Pokazywanie postów oznaczonych etykietą The Vibrators. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą The Vibrators. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 1 lutego 2016

1 lutego toruński Hard Rock Pub Pamela świętuje "pełnoletniość". Zagrają The Vibrators oraz Wolf Mail Band

fot. Agata Jankowska
W poniedziałkowy wieczór, 1 lutego 2016 roku, Hard Rock Pub Pamela zaprasza na swój urodzinowy koncert. Świętujący "pełnoletniość" klub tym razem zaprezentuje swoje rockowe oblicze. Zagrają The Vibrators - legenda brzmienia 77, czyli to, co w punk rocku najlepsze, oraz Wolf Mail Band - kumulujący w swoim graniu hendrixowskie emocje wsparte nieprzeciętnymi umiejętnościami lidera zespołu. Warto dodać, że The Vibrators obecną trasą koncertową świętują swoje 40. urodziny. To nieprzypadkowe zestawienie zespołów łamie schematy, szczególnie, że wykonawcy gwarantują piorunującą dawkę energii płynącej ze sceny. Rolę supportu organizator powierzył utalentowanej warszawskiej kompozytorce, wokalistce i instrumentalistce - Agacie Karczewskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.Wstęp na to wydarzenie jest wolny.


fot. Agata Jankowska

poniedziałek, 26 stycznia 2015

26-go stycznia w Toruniu zagra The Vibrators. Zaprasza HRP Pamela

W poniedziałek 26.01.2015 w Hard Rock Pubie Pamela kolejny raz zagra The Vibrators. Zespół jest jednym z nielicznych reprezentantów pierwszej fali brytyjskiego punk rocka, który nadal regularnie koncertuje i nagrywa płyty. W Toruniu zagrają w ramach trasy promującej ich najnowszy album Punk Mania -Back to The Roots. Londyńczyków poprzedzi występ łódzkiej grupy The Hooch. Start godz. 19.00. Wstęp wolny.

Kariera The Vibrators rozpoczęła się w 1976 roku gdy gitarzysta i wokalista Ian „Knox” Carnochan, basista Pat Collier, gitarzysta John Ellis oraz perkusista Eddie postanowili wspólnie założyć zespół w lutym 1976 roku. Swój pierwszy koncert zagrali u boku The Stranglers w Hornsey Art. College w północnym Londynie. Następnie supportowali Sex Pistols w 100 Club i byli jedną z grup, która zagrała na legendarnym już 100 Club Punk Rock Festival. 
Fot. Agata Jankowska
Za namową gitarzysty Chrisa Speddinga, z którym The Vibrators grał wspólne koncerty, firma RAK podpisała kontrakt zespołem. Jego efektem było wydanie debiutanckiego singla „We Vibrate” w listopadzie 1976 roku (był to jeden z pierwszych singli punkowych jaki się wówczas ukazał na rynku). Później The Vibrators podpisali kontrakt z wytwórnią Epic Records, która wkrótce potem wydała klasyczny singiel „Baby Baby” a nieco później pierwszy album The Vibrators Pure Mania, który przez pięć tygodni utrzymywał się na angielskiej liście przebojów na 49 pozycji. W kwietniu 1978 roku ukazał się drugi album grupy V2 i zdobył 33 pozycję na angielskiej liście. Do dzisiaj jest on uważany za jeden z najlepszych albumów The Vibrators. 
Fot. Agata Jankowska
W różnym składzie zespół wydawał kolejne płyty: Alaska 127, Fifth Amendment Vibrators Live, Recharged oraz Meltdown. Zespół przez cały czas regularnie koncertował . W latach 90-tych ukazały się następujące albumy The Vibrators: Vicious Circle, Volume Ten (1990), The Power Of Money (1993), Hunting For You (1994), Unpunked (1996), Frecn Lessons With Correction (1997), Buzzin (1999), Noise Boys (2000), Energize (2002), Punk The Early Years (2006), Garage Punk (2009), Pure Punk (2009), Under The Radar  (2009), On The Guest List (2013),Punk Mania -Back to The Roots (2014) .