środa, 6 marca 2013

Dojrzałość i profesjonalizm już na debiutanckim krążku! Wrocławska grupa ECHOE od dziś pod patronatem medialnym Polisz Czart

Zespół ECHOE to stosunkowo nowa marka na polskiej scenie muzycznej, która wkrótce będzie synonimem dojrzałości i muzycznej wyobraźni. Połączyć tak pozornie nie przystające do siebie gatunki jak funky i prog, podać je w dynamiczny i przystępny sposób w bardzo unikalnej i sprecyzowanej formie – nie udaje się każdemu, a na pewno nie na pułapie debiutanckiej płyty, o której więcej szczegółów możecie dowiedzieć się tutaj. Wszyscy otwarci na nowe muzyczne doznania powinni nadstawić uszu bo echo(e) tego pierwszego spotkania z nimi odbijać się będzie jeszcze bardzo długo.


Zespół ECHOE powstał w 2008 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory zagrał kilkadziesiąt koncertów głównie na terenie woj. dolnośląskiego. Po kilku znaczących sukcesach na festiwalach, takich jak Rock In Mińsk, Muzyczna Jesień, Krakowskie Juwenalia czy Fama Wrocław, zespół postanowił przygotować debiutancki album, który trafił na rynek późną wiosną 2012. Jednym z elementów promocji płyty jest nakręcony nieco wcześniej teledysk do utworu „Indiana Jones”, który podobnie jak pozostałe dziesięć kompozycji jest rozbudowaną opowieścią muzyczną, w której fabuła nasiąknięta jest emocjami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

                                        Kandydatka do Listy Przebojów Polisz Czart

ECHOE porusza się płynnie w bardzo różnorodnej stylistyce od stosunkowo łagodnych, acz dynamicznych, funkowych brzmień, przez alternatywę do progresywnego rocka. ECHOE to twór do tego stopnia oryginalny, że recenzenci rzadko są w stanie znaleźć jakieś porównania - podkreślając szerokie spektrum i unikalne rozwiązania – nie tylko do innych krajowych zespołów, ale również zagranicznych. Zespół promuje pierwszy album, ale równocześnie pracuje nad pomysłami na drugą płytę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza