poniedziałek, 12 maja 2014

12-go maja w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu zagra GravelRoad z USA. Support - polska grupa KISSI

KISSI
Każdy związek zaczyna się od pocałunku. Nasz hołd składany grupie KISS to ciężka praca z miłości, która żyje i oddycha istotą tego, co znaczy być wiernym fanem. KISSI to tribute'owy zespół rockowy. Powstał w Gdyni późną jesienią 2011 roku z inicjatywy Jacka - miłośnika nowojorskiej kapeli, który przy pomocy dostępnych mediów skupił wokół siebie nieznanych sobie wcześniej muzyków, dzięki czemu powstała rzadko spotykana mieszanka pokoleniowa. Różnica wieku w kapeli to blisko 30 lat. To gwarancja młodzieńczego dynamizmu, profesjonalizmu i dojrzałości muzycznej. Głównymi cechami charakterystycznymi zespołu KISSI są: odzwierciedlenie scenicznego wizerunku grupy... makijaż, ekstrawaganckie kostiumy oraz pokazy pirotechniczne. Muzycy nie pomijają również oryginalnego instrumentarium jak i wiernie granego repertuaru najbardziej znanych kompozycji grupy. Pierwszą playlistę wypełniają utwory: Detroit Rock City, Strutter, I Was Made For Lovin’ You, Love Gun, Beth, Calling Dr. Love, Sure Know Something, Forever, Heaven’s On Fire, Rock And Roll All Nite, Never Enough, Lick It Up.

Aktualny skład zespołu tworzą:
- Jacek - gitara rytmiczna, wokal
Rocznik '65, przedsiębiorca, miłośnik włoskiej kuchni, żona Małgosia i syn Filip. Największe osiągnięcia muzyczne są jeszcze przed nim.

- Zbyszek - gitara basowa, wokal
Rocznik '73, prywatny przedsiębiorca. Enigmatyczna postać środowiska muzycznego Torunia, Bydgoszczy i Brodnicy. Fan zespołu RUSH.

- Staszek - perkusja
Rocznik '57, Perkusista z wykształcenia i z zamiłowania. Grał między innymi w grupach Fatum i Babsztyl. Urodzony rock-n-rollowiec.

- Mateusz - gitara prowadząca, wokal
Rocznik '87, socjolog, filozof, grafik, kibic boksu zawodowego

GRAVELROAD

Grunge? Punk? Brzmi jakby bluesowo… trudno to dokładnie określić - i to właśnie jest piękno GravelRoad! Pochodzące z Seattle - położonej w amerykańskim stanie Waszyngton kolebki grunge'u trio główne inspiracje czerpie z nurtu pochodzącego z zupełnie innego regionu Stanów Zjednoczonych nazwanego na jego cześć Mississippi Hill Country Blues. Muzycy wielokrotnie odbywali pielgrzymki na amerykańskie Południe, by tam dżemować z członkami rodzin Kimbrough i Burnside. Tak bardzo wpasowali się w ten krajobraz, że do stałej współpracy zaprosił ich legendarny przedstawiciel nurtu, T-Model Ford, z którym koncertowali w Stanach i Europie wspólnie przejeżdżając około 60 tysięcy mil i nagrywając dwie płyty: "The Ladies Man" i "Taledragger" (odpowiednio 2010 i 2011). Swój własny pierwszy album, zatytułowany "GravelRoad" grupa wydała w roku 2004. Cztery lata później ukazał się kolejny krążek "Shot the Devil". Potem była "Psychedelta", a w lipcu 2013 roku światło dzienne ujrzała najnowsza płyta zespołu "The Bloody Scalp of Burt Merlin". W maju 2014 roku muzycy po raz pierwszy zawitają do Polski.

Skład zespołu
Stefan Zillioux - gitara
Marty Reinsel - perkusja
Kirby Newman - bas

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz