poniedziałek, 19 czerwca 2017

Darek Kowalski - Ruszyła przedsprzedaż biletów na koncert CJ Ramone w Hard Rock Pubie Pamela. Koncert 10 lipca!

Ruszyła przedsprzedaż biletów na koncert CJ RAMONE w Hard Rock Pubie Pamela (support Satellites i Sex Bomba). 

Wejściówki w cenie: 55zł (przedsprzedaż) oraz 65zł (w dniu koncertu) są do nabycia w klubie (Toruń ul. Legionów 36). 

Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. 

Ilość biletów jest ściśle limitowana.

Zaprasza Darek Kowalski Christopher Joseph Ward urodził się w Queens w Nowym Jorku 8 października 1965 roku. Był członkiem Korpusu Piechoty Morskiej... Dlaczego w ten sposób zaczynam ten felieton? Ponieważ jest on również muzykiem znanym pod pseudonimem artystycznym CJ Ramone - jednym z trzech żyjących członków legendarnej formacji The Ramones. Od młodzieńczych lat fascynował go ten kultowy zespół, a zwłaszcza jego  basista - Dee Dee. Fascynacja przerodziła się w spełnienie marzeń.

W 1989 roku CJ zastąpił Dee Dee w składzie The Ramones, pozostając w zespole do jego końca. Sam Dee Dee, po krótkim epizodzie związanym z rapem, wrócił do punk rocka. Zarówno jako autor piosenek (nadal pisał utwory dla swoich kolegów z Ramones), jak i lider formacji Dee Dee Ramone I.C.L.C, potem wydał jeszcze kilka albumów sygnowanych Dee Dee Ramone.  Działalność tego zespołu zaowocowała płytą "I Hate Freaks Like You" z gościnnym udziałem kontrowersyjnej Niny Hagen (były czasy, kiedy plakat tej wokalistki wisiał również na mojej ścianie) oraz trasą koncertową promującą ten krążek. Dwadzieścia dwa kraje w dziesięć miesięcy. Niezły wynik.  Podczas tej trasy (listopad 1994) Dee Dee, szukając pozostawionej gitary przed jednym z hoteli w Argentynie, poznał swoją przyszłą żonę - Barbarę Zampini, również wielką fankę The Ramones. W 1996 roku Dee Dee wspólnie z Marky Ramone (perkusistą The Ramones ), CJ Ramone oraz Barbarą Zampini utworzyli tribute band The Ramainz. Nietrudno zgadnąć,  z repertuaru której grupy wykonywali utwory. Projekt funkcjonował do 5 czerwca 2002 roku, dnia tragicznej śmierci Dee Dee. CJ odszedł ze składu jeszcze w 1996 roku. Kolejne zespoły, w których się udzielał, to Los Gusanos oraz Bad Chopper. Od lipca 2009 roku wszystko co robi, firmuje swoim pseudonimem artystycznym. 


Jako CJ Ramone wydał trzy płyty:  "Reconquista" (2012), "Last Chance to Dance" oraz "American Beauty" (2017).  Wśród dwunastu utworów zawartych na tej ostatniej płycie znalazła się piosenka pt. "Tommy's Gone", poświęcona Tommy'emu Ramone, zmarłemu w 2014 perkusiście i współzałożycielowi The Ramones. Jeffrey Hyman ( Joey Ramone), John Cummings (Johnny Ramone) oraz Douglas Colvin (Dee Dee Ramone) - czyli trzej pozostali, niestety również nieżyjący członkowie założycie The Ramones - doczekali się hołdu w postaci utworu "Three Angels". CJ Ramone opowiedział o tym w następujący sposób: "Na mój pierwszy solowy album napisałem piosenkę  "Three Angels", która byłą moim hołdem dla Johnna, Joeya i Dee Dee. Po tym jak Tommy zmarł, ludzie zaczęli pytać, czy zamierzam zmienić tytuł na "Four Angels ". Zdecydowałem się napisać coś specjalnego". Od lat CJ Ramone jest wierny zasadzie: "Kiedy raz wejdziesz do rodziny The Ramones, pozostajesz w niej na zawsze". Fani Ramones i krytycy zgadzają się, co do tego, że CJ Ramone jest najciekawszym spadkobiercą dorobku zespołu i godnie niesie sztandar “Gabba Gabba Hey!” 


O tym, jak to sprawdza się na scenie, będziecie się mogli przekonać w Hard Rock Pubie Pamela już 10 lipca 2017 roku. Niedawno ruszyła przedsprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki w cenie: 55zł (przedsprzedaż) oraz 65zł (w dniu koncertu) są do nabycia w klubie (Toruń ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość biletów jest ściśle limitowana.

Darek Kowalski

Autor:


Darek Kowalski - kolekcjoner i wydawca płyt. Właściciel Hard Rock Pubu Pamela oraz HRPP Records w Toruniu. Felietonista toruńskiego tygodnika TORONTO. Od siebie dodam, iż jest dla mnie niedoścignionym wzorem właściciela klubu muzycznego, któremu zależy na tym, aby ludzie, którzy postanowili spędzić swój wolny czas na słuchaniu muzyki, nie byli zatruwani miernotą, tandetą i obciachem, ale aby po wyjściu chcieli wrócić do niego jak najszybciej. Spotkałem go w Toruniu i Londynie. Oba spotkania wspominam ogromnie miło.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza