środa, 28 marca 2012

Urszula Bowdler - szefowa St.Albans Polish Association aktywnie wspiera Polisz Czart

Kolejna polska audycja w Radio Verulam przypada 2-go kwietnia, czyli dokładnie trzy miesiące po naszym premierowym programie.  Po Tomku Gali i Katy Carr, kolejnym gościem naszej audycji będzie Urszula Bowdler - szefowa Polskiego Stowarzyszenia w St. Albans.


Urszula Bowdler od 25 lat mieszka w Wielkiej Brytanii a od 18 lat w St. Albans. Od 2004 roku prowadziła przez 6 lat własną firmę, która zajmowała się rekrutacją inżynierów do dużych przedsiębiorstw budowlanych w Anglii. Od ponad dwóch lat pracuje nad projektami związanymi z produkcja części mechanicznych do maszyn wiertniczychJest osobą towarzyską i bardzo lubi St. Albans i jego historię. W wolnym czasie uprawia jogę. Jej największą pasją są jednak podróże.
Kilka lat temu Urszula Bowdler powolala do życia Stowarzyszenie Polaków w St. Albans. Na początek zorganizowała imprezę ze specjałami polskiej kuchni i rodzimą muzyką,  której celem była nie tylko dobra zabawa lecz takze nawiązanie nowych kontaktów. Na party przybyło 110 osób, ktorzy bardzo ciepło wypowiadali się o organizacji. Pierwszy sukces był dla Uli impulsem do dalszego działania. Wkrotce przy pomocy Tony'ego Smitha - przedstawiciela lokalnych władz (Community Officer) założyła pierwszą polską organizację w St. Albans. Pomysł Urszuli a
ktywnie wspierał także Michał Siewniak - Community Development Officer z Hatfield. Po pierwszych dwóch spotkaniach wybrano zarząd, którego Urszula została prezesem i który poza nią tworzą Monika Ricks, Bożena Ingram i Aneta Read. Powstała także strona internetowa i została stworzona Konstytucja Stowarzyszenia. Od stycznia 2010 regularnie odbywają sie spotkania oraz organizowane są imprezy i koncerty dla dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie współpracuje z CVS Michala Siewniaka, Zjednoczeniem Polskim w Wielkiej Brytanii i innymi polskimi organizacjami. Zalożona przez Urszulę Bowdler organizacja dociera do wszystkich Polaków mieszkających w St. Albans i okolicach. Od kilku tygodni na stronie Stowarzyszenia www.stalbans-polish.co.uk można znaleźć anglojezyczną wersję informacji o "Polisz Czart" i o naszych audycjach w Radio Verulam.

Oto dziesiatka Urszuli:

1 Edyta Górniak - Stop
2 Kancelaria  - Zabiorę Cię wlaśnie tam
3 Maanam - Ta noc do innych jest niepodobna
4 Edyta Bartosiewicz - Zatańcz ze mną
5 Kasia Kowalska - Stracilam swój rozsądek
6 Edyta Gorniak - It's a man's world
7 Anita Lipnicka - Mosty
8 Dżem - W życiu piękne są tylko chwile
9 John Porter Band i Anita Lipnicka - For You
10 Rezerwat - Zaopiekuj sie mną

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz