wiele pozytywnych recenzji w prasie ogólnopolskiej (Trash'em All, Metal Hammer), lokalnej i podziemnej. Materiał został wydany pod szyldem Menhir Rec.


W roku 2000 Thetragon nagrał kolejną płytę zatytułowaną "The Everlasting Glance of Efernity" w składzie: Damian Blady (bębny), Wojtek Świerszcz (gitary, bass), Sławek (vocal) i Sekti (klawisze). Po nagraniu tego krążka do składu doszli: Piotr Cricket (bass) oraz Leszek Wąski (gitara). Album "The Everlasting Glance of Eternity" został wydany w 2001 roku przez Goven Project\Metal Mind Production - działające wówczas w Polsce wydawnictwo z USA. Po wydaniu płyty zespól sporo koncertował u boku takich kapel jak: Acid Drinkers, Closterkeller, Decapitated, Sceptic Devilin, Christ Agony, Misteria, Neolith i wielu innych bardziej lub mniej znanych.Koncerty są nieodzownym elementem istnienia Thetragonu. Jak podkreślają to sami muzycy, kontakt z publiką na żywo jest dla nich największą motywacją, aby grać dalej, szlifować umiejętności i coraz wyżej podnosić poprzeczkę. Media zawsze lubiły Thetragon. Płyta "The Everlasting Glance of Efernity" również uzyskała wiele pozytywnych recenzji w prasie ogólnopolskiej i zagranicznej. W dużym stopniu była to zasługa mieszkającego w Niemczech promotora grupy. W tym okresie działalności wywiady z muzykami Thetragonu można było przeczytać na łamach tak profesjonalnych magazynów jak: Metal Hammer, czy 7 Gates.


W 2003 roku w studio Chinook w Dębicy grupa w ciągu dwóch miesięcy zarejestrowała materiał na trzecią płytę zatytułowaną “Before I Die”. Album powstał w składzie: Damian Blady (bębny), Wojtekœ Świerszcz (gitara), Nugi (gitara), Cricket (bas) i Sławek (vocal). Z powodu zmiany stylu gry, zespól  na tym krążku świadomie zrezygnował z partii klawiszowych. Powstał materiał typowo trash-death metalowy z bardzo melodyjnymi gitarami. Po nagraniu “Before I Die” oraz zagraniu kilku świetnych koncertów nadeszły dla Thetragonu czarne dni. Po tragicznej śmierci basisty Piotra Cricketa zespól zawiesił działalność, a płyta “Before I Die” nigdy nie została wydana. Pochodzących z niej kilka kawałków można posłuchać tylko na yotube. Obecnie zespól rozważa wydanie “Before I Die” w hołdzie zmarłemu koledze.


W roku 2013 Thetragon został reaktywowany w Londynie z inicjatywy Wojtka Świerszcza gitarzysty i zarazem lidera grupy oraz Mariusza Herra (instrumenty klawiszowe) związanego z zespołem od początków jego istnienia z przerwą spowodowaną pobytem w USA. Do nowego składu doszli: Marcin Pająk (gitara), Sławek Złoty (bass), Greg Dario Mirun (bębny) oraz El Gordo Murkin (vocal). Reaktywowany Thetragon zagrał swój pierwszy koncert 25-go maja w Londynie podczas Earthshaking Fest w niezwykle miłej otoczce publiki i innych kapel. Od tego momentu zaczęły do zespołu napływać zaproszenia na kolejne występy oraz wiele innych niezwykle pozytywnych informacji. Grupa jest gotowa na nowe wyzwania i przygotowuje dla swoich fanów coś specjalnego. Zespół niezmiennie podkreśla swoją miłość do muzyki i składa słowa podziękowania ludziom, którzy przyczynili się do jego reaktywacji, dzięki czemu nabrał mocy i wiary w swoje możliwościowi. Słowa podziękowania zespól przekazuje także tym wszystkim, którzy od lat uczestniczą w jego koncertach i współtworzą ich klimat. Wielkie Dzięki!!!


Dyskografia:
1998 - "Gate of Darknes" (Menhir Rec)
2001 - "The Everlasting Glance of Eternity" (Goven Project\Metal Mind Production)
2003 - "Before i Die"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz