poniedziałek, 24 września 2012

Dell Arte w czolówce Make More Music!Make More Music to konkurs, który jest mi  bliski. W ubiegłym roku ogromny sukces odniosła w nim bowiem młoda wokalistka z Londynu Agata Rozumek, wykonująca swoje piękne ballady pod scenicznym imieniem Agatha. O jej drodze na artystyczne szczyty możecie przeczytać w wywiadzie, który przeprowadziłem z Agatą krótko po tym wydarzeniu i który znajduje się tutaj. Byłem jednym z tych dziennikarzy, który pamięta Agatę z czasów, gdy nie była jeszcze w Polsce szeroko znana, ale już wtedy jej niezapomniane londyńskie recitale przyciągały rzesze wiernych sympatyków jej talentu. O jej możliwościach i planach  rozmawiałem z Agatą na  wiele miesięcy przed jej sukcesem w Make More Music, a naszą rozmowę z tamtych czasów możecie znaleźć tutaj. Wkrótce we wszystkich salonach Empiku w Polsce będziecie mogli nabyć debiutancką płytę Agathy, która jest ukoronowaniem jej sukcesu w Make More Music. Dodatkową radością jaki sprawia mi ten album to jego przepiękna okładka, którą od początku do końca zaprojektowała i wykonała moja redakcyjna koleżanka z Nowego Czasu, znana Wam  z anteny Polisz Czart oraz wielu pięknych fotografii jej autorstwa, które ozdabiają  niejeden wpis na moim blogu  - Monika S. Jakubowska, o której więcej informacji możecie znaleźć tutaj. Obu uroczym artystkom - Agacie i Monice niniejszym składam gratulacje.

Nagrodą główną w Make More Music jest profesjonalny kontrakt płytowy oraz promocja albumu w sieci Empik i w sklepie internetowym empik.com. Make More Music to pierwszy projekt na tak dużą skalę, który nagradza oryginalność, a nie odtwórczość. Konkurs ma na celu odkrycie i promocję zdolnych artystów, którzy nie mieli do tej pory szansy zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. Spośród zgłoszeń do finału zakwalifikuje się 10 zespołów/wykonawców. 5 wytypuje profesjonalne Jury. O wyborze  kolejnych 5-ciu finalistów decydują internauci w głosowaniu internetowym. 10 wykonawców/zespołów wybranych na etapie kwalifikacji zaprezentuje się  na żywo podczas  przesłuchania finałowego przed Jury, a nagrania finałowych występów wraz z komentarzami członków Jury zostaną umieszczone na aplikacji konkursowej i poddane ocenie internautów. Zwycięzcą Make More Music zostanie wykonawca, który uzyska największe uznanie w głosowaniu finałowym. Wygraną w konkursie Make More Music jest nagranie płyty oraz szeroko zakrojona, ogólnopolska kampania promocyjna albumu w salonach Empik oraz w sklepie internetowym  empik.com.

Tomasz Bąbała - akordeon i vocal
Wśród wszystkich współpracujących z Polisz Czart  wykonawców, którzy zgłosili swój udział w tym plebiscycie najwyższą pozycję w rankingu Make More Music  na chwilę obecną (aktualnie 4 miejsce) zajmuje zespół Dell Arte, którego piosenkę kandydatkę do naszej listy przebojów usłyszycie dziś wieczorem.

W związku z ogromną szansą zespołu Dell Arte na ścisły finał w Make More Music Polisz Czart zechęca do oddawania głosów na ten młody zespół poprzez stronę:
https://apps2.socializer.pl/empik_mmm/default/nagrania/648

Dell Arte tworzy muzykę eklektyczną, nieograniczoną żadnymi ramami. Bez skrupułów łączy w jedną całość nawet najodleglejsze stylistyki. Młodzi muzycy swym niepohamowanym pragnieniem tworzenia są w stanie pogodzić ze sobą zwiewne folkowe melodie z potężnym rockowym brzmieniem czy funkującym groove’em. Dziś w wieczornym programie Polisz Czart zaprezentuję Wam  ich piosenkę - kandydatkę do naszej listy przebojów zatytułowaną "Wesele".

Tomasz Bąbała - voc, akordeon
Diana Lewandowska - skrzypce
Filip Jędrzejewski - gitara
Adrian Sęk - gitara
Marcin Goszczyński - bass
Maciej Fornalski - perkusja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz