wtorek, 5 kwietnia 2016

4 kwietnia w toruńskim HRP Pamela odbędzie się premiera albumu Gorczyca i Przyjaciele, którą uświetni koncert Rob Tognoni Band

fot. Agata Jankowska
Solowa płyta Łukasza Gorczycy pt. Gorczyca i Przyjaciele, będzie miała swoją premierę w poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku, w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Łukasz Gorczyca to ceniony basista, współpracujący na co dzień z wieloma artystami z całego świata, zaś Gorczyca i Przyjaciele to projekt specjalny, do którego Łukasz zaprosił wyjątkowe osobowości muzyczne, z którymi postanowił nagrać płytę. Wśród tytułowych Przyjaciół wymienić należy przede wszystkim dwie niezwykłe Panie: pracującą z Mickiem Jaggerem i Glorią Gaynor saksofonistkę Patsy Gamble oraz Jennifer Batten, czyli słynną gitarzystkę Michaela Jacksona. 
fot. Agata Jankowska
Do grona muzyków, którzy również wzięli udział w nagraniu tej płyty należą także: Artur Bradliński (wokalista formacji Oversoul) oraz gitarzyści Krissy Matthews (Norwegia), Keith Thompson (UK) i Krzysztof "Puma" Piasecki. Płyta utrzymana jest w konwencji funk, soul, jazz. Miejsce premiery nie jest przypadkowe. Trwająca kilkanaście lat koncertowa współpraca Łukasza Gorczycy z Hard Rock Pubem Pamela w dużej mierze ukształtowała scenę klubu. Regularne wizyty artysty zaowocowały wspólną realizacją wielu projektów. Jednym z nich jest płyta Gorczyca i Przyjaciele. Premierę płyty uświetni koncert, do udziału w którym muzyk zaprosił australijskiego wirtuoza gitary Roba Tognoni, cenionego perkusistę Tomka Dominika oraz przyjaciół z grupy Oversoul - grającego na gitarze Kubę Szturma i Tomka Drachusa - instrumenty klawiszowe. Wieczór otworzy swoim solowym występem Arek Zawiliński. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00. Przed koncertem, od godziny 17.00, warsztaty gitarowe w ramach programu Campus HRP PAMELA poprowadzą: Krzystof "pARTyzant" Toczko oraz Rob Tognoni. Wstęp, zarówno na koncert, jak i zajęcia gitarowe, jest wolny. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza