piątek, 23 grudnia 2011

2-go stycznia 2012 o godz.21.00 - Pierwsza Polska Audycja w Radio Verulam !!!


Drodzy Artyści, Dziennikarze i Fani muzyki

Mam ogromną przyjemność poinformować o nowym programie radiowym, który będzie skierowany przede wszystkim do polskojęzycznych słuchaczy mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii. Na falach Radia Verulam w St. Albans (92,6FM) jedna godzina tygodniowo (w każdy poniedziałek od 21.00 do 22.00) przeznaczona będzie dla polskiej mniejszości narodowej. Ideą tego programu będzie prezentowanie polskiej kultury, którą tworzą artyści mieszkający na co dzień w naszej Ojczyźnie oraz poza jej granicami. Na terenie UK mieszka ogromna liczba muzyków, którzy przyjechali z Polski, a także tych którzy tutaj się urodzili, ale posiadają polskie korzenie. W programach będzie dominowała muzyka, ale znajdziecie w nich również garść informacji o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i UK, na których warto być oraz będziecie mogli posłuchać wywiadów z zaproszonymi do studia gośćmi.  Programy będą różnorodne, a każdy z prowadzących będzie starał się zachęcić Was do współtworzenia audycji. Audycje nie będą skierowane wyłącznie do Polaków, lecz także do Brytyjczyków i słuchaczy innych narodowości, którym będziemy chcieli prezentować polską kulturę. Z tego powodu nasze programy będą prowadzone częściowo w języku polskim i częściowo w angielskim. Z uwagi na to że audycje będą emitowane na falach radiowych oraz w Internecie, będą mogły być słuchane także poza St. Albans (również w Polsce), przez osoby zainteresowane tym co dzieje się w życiu kulturalnym polskiej emigracji.

Oto link do słuchania Radia Verulam przez Internet:

Pierwsza 20-tominutowa audycja polska prowadzona w języku angielskim odbyła się w Radio Verulam 13/10/2011 w godzinach przedpołudniowych i skierowana była głównie dla słuchaczy anglojęzycznych jako materiał promocyjny i zapowiedź naszych przyszłych programów. Takich audycji miałem później okazję prowadzić jeszcze kilka. 2-go stycznia 2012 w godzinach 21.00 – 22.00 poprowadzę pierwszą oficjalna polską audycję godzinną i już teraz zapraszam do wspólnej zabawy.
Radio to przede wszystkim rozrywka, a muzycznym motorem napędowym każdej radiowej stacji jest Lista Przebojów. Zanim to uczynię na falach radiowych, chciałem zaprosić już teraz do współtworzenia tego programu wszystkich miłośników muzyki.

Oto zasady na jakich będzie można oddawać swoje głosy:

1.       Głosować można tylko drogą mailową podając swoje imię i nazwisko oraz miejscowość. Uczestnik zabawy wysyła do czasu podsumowania każdego z notowań tylko jeden podpisany mail ze swojego adresu mailowego na specjalnie stworzoną na potrzebę Listy Przebojów skrzynkę: polska.lista@wp.pl Przewiduję losowanie nagród i stąd dodatkowa prośba. Jeśli chcielibyście przekazać pozdrowienia dla kogoś bliskiego, proszę podać jego imię oraz informację kto kogo pozdrawia, czyli czy chcesz aby podczas pozdrowień było tylko Twoje imię, czy imię i nazwisko.

2.       Głosować można na maksymalnie 10 utworów. Ich ułożenie będzie jednocześnie informacją dla mnie do przyznawania punktów, czyli za pozycje pierwszą – 10 pkt, drugą – 9 pkt itd. Jeśli ktoś zagłosuje tylko na jeden utwór, otrzyma on 10 punktów. Głosując na mniej niż 10 piosenek lub utworów instrumentalnych, otrzymywać one będą odpowiednio od 10 pkt w dół.

3.       Głosujemy na dowolną piosenkę lub utwór instrumentalny, który śpiewany lub grany jest przez artystę narodowości polskiej lub posiadającego polskie pochodzenie (w przypadku zespołów przynajmniej jedna osoba z grupy). Mogą to być najbardziej popularne nazwiska lub zespoły w historii polskiej muzyki rozrywkowej od czasów przedwojennych do współczesności lub artyści znani tylko lokalnie bądź debiutanci, którzy nagrali dopiero swoje pierwsze demo. Wykonawca utworu, który spełnia powyższe warunki, może być mieszkańcem Polski, Wielkiej Brytanii lub każdego innego kraju świata. Piosenki mogą być wykonywane w dowolnym języku. Można również oddawać głosy na wykonawcę, który nie posiada żadnych rodzinnych związków z Polską, ale piosenkę, na którą chcemy zagłosować śpiewa chociaż w części w języku polskim.

4.       Piosenki emitowane w Radio Verulam nie mogą zawierać słów wulgarnych i obraźliwych. Teksty nie mogą nieść przesłania godzącego w niczyje uczucia światopoglądowe oraz obrażać z powodu wyznania, pochodzenia, orientacji i koloru skóry. W związku z tym zastrzegamy sobie prawo do niewyemitowania tego typu utworów, nawet jeśli zostaną oddane na nie głosy.

5.       W celu zapewnienia wartości artystycznych muzyki emitowanej podczas polskiego programu, nie będziemy prezentowali jakichkolwiek nagrań nurtu zwanego popularnie disco polo. Oczywistą konsekwencją tego punktu będzie też brak tego rodzaju muzyki na naszej liście przebojów.

6.       Już teraz głosować może każdy. W związku z tym proszę o rozesłanie tej wiadomości do wszystkich Waszych znajomych, którzy kochają muzykę i zainteresowani są naszymi programami. Oni także mogą już teraz oddawać swoje głosy na wyżej wymienionych zasadach wysyłając swoje imię, nazwisko, miejscowość, pozdrowienia oraz listę 10-ciu utworów w kolejności od najlepszego ich zdaniem do najsłabszego na adres:  polska.lista@wp.pl


Notowanie przewiduję raz na dwa miesiące i z uwagi na ograniczenie czasowe postaram się je prezentować podczas dwóch kolejnych audycji. W pierwszej z nich zaprezentuję miejsca od 20-go do 11-go oraz tydzień później miejsca od 10-go do 1-go. Co dwa miesiące dla jednej osoby biorącej udział w naszej zabawie wylosowana zostanie płyta CD, lub książka o tematyce muzycznej, a dla 20 innych osób nagrodą będzie odczytanie ich pozdrowień zawartych w mailach z głosami podczas każdego kolejnego notowania Polskiej Listy Przebojów Radia Verulam, której postanowiłem nadać swojsko brzmiącą nazwę „POLISZ CZART”.


Muzycy, Dziennikarze
i przedstawiciele branży muzycznej:

Ideą „POLISZ CZART jest współistnienie na tej samej liście piosenek powszechnie znanych i popularnych oraz tych, które zaistniały dotychczas tylko lokalnie lub w jedynie w wąskich grupach przyjaciół ich twórców i wykonawców, dzięki czemu będą miały one szanse na popularyzację. Stąd moja prośba i propozycja. Proszę wszystkich autorów i wykonawców o oddawanie głosów na swoje i swoich znajomych artystów piosenki i utwory instrumentalne. Proszę o to także dziennikarzy i ludzi związanych z promocją muzyki. Dzięki temu mechanizmowi obok tzw. mega-hitów na które zapewne oddadzą głosy wszystkie osoby nie związane z branżą muzyczną, szansę zaistnienia będą miały także utwory Wasze i Waszych bliskich, które dzięki tym głosom będą słuchane przez szeroką grupę odbiorców. Jeśli nieznany mi utwór pojawi się na propozycjach, zwrócę się wówczas do jego autora o przesłanie mi go TYLKO w postaci mp3 oraz zgodę na jego prezentację. Artystów natomiast proszę o załączanie swoich utworów bezpośrednio do maila z głosami (max. 2 pliki mp3 w jednym mailu)

W imieniu własnym oraz wszystkich prowadzących polską audycję życzę wielu miłych chwil spędzonych z Radiem Verulam oraz zapraszam do wspólnej zabawy. Pamiętajcie to będzie Wasze Radio i to Wy także będziecie tworzyli play listę programu „POLISZ CZART”. Głosujcie już od dziś. Każde notowanie „POLISZ CZART” w formie pisanej będziecie mogli znaleźć na moim blogu „Muzyczna Podróż” pod adresem:


Sławek Orwat

2 komentarze:

  1. Niestety, na zywo nie poslucham... Glosy wyslane i oby sie udalo

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za pozytywnego "kopa" dzięki któremu chce mi się to wszystko robić :). To właśnie tacy słuchacze jak Ty pozwalają mi wierzyć w powodzenie tego pomysłu. Pierwszy program odbędzie się dopiero jutro, a otrzymałem juz 7 maili z propozycjami. Robi się bardzo ciekawy zestaw. O dacie pierwszego notowania poinformuję pocztą elektroniczną i ogłoszę na blogu. Wkrótce tez wrzucę swoją dziesiątkę na bloga aby trochę się otworzyć i ujawnić swoją muzyczną tożsamość. Spełnienia marzeń w 2012 roku (nie tylko tych muzycznych:)

    OdpowiedzUsuń