czwartek, 5 czerwca 2014

TANGRAM - nowy projekt muzyczny Wrocławia, czyli KLAUDIA POSIŁA , DAREK „HRABIA” DUSZYŃSKI & IVAR

Witam !
Już dawno zbierałem się do napisania do Was, ale jak zwykle brak czasu spowolnił wysłanie tego info. Jak większość z Was wie, pod koniec marca zamknąłem z Lechem pub „ROCKY”, w którym spotykaliśmy się z Wami na licznych koncertach, jam'ach czy po prostu przy wyśmienitym bro. Powód prosty - takiemu przedsięwzięciu trzeba poświęcić się w całości, a nie dzielić czas pomiędzy pubem a sklepem. Także wiele innych sytuacji zniechęciło mnie do propagowania ciekawej muzy czy choćby wysokiego jakościowo poziomu klubu. Skoro zdecydowana większość ludzi preferuje rozrywkę Rynkowo/Niepoldową*, to niech tak będzie. Ale dość narzekań. Dzięki „ROCKY'emu” miałem okazję koncertować na scenie z wieloma fajnymi muzykami i bardzo się bałem, że za moment moja przygoda muzyczna ulegnie sporemu wyhamowaniu. Na szczęście ”rzutem na taśmę”, koncert z duetem występującym tydzień przed zamknięciem, spowodował podjęcie decyzji o kontynuowaniu grania w trio.

Obecnie nazywamy się TANGRAM, gramy na razie różne cover'y w aranżacjach na damski wokal, klawisze i elektryczną gitarę. Jak tylko znajdziemy więcej czasu na intensywne próby, wzbogacimy nasz repertuar o kompozycje autorskie. Ale z czasem krucho, bo od razu posypało się nam sporo propozycji koncertowych. Jesteśmy otwarci na różne oferty występów, więc jeśli Wy lub Wasi znajomi chcielibyście zorganizować spokojny koncert z ciekawymi wersjami utworów Stinga, Claptona czy Sade, to proszę o kontakt (tel. 504 762 088, musicman@data.pl). Poczytać o nas i obejrzeć fragmenty dotychczasowych występów można (nawet nie posiadając konta na FB) można pod:Ponadto dalej prowadzę sklep muzyczny przy wrocławskim Rynku, do którego serdecznie zapraszam po płyty czy gadgety:


Klaudia Posiła (vocal) - młoda, zdolna i niezwykle zakręcona na punkcie śpiewania osoba. Jej domeną są klimatyczne i liryczne ballady. Nie stroni również od coverowych klimatów. Podczas swojej muzycznej przygody otrzymała kilka nagród m.in w 2012 została wyrózniona nagrodą Prezydenta Miasta Wrocławia za wykonanie wraz z zespołem Red Carpet piosenki "Zielono mi" na gali konkursu piosenek Agnieszki Osieckiej "Wielka woda".


Od trzech miesięcy jest związana muzycznie z zespołem Supreme, a także Darkiem Duszyńskim, czego wynikiem jest niniejszy koncert stanowiący jej debiut w kameralnym składzie. W wykonaniu Klaudii usłyszymy m.in."Autumn leaves", "Fields of gold" czy "Smooth operator".

Darek Duszyński - pianista, muzyk sesyjny, twórca reklamówek. Grał z Grzegorzem Markowskim, Markiem Popowem, Wojtkiem Olszewskim, Maćkiem Marchewką, Bogdanem Tymoszukiem, Darkiem Biłykiem... Gra piano-bary, komponuje muzykę do reklam, uwielbia konwencję smooth. Pasjonuje się elektroniczną muzyką jazzową, poświęca się muzycznej pracy dydaktycznej. Na co dzień udziela się w zespole Supreme.  To skromny gentleman i nie chciał się więcej chwalić, choć ma czym :)


Ivar (guit.) - muzyk debiutujący w latach '80-tych. Na początku związany z grupą JACK BMI następnie FAIRPORT, a przede wszystkim prowadzący prawie do końca dekady zespół TEST FOBII,z którym wygrał w 1985 r. główną nagrodę na ówcześnie największym w demoludach festiwalu w JAROCINIE. Później występował jeszcze w dwóch formacjach lubelskich : FANDANGO i LOS FIEJOS. Obecnie muzyk ten głównie pojawia się gościnnie u boku różnych zaprzyjaźnionych formacji.


Na licznych jam sessions oraz solo nagrywa muzykę ambientowo-ilustracyjną. Można jej posłuchać chociażby na wydanym w 2001 roku cd duetu SAHEL.Ponadto od lat organizuje liczne koncerty, współpracuje z wieloma klubami oraz udziela się jako rock'owy DJ.

Jeśli chodzi o organizowanie event'ów czy koncertów innym zespołom, będę to robił w bardziej ograniczonej formie niż dotychczas, ainfo o imprezach będzie można przeczytać pod:

https://www.facebook.com/profile.php?id=1360357915


Mam nadzieję, że brak pubu nie spowoduje zaniku kontaktów między nami (prawie codziennie zapraszam do sklepu), a ponadto prawdopodobnie od połowy maja szykują się nam cotygodniowe koncerty we Wrocławiu, o czym poinformuję niebawem.

Serdecznie pozdrawiam,dziękuję za reklamę i wizyty w pubie „ROCKY” i zapraszam do dalszej współpracy z zespołem TANGRAM.

IVAR


* Od siebie także zapraszam wszystkich do bywania na koncertach formacji TANGRAM, której życzę wielu wspaniałych koncertów i sporego autorskiego repertuaru. Jednocześnie winien chyba jestem małego wyjaśnienia terminu, jaki IVAR użył w swoim info.  Rozrywka Rynkowo/Niepoldowa jest nawiązaniem do pewnej części Wrocławia, która oferuje nieco inną stylistycznie i artystycznie formę spędzania wolnego czasu, której w tej wypowiedzi nie zamierzam specjalnie rozwijać :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz