czwartek, 27 listopada 2014

NuPlays - nagrywaj, promuj się i zarabiaj na swojej twórczośći!

NuPlays.pl (oraz NuPlays.com) to najbardziej zaawansowana platforma direct-to-fan. Tworzymy ją po to, by ułatwić artystom zarabianie pieniędzy na ich twórczości. W związku z planami uruchomienia w ciągu 2-3 miesięcy serwisu w domenie nuplays.co.uk szukamy zespołów aktywnych (wydających i koncertujących) w Wielkiej Brytanii oferując w zamian wyjątkowe warunki współpracy (więcej poniżej).

Czym jest więc NuPlays? W największym skrócie to platforma podobna do Bandcampa lub Bandpage, ale oferująca znacznie więcej możliwości, w tym m.in.:

- możliwość sprzedaży plików MP3 w pakiecie z dowolnymi innymi produktami (płyty, winyle, merch, bilety i inne)
- platformę do płatnego streamingu wideo koncertów na żywo!
- doskonałe pre-ordery nowych wydawnictw dla każdego rodzaju oferty (pliki, merch) z możliwością tworzenia projektów crowdfundingowych (więcej tutaj)
- zintegrowaną chmurę, w której przechowujemy dla fanów wszystkie zakupione utwory
- zintegrowany program lojalnościowy umożliwiający oferowanie wyjątkowych dóbr (np. wejść na backstage)
- zintegrowaną usługę NuPlays-On-Demand dzięki której zespół może zaoferować fanom koszulki bez potrzeby ich produkowania (artysta/menedżer wgrywa obrazek, a NuPlays produkuje i wysyła go w dowolne miejsce na ziemi po zakupie przez fana), więcej tutaj
- możliwość sprzedawania biletów na koncerty z plikami MP3 w pakiecie

W przeciwieństwie do innych platform NuPlays od początku tworzony jest z myślą zarówno o artystach niezależnych jak i wytwórniach, dzięki czemu mamy na koncie już szereg projektów zrealizowanych m.in. z SP Records i Wielkim Joł.

W związku z planami uruchomienia biura w Wielkiej Brytanii poszukujemy aktywnych zespołów i wytwórni (koncertujących i wydających albumy) w Wielkiej Brytanii i oferujemy dożywotnio wyjątkowe warunki:

- obniżenie stawek wynagrodzenia NuPlays od sprzedaży z 23% do 10% od sprzedaży plików MP3 oraz z 10 do 8,5% od merchu i 6% od sprzedaży biletów
- promowanie kontentu zespołu w serwisie NuPlays.co.uk poprzez wyeksponowanie go na stronie głównej i stronach gatunków
- w przypadku ciekawych i nieszablonowych projektów - budżet na promowanie oferty zespołu w serwisie Facebook.

Zapraszam!NuPlays is the most complex d2f platform built so far. As we will be officially launching nuplays.co.uk in 2-3 months, we're looking for UK-based bands that would like to offer their music directly to fans via NuPlays.


So what is NuPlays? In a nutshell is we're a platform similar to Bandcamp or Bandpage, but offering additional, unique features, like:

- platform for live paid video streaming of gigs
- sophisticated pre-orders of new albums (MP3s, merch, services and bundles of MP3 and any goods)
- integrated cloud for clients
- integrated loyalty programs for offering clients cool experiences
- integrated NuPlays-On-Demand service for hassle-free, no-investment fan t-shirts (we produce and deliver it to fans worldwide), see more here: http://blog.nuplays.com/nuplays/entry/nuplays-on-demand-create-sell-t-shirts-to-your-fans-in-seconds
- possibility to sell tickets to live gigs bundled with MP3s.


Contrary to Bandcamp/bandpage we're focusing on both indie artists and labels, offering them a convenient panel to manage multiple artists. And we're EU-located, meaning all the advantages of EU free trade regulations.

We're very keen on getting new artists for UK before we officially launch in UK and we're offering a special conditions of:

- low commision (10 % on digital and 8,5% on merch and 6% in ticket sales)
- money for promoting artists post on Facebook with link to their offers on NuPlays.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz