sobota, 28 lipca 2012

Gośćmi Polisz Czart 30-go lipca będą: Wojtek Gardyga i hiszpańska wokalistka Gloria Garcia


Wojciech Gardyga z muzyką związany jest od dziecka. W wieku 10 lat z pomocą swojego starszego brata Tomka, opanował podstawowe rytmy na perkusji, ćwicząc przy nagraniach takich grup jak Slayer, Morbid Angel i Celtic Frost. Po kilku latach wspólnie z Tomkiem założył zespół - Purgatory. Natchnieni muzyką metalową, pierwsze kompozycje zagrali na przeglądach muzyki młodzieżowej w Zamościu i Werbkowicach. Z wiekiem przyszła fascynacja twórczością Dead Can Dance, Vangelisa, Jean Michel Jarre'a, Mike'a Oldfielda, a wraz z nią zainteresowanie grą na gitarze oraz instrumentach klawiszowych. W klasie maturalnej Wojtek skomponował muzykę do przedstawienia (teatr dźwięku, światła i ruchu) Inner Sanctum, które również sam wyreżyserował. Przedstawienie to zdobyło odznaczenie Srebrnego Bartka w kategorii sceny amatorskiej w Zamościu. Z biegiem lat Wojciech Gardyga coraz mocniej ukierunkowywał się w stronę muzyki elektronicznej, co dało mu możliwość poznania profesjonalnej produkcji oraz występów na dużej scenie. Supportował m.in. koncerty grupy Scooter oraz Alex Christensen (U96). Po zakończeniu tego etapu, Wojtek trafił do zamojskiego Radia „Vox”, gdzie przez 2 lata był redaktorem naczelnym. Tam przyszła miłość do muzyki filmowej, klasycznej oraz industrialnej. W serce zapadły mu kompozycje Michała Lorenza, Hansa Zimmera, Carla Orffa oraz Mozarta. W Anglii zbudował swoje pierwsze w pełni profesjonalne muzyczne laboratorium. Po kilku latach pracy pod nazwą Luis Project przygotował materiał na swój debiutancki album „The Sensitive Touch”. Do realizacji krążka zaprosił wokalistki: Izabelę Hajkowską i Hiszpankę Glorię Garcia, z którą stale współpracuje. Więcej informacji o Glorii można przeczytać poniżej.


Dziesiątka ulubionych polskich utworów Wojtka Gardygi prezentuje się następująco:
Exodus - "Znów słyszę wołanie"
Lombard - "Adriatyk, ocean gorący"
Mech - "Czy to możliwe"
Oddział Zamknięty - "Na to nie ma ceny"
RSC - "Z kroniki wypadków"
Siekiera - "Bez końca"
TSA - "Chodzą ludzie"Turbo - "W sobie"
Wanda Banda - "Fabryka marzeń"
Wilki - "Eli Lama Sabachtani"


Do wygrania T-shirt promujący akcję "Music For Life"!!!

Ruszyła Muzyczna machina pomocy dzieciom. Już ponad 120 utworów młodych artystów z całej Polski, reprezentujących różne gatunki muzyczne, zarejestrowanych zostało na społecznej platformie http://musicforlife.pl/ 

Klikając na utwór, zasilamy konto Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie leczone są dzieci z problemami układu słuchu. Artysta, który zbierze od internautów najwięcej głosów, otrzyma 20 000 zł. Kampanię honorowo wspierają takie postaci sceny jak: Mietek Szcześniak, Halinka Mlynkova, Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka, Lora Szafran, Michał Urbaniak, ROAN i Golec uOrkiestra, a ambasadorami MUSIC FOR LIFE są: Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska i Piotr Kupicha. Na musicforlife.pl odkryjecie muzyczne talenty oraz  posłuchacie nowych wykonawców. Portal tętni muzyką, aktualnościami o gwiazdach, informacjami o koncertach, imprezach w klubach oraz nowościach na rynku muzycznym. W ramach MUSIC FOR LIFE cyklicznie odbywać się będą także muzyczne wydarzenia promujące ideę kampanii. Akcja obecna będzie równeiż na wybranych festiwalach, koncertach gwiazd oraz wielu inicjatywach związanych z muzyką.

Rozstrzygnięcie I edycji konkursu MUSIC FOR LIFE odbędzie się w październiku a 30-go lipca na naszej antenie będzie do wygrania T-shirt promujuący tę szczytną akcję!!!

Inicjatorem i organizatorem kampanii MUSIC FOR LIFE jest Fundacja ORIMARI, a patronat medyczny nad akcją objęło Centrum Zdrowia Dziecka.

Gloria Garcia jest wnuczką śpiewaczki operowej. Została wychowana w muzycznej atmosferze w pięknym rejonie Rioja w północnej Hiszpanii. Pierwsze wokalne kroki Gloria stawiała w kościelnym chórze. Do Anglii przybyła, aby śpiewaniem zająć się profesjonalnie. Wystąpiła w popularnych programach: Pop Idol i X Factor. Obecnie udziela lekcji śpiewu w rejonach Windsor i występuje w lokalnych klubach. Spotkać ją można także na scenach Berkshire i Londynu. Poza własną działalnością artystyczną, Gloria  wzięła również udział  w powstaniu debiutanckiego albumu Wojtka Gardygi  „The Sensitive Touch” zrealizowanym pod szyldem Luis Project, Można ją tam usłyszeć w kompozycjach: "Let' Talk About Life" oraz "Vision", do których napisała angielski tekst. Oprócz wymienionych utworów z tego wydawnictwa, w  programie usłyszymy także jej solowe nagrania: "Runaway", "Braeking Up", "I Don't Know" i "On And On".

http://musicforlife.pl/newsy/aktualnosci/luis-project-w-radiu-verulam-186.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz