środa, 17 października 2018

Październikowa trasa zwycięzcy 35 Notowania Listy Polisz Czart - grupy Over The Under, zdobywcy 2 miejsca w Notowaniu 44 - pARTyzanta oraz Janka Pentza. Dziś w toruńskim HRP Pamela wielki finał pod cykliczną nazwą Dzień Gitary


W poniedziałek (22.10.2018) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się Dzień Gitary. Jest to cykliczne wydarzenie muzyczne prezentujące różne "oblicza gitary". W tym roku w czasie koncertu wystąpią: Wojtek Justyna TreeOh!, Over The Under, Janek Pentz oraz pARTyzant. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp wolny.

"Dzień Gitary w Hard Rock Pubie Pamela to muzyczno-gitarowa uczta z udziałem pARTyzanta, Over The Under i Janka Pentza czyli Trigonometry Guitar Tour - jest to koncert, którego sam jako fan gitary nie mogę się doczekać. Natomiast na otwarcie wieczoru zagra mój międzynarodowy zespół Wojtek Justyna TreeOh! grający worldjazz na funkowym gruncie. Miłośnicy gitary, muzyki i ogólnego dźwiękowego szaleństwa na pewno znajdą tego dnia coś dla siebie!"

Wojtek Justyna
 

Wojtek Justyna - polski gitarzysta mieszkający w Holandii. Ceniony za brzmienie i wszechstronność stylistyczną. Zespól Wojtek Justyna TreeOh! tworzą wraz z nim muzycy pochodzący z różnych części Europy. Rozpoznawalny charakter muzyce grupy TreeOh! nadaje wybitny basista Daniel Lottersberger z Austrii ze swoim głębokim groove’m. Świetnie osadzonymi rytmami dopełniają go Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy, i Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej dźwięków, niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga.pARTyzant - pierwszy rockowy zespół , który wystąpił w prestiżowej hali koncertowej w stolicy Iranu "Vahdatt Hall", dwukrotnie ją zapełniając. Gitarzystą duetu jest Krzysztof Toczko , który do perfekcji opanował technikę tappingu oburęcznego umożliwiającego grę dwóch niezależnych linii melodycznych w tym samym czasie. Rekomendacja Joe Satrianiego i blisko 7 milionów odsłon na oficjalnym kanale You Tube zachęcają do konfrontacji "na żywo" z zespołem.

"Trigonometry Guitar Tour to satelita naszej corocznej trasy Gitarowa OFFensywa. Do wydarzenia zaprosiliśmy wykonawców reprezentujących różne style muzyczne, w których główną rolę gra gitara. Ważnym elementem jest różnorodność technik gitarowych jakimi posługują się artyści. Trzy odrębne style definiują trygonometryczną trasę, która odwiedzi 4 kraje:

17.10 GNIEZNO „Młyn” PL
18.10 BERLIN „The Maze” DE
19.10 ANTWERP „Rocking Bull BE
20.10 ROTTERDAM „Cafe Paviljoentje NL
21.10 LUBSKO „Lubski Dom Kultury” PL
22.10 TORUŃ „HRP Pamela” PL

Finałowy z sześciu koncertów, nie przypadkowo, odbędzie się w toruńskim Hard Rock Pubie "Pamela", gdzie od dwudziestu lat nieprzerwanie rozbrzmiewa muzyka "na żywo". Klub zrzesza fanów rocka, punka, bluesa i jazzu . Zachęca sympatyków do grania i tworzenia podczas cyklicznych warsztatów muzycznych "Campus HRPP". Dodatkowym atutem wyróżniającym to miejsce jest własna wytwórnia płytowa. Na koncercie trygonometrycznej trasy w "Pameli" obok trzech stałych wykonawców wystąpi również Wojtek Justyna TreeOh! - zespół, który łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne."

Krzysztof "pARTyzant" Toczko

Moje spotkanie z pARTyzantem w Bydgoszczy w roku 2013Over The Under - grupa , która pobiła rekord Guinessa grając w zeszłym roku 100 koncertów dzień po dniu w Polsce i Europie Zachodniej. Karol "Koras" Korniluk łączy różne techniki gitarowe z tzw. shreddingiem na czele. Over The Under to mocne rockowe riffy przesycone nieskrępowaną energią


Wywiad z grupą Over The Under - tutaj


Janek Pentz - młody ale już bardzo doświadczony gitarzysta posługujący się techniką fingerstyle. Laureat wielu gitarowych konkursów oraz kompozytor muzyki filmowej. Ma za sobą m.in. wspólne występy z Tommym Emmanuelem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz