niedziela, 10 sierpnia 2014

Portland Rum Riot debiutuje płytą “53 Minuty Do Wschodu”Pochodzący ze stolicy Portland Rum Riot zakończył nagrania debiutanckiej płyty. Album zatytułowany będzie 53 Minuty Do Wschodu i ukaże się we wrześniu. Cały materiał został zarejestrowany w Red Yeti Studio, za nagranie płyty i mastering odpowiadał Tomasz Korczak.Autorem okładki jest Andrzej Ruszkowski. Portland Drum Riot to groove rockowa moc, niebanalne teksty zaśpiewane w ojczystym języku, szczypta bluesa i mroczny, niespokojny klimat. 53 Minuty Do Wschodu to 10 utworów zróżnicowanego, wpadającego w ucho od pierwszego przesłuchania materiału, w którym odnaleźć można inspiracje brzmieniem Ozzy’ego Osbourne’a, Black Label Society, Godsmack ekspresją Comy czy miejscami agresją Slipknot.

Zapowiedź płyty znajduje się pod tym linkiem: 

Pierwszego utworu promującego płytę można posłuchać tutaj:     Tracklista
:
  1. Amalgamat
  2. Kim Jestem
  3. Uwalniam Się
  4. Twój Krzyż Na Moją Drogę
  5. Kwiaty
  6. Pozdrowienia Z Portland
  7. Przecięty
  8. Nie Sam
  9. Detonacja
10. Ciemna Strona Melanżu
"Prace nad płytą trwały ponad rok. Tyle czasu zajęło nam stworzenie materiału, ogranie go i wybór utworów na nasz debiutancki album. To dla nas bardzo ważny moment - 53 Minuty Do Wschodu to podsumowanie pewnego etapu w życiu zespołu, rozpoczęcie nowego - próba wypłynięcia na szersze wody. Staraliśmy się, aby ta płyta była tak zróżnicowana, jak my i nasze inspiracje - od hardrockowych brzmień "Ciemnej strony melanżu", po ciemne, ciężkie riffy "Nie sam" czy "Amalgamat" - mamy nadzieję, że słuchacze docenią tę różnorodność" - mówi Adam Kozłowski, wokalista Portland Rum Riot.

Już za tydzień, 16 sierpnia zespół wystąpi na Chojnice Blues Festival.

Rumowe zamieszki w Portland (The Portland Rum Riot) miały miejsce 2 czerwca 1855 roku w Portland, w stanie Maine. Do krótkich, ale niezwykle brutalnych rozruchów doszło po tym, jak ówczesne władze stanowe wprowadziły przepisy zabraniające sprzedaży i produkcji alkoholu. Dokładnie 157 lat później - z inicjatywy Pawła Krulikowskiego (bas), Andrzeja Ruszkowskiego (perkusja) i Adama Kozłowskiego (śpiew) - do życia powołano zespół Portland Rum Riot. Skład kapeli zasilili Hubert Kąkol i Piotr Lubowski - gitarzyści. W czerwcu 2013 roku, po roku wspólnego grania, zespół opuścił Paweł Krulikowski. Jego miejsce zajął Artur Włodarczyk. Zespół w swojej twórczości łączy inspiracje muzyczne każdego z jego członków. Od ciężkich energicznych gitarowych riffów, przez rytmiczny groove, po klimatyczne rockowe motywy. Całość dopełnia mocna, melodyjna linia wokalna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz