poniedziałek, 18 kwietnia 2016

18 kwietnia w toruńskim HRP Pamela odbędzie się Dzień Gitary. Wystąpią Jennifer Batten i Sam Jones. Gość specjalny - Mark Olbrich

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016 roku, zapowiada się bardzo ciekawie, a to za sprawą kolejnego, wyjątkowego wydarzenia z okazji 18. urodzin Hard Rock Pubu Pamela. Tego wieczoru, w ramach kolejnego DNIA GITARY, wystąpi w tym klubie legendarna, ceniona na całym świecie gitarzystka - Jennifer Batten ze swoim zespołem. Przez 10 lat współpracowała z królem popu - Michaelem Jacksonem. Artystka była członkinią jego zespołu od 1987 roku, a więc od czasu premiery albumu "Bad", aż do 2009 roku, występując w tym czasie na światowych trasach Michaela Jacksona promujących albumy "Bad", "Dangerous" i "HIStory". Jej pierwszy solowy album "Above Below and Beyond"(1992) został wyprodukowany przez gitarzystę Steviego Wondera, Michaela Sembello. Na swoim koncie ma ona jeszcze dwa albumy: "Jennifer Batten's Tribal Rage: Momentum"(1997) oraz "Whatever"(2007). W trakcie swojej kariery Jennifer Batten nagrywała i występowała nie tylko z Michaelem Jacksonem, ale również z takimi gwiazdami jak Jeff Beck, Carmine Appice czy Slash. Czytelnicy najsłynniejszego magazynu gitarowego "Guitar Player" okrzyknęli ją mianem najlepszej gitarzystki świata. Tym samym znalazła się w gronie takich osobistości jak Eric Clapton, Pat Metheny czy Kirk Hammett. W 2016 roku otrzymała nagrodę SHE ROCKS - przyznawaną najbardziej zasłużonym kobietom w branży muzycznej. 
Jennifer Batten (fot. Agata Jankowska)
Tego wieczoru na scenie Hard Rock Pubu Pamela wystąpi również, porównywany do młodego Seasick Steve'a, angielski wokalista, instrumentalista i kompozytor - Sam Jones. Muzyk gra na gitarze od dwunastego roku życia. Jego twórczość charakteryzuje unikalna mieszanka popu, grunge, bluesa i rocka. W trakcie swoich oldskulowych występów prezentuje umiejętności nabyte zarówno w trakcie grania na streecie, jak i w małych, klimatycznych klubach. Na jego muzykę szczególny wpływ wywarła współpraca z zespołem The Berlin Lights oraz z takimi osobowościami jak lider zespołu UK Subs - Charlie Charper. 
Mark Olbrich (fot. Marek Jamroz)
Gościem specjalnym DNIA GITARY będzie Mark Olbrich. Mieszkający na stałe w Londynie muzyk od kilku lat merytorycznie wspiera to wydarzenie. Warto przypomnieć spotkanie, które artysta poprowadził wspólnie ze swoim wieloletnim przyjacielem, Zbigniewem Hołdysem w ramach DNIA GITARY 2014. W trakcie wieczoru nastąpi również prezentacja reedycji winylowego albumu jego grupy Mark Olbrich Blues Eternity pt.: "Live at Pamela Blues", przygotowanej z okazji Record Store Day 2016. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Całość poprzedzą warsztaty gitarowe rozpoczynające się o godzinie 17.00. Prowadzącymi będą Krzysztof "pARTyzant" Toczko oraz Jennifer Batten, zaś gośćmi specjalnymi zajęć Mark Olbrich oraz Sam Jones.Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz