czwartek, 4 maja 2017

Z pasji do…, czyli polska muzyka klubowa w Anglii - O DJ White Noise i DJ Ande opowiada Anna Siudak

Poniższy artykuł pochodzi z bloga Anny Siudak

Kontynuując wątek muzyczny, postanowiłam napisać kilka słów na temat polskiej muzyki klubowej w Anglii. Kiedy połączymy pasję, determinację i optymizm, powstanie mieszanka, która jest podstawą sukcesu. Te właśnie cechy charakteryzują bohaterów tego postu.

Od początku,

Od kilku lat polska muzyka klubowa zatacza coraz szersze kręgi w Anglii. Jakiś czas temu miałam okazję poznać ludzi, którzy związani są z tym nurtem. DJ WHITE NOISE i DJ ANDE trafili do mojej galerii ‚ludzi pozytywnie zakręconych’, którzy wykraczają poza stereotypy dotyczące Polaków w Anglii. DJ WHITE NOISE współpracował z Polskim Radiem Cardiff, a od 2015 można go usłyszeć w walijskim klubie Level 14. Teraz wraz z innym DJ-ami prowadzi internetowe radio http://www.wnradio.pl/ na terenie Wielkiej Brytanii. White Noise Radio nie ogranicza się jeśli chodzi o gatunek muzyczny. Najważniejszy jest pozytywny przekaz i muzyka. Poza tym White Noise Radio jest patronem medialnym wielu imprez, organizowanych na terenie Wielkiej Brytanii. Nie będę się rozpisywać o jego dokonaniach. Po prostu polecam zajrzeć na stronę http://www.wnradio.pl/ekipa Tu dowiecie się wszystkiego na temat DJ-a WHITE NOISE oraz innych, którzy pracują przy tym projekcie. Jest pozytywnie nastawiony do życia, które wypełnia pasją i miłością. Dzięki temu zaraża innych pozytywną energią. Ludzie doceniają również jego przyjazne usposobienie. Dzięki temu zjednuje sobie coraz więcej słuchaczy. Do każdego projektu podchodzi bardzo profesjonalnie, co przekłada się na jakość. Zapraszam na fanpage WHITE NOISE:

na którym będziecie mogli znaleźć wszelkie info dotyczące wszystkich projektów. Teraz kilka słów o następnym ‚pozytywnie zakręconym’,
DJ ANDE prezentuje muzykę z gatunku house, electro i progressive. Jak sam podkreśla: „Człowiek bez marzeń, to nudny człowiek”. Patrząc na jego życie, można śmiało stwierdzić, że w jego przypadku to nie są puste słowa. Muzyka towarzyszy mu w każdej chwili jego życia i jest motorem, który napędza go do działania. Na swoim koncie ma współpracę z: DJ DIABLLO, Toxic Noize, Jay Bae, DJ Hazel , Kalwi & Remi, Sweet Lady, Tiddey, DJ Alien, Nina Suerte, DJ Spider, DJ Luk, DJ SHANE LUIS, DJ ANT, DJ BEATRAAX, DJ Arcadio, DJ White Noise, Mattski, DJ Active DJ RIM oraz z wieloma innymi. W 2015 roku dołączył do ekipy Imperium Dźwięku, która kontynuje historię i tradycję zaczerpnięte z Polski. Klub ma siedzibę w Crewe i cały czas się rozwija. Zapraszam na fanpage Andrzeja:


Tutaj będziecie mogli śledzić jego działalność. Jak sami widzicie, to ludzie którzy kierują się konkretnymi wartościami w życiu i mają jasno sprecyzowane cele. To wszystko da się odczuć w ich twórczości. Poświęcają każdą wolną chwilę dla swoich pasji. Nie narzekają, ale idą do przodu. Wspierają się w swojej działalności, tworząc atmosferę wzajemnego szacunku. Dzięki temu pokazują, że można i warto podążać za marzeniami, dając z siebie jak najwięcej. Polecam wszystkim, którzy lubią muzykę klubową. Chłopaki dają czadu:) Można powiedzieć, że tworzą historię polskiej muzyki klubowej w Anglii.

***

Anna Siudak urodziła się w 1986 roku. Wychowała się w Sosnowcu, ale od kilku lat mieszka w Anglii. Zaczęła w 2010 roku od pisania wierszy, szłam w kierunku bardzo lirycznym. Wtedy nawiązała współpracę z KAMPE, poznając Aleksego Wróbla. W 2010 roku brała udział w wieczorze poetyckim "Poezja z szuflady" w londyńskim POSK-u, który był organizowany wraz z grupą KAMPE. Debiutowała w 2011 roku tomikiem wierszy "Lekkość zmysłów". W międzyczasie próbowała swoich sił w konkursach. Była finalistką konkursu Poetry Rivals w Anglii, w którym nagrodą była publikacja w antologii "Between the Lines". W 2011 zaczęła studia na kierunku teoretyka krytyki literackiej na University of Derby. W 2014 roku organizowała wieczór poetycki "Poezja ponad granicami" w Burton upon Trent. Pisała bardzo sporadycznie, ale dzięki studiom literatury miała okazję się rozwinąć, spojrzeć w głąb samej siebie i odszukać swojej drogi, niszy, stylu. Powoli odchodziła od liryki. Pisze wiersze do dziś, ale mają zupełnie inną formę oraz content. Na drugim i trzecim roku wybrała Modernizm Postmodernizm i Egzystencjalizm. Tezy głównych teoretyków takie jak teoria symulacji zaczęły ją inspirować. Jeśli chodzi o formę najbardziej w tamtym okresie Annę Siudak zainspirowali S. Beckett oraz W.S. Borroughs. Pierwszy ze swoim dążeniem do minimalizmu, a drugi z techniką kolażu. W tym czasie zrodził się pomysł na książkę “Co piją krowy?”, którą skończyła w 2016, a której fragment ukazał się w Biurze Literackim.W tym samym roku ukazał się o niej reportaż pt: „Siedem pytań...” w Tygodniu Polskim. Od paru miesięcy prowadzi bloga www.peanutbutter.pl W ciągu tych kilku lat nie pisała, ale dojrzała i teraz na nowo odkrywa swoją drogę. Teraz pracuje nad kilkoma projektami. Cały czas się rozwija, ale już wie w którym kierunku chcę iść. Ma wiele planów na ten i kolejne lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz