Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Abadden. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Abadden. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 24 maja 2012

Dan Pool - wokalista grupy Abadden - pierwszy Anglik, który głosuje na Polisz Czart!!!

Danny podczas WOŚP w Luton
Dan Pool to nietypowy Anglik. Tak bardzo zafascynowany jest  Polską, że postanowił nauczyć się naszego języka. Danny i jego koledzy z grupy Abadden to muzycy, którzy zostali okrzyknięci heavymetalowym odkryciem roku 2010 w Wielkiej Brytanii. Ich utwory przypominają stylem niektóre nagrania Slayera i wczesne dokonania grupy Metallica, a promujący ich debiutancki krążek „Sentenced To Death” dynamiczny kawałek „Atomic Devastation”, który przedstawiam poniżej, to materiał na ogromny przebój. Abadden jest formacjaą nawiązującą do najlepszych tradycji trash-metalu lat 80-tych, granego w nowoczesnym, świeżym brzmieniu.  Debiutancki album grupa z Dunstable nagrała pod fachową opieką producenta Marka Daghorna znanego z promocji takich grup jak Cradle of Filth, Mendeed i Trigger Bloodshed. Prestiżowy Kerrang Magazine porównał wręcz młodych muzyków z Dunstable do legendarnej niemieckiej kapeli trashowej Kreator. W skład zespołu wchodzą: basista John Blunt, gitarzysta Billy Robinson, perkusista James Bell oraz bohater niniejszej notki - gitarzysta i wokalista Dan Pool (przez polskich fanów nazywany "Basenem"). Danny od lat jest znakomicie zorientowany w polskiej muzyce heavymetalowej. Wielokrotnie też odbierałem  od niego sms-y pisane w połowie po polsku i w połowie po angielsku.


W styczniu 2011 roku Abadden zgodził się zagrać koncert charytatywny dla polskich dzieci i był największą gwiazdą heavymetalowego dnia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton, którą miałem przyjemność współorganizować.


A oto dziesiątka ulubionych polskich kawałków Danny'ego Poola:

  1. Vader - Vicious Circle
  2. Vader - Wings
  3. Vader - Sothis
  4. Vader - Out Of The Deep
  5. Behemoth - Slaying The Prophets Ov Isa
  6. Behemoth - Ov Fire And The Void
  7. Decapitated - The First Damned
  8. Decapitated - Winds Of Creation
  9. Acid drinkers - The Joker
10. Acid drinkers - Pizza Driver

wtorek, 25 stycznia 2011

My Dear Friends... (Wizjer 57)

My Dear Friends


Michał, Sergio i Remi z Tottus Tuus
The truth is, that nobody has defined the meaning of the word Friend and that everyone understands this in his own way. I have called you Friends as what you have done during the event on the 8th and 9th of January, You- Artists, Musicians and all of you who helped during the event entitled me to call you that. I would like to thank all people, who sacrificed their own time, talent and enthusiasm for the cause of the needed- ill children. During these two days I felt like at the Jarocin concert (equivalent of Glastonbury Festival), the event in the eighties where the fight for freedom and happiness was born thanks to the rock music and overall atmosphere. I would like to praise Artur “Kred”, Maciek “Benek” from Kaloryfer ; Wojtek “Zombie” from Kaloryfer and Arnika and all others because they were  willing to perform on our stage. I would like to show my appreciation to: Tracy, Vicky, Laura and Glenn from Arnika; Rob, Kirk, Paul from The Kindred; Billy, James, John from Abadden and Dan from Abadden and Kaloryfer. Huge, huge thank you to “Zombie” who introduced me to all of you and therefore we were able to create something unique, something memorable- heavy metal concert. Special appreciation to Wojtek and Benek who supplied drums and mixer for the Sunday concert. Separate gratitude to Iza and Kred for helping out on Sunday during auction etc... All of this was possible thanks to Krystian and his professionalism, “Burza” who recorded the Saturday’s concert. I delighted that the final concert on Sunday was also a big success and therefore I  would like to say thank you to all of the artists who performed: Basia Bielecka (for the seconde time supported the WOSP action in Luton); Livka i Becia (those two young girls who sang wonderfully famous covers); Tottus Tuus- Michal, Remi, Jarek, Tomek, Timi from Romania and Brazilian Sergio; Romek and Wlodek from Emigration Blues; Rysiek from Emigration Blues and Nomoi; Tomek and Ewa from Nomoi and all members from fantastic New Groove Formation: Iain, Haydn, Lewis, Nick, Tim, Nicky, Faz, Dawn and friend Laura. Big appreciation to Greg - sound manager from The Hat Factory. If I forgot to mention anyone please forgive me. Thanks to all of the volunteers involved, we accomplished something beautiful, we have created moments which we all will remember! Furthermore, thank you people from “Nowy Czas” who attended our event- Teresa Bazarnik and Grzegorz Malkiewicz. In general, I can’t really express how much I appreciate all of your efforts in creating, supporting and making these two days unforgettable. Thank you for all of your contribution: time, talent, money etc...


With All The Love "SIEMA"


Slawek
Krystian Kwiatkowski - Akustyk
Basia Bielecka


Siema!!! (Wizjer nr 57)


"Kred" i "Zombie" z Kaloryfera podczas próby
W tym roku podczas dwu dni Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton zagrali  artyści sześciu narodowości: 19 Brytyjczyków, 15 Polaków, 1 Rumunka, 1 Brazylijczyk oraz Basia, która w połowie jest narodowości polskiej, a w połowie tadżyckiej. Razem na scenie pojawiło się 37 osób! Wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie przyczynili się do zorganizowania w dniach 8-go i 9-go stycznia wielkiego muzycznego święta w Luton składam poniżej osobiste podziękowania w języku polskim i angielskim. 


Drodzy Przyjaciele

W otoczeniu New Groove Formation
Nikt nie zna do końca definicji słowa przyjaciel i każdy rozumie to słowo na swój sposób. Nazwałem Was tak, gdyż to co zrobiliście 8-go i 9-go stycznia upoważnia mnie, aby tak Was określić. Składam podziękowania każdej osobie, która w oba wieczory podarowała swój talent i entuzjazm potrzebującym pomocy dzieciom. Czułem się w tych dniach jak podczas jarocińskich koncertów, które odbywały się w Polsce w latach osiemdziesiątych, kiedy to rodziła się tęsknota za wolnością przy akompaniamencie rockowej muzyki. Pragnę gorąco podziękować Arturowi „Kredowi” oraz Maćkowi „Benkowi” z grupy Kaloryfer, Wojtkowi „Zombiemu” z grup: Kaloryfer i Arnika oraz tym wszystkim muzykom, którzy urodzili się w UK i zechcieli po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrać dla polskich dzieci. Thank You Tracy, Vicky, Laura and Glenn from Arnika, Rob, Kirk, Paul from The Kindred and Billy, James, John from Abadden and Dan from Abadden and Kaloryfer. Wielkie dzięki dla „Zombiego” za wprowadzenie mnie w heavy metalowe środowisko, dzięki czemu byłem w stanie Was poprosić o udział w koncercie pierwszego dnia WOŚP, z którego wszyscy możemy być dumni. Ponadto dziękuje Ci Wojtku za wypożyczenie perkusji na koncert niedzielny. Składam podziękowania Izie i „Kredowi”, którzy pomagali mi w sobotę i w niedzielę podczas licytacji. Dziękuję również Benkowi za pomoc w niedzielnym koncercie i wypożyczenie pieca gitarowego. Krystianowi Kwiatkowskiemu dziękuję za każdą minutę, którą podarował dzieciakom i za wszystkie poprzednie imprezy, jakie dla nas profesjonalnie nagłaśniał i nagrywał. Ogromne podziękowania dla „Burzy” za nagranie video koncertu metalowego. Pragnę także podziękować wszystkim artystom koncertu niedzielnego: Basi Bieleckiej, która już drugi rok z rzędu otwierała WOŚP w Luton, Lifce i Beci, które wykonały covery polskich i światowych przebojów, Michałowi, Remi, Jarkowi i Tomkowi, Sergio (z Brazylii), Timi (z Rumunii) z zespołu Tottus Tuus, Romkowi i Włodkowi z Emigration Blues, Ryśkowi z zespołów Nomoi i Emigration Blues, Tomkowi i Ewie z Nomoi oraz urodzonym w UK members of New Groove Formation - Thank you LIain, Haydn, Lewis, Faz, Tim, Nicky, Dawn and Nick. Thank you also Laura for help in organisation of New Groove Formation’s gig. Thank you Greg - sound manager of Hat Factory. Jeśli o kimkolwiek zapomniałem proszę o wybaczenie. Dzięki Wam stworzyliśmy wspólnie niezapomniane widowisko. Dziękuję za przybycie oraz miłe słowa państwu Teresie Bazarnik i Grzegorzowi Małkiewiczowi z dwutygodnika „Nowy Czas” z Londynu. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi, aby to co wspólnie przeżyliśmy mogło się wydarzyć oraz tym wszystkim, którzy licznie przybyli na obydwa koncerty. Na koniec szczególnie pragne podziękować Zuzannie, która wspierała i nadal wspiera mnie we wszystkim.

Z wyrazami najwyższego szacunku „SIEMA”

Sławek

Danny z Abaddenu
Ryszard Pihan z Nomoi
Z The Kindred

poniedziałek, 3 stycznia 2011

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Luton 8 i 9 stycznia 2011 (Wizjer nr 54)




Mam ogromną przyjemność poinformować, że już drugi rok z rzędu w Luton odbędzie się wydarzenie bez którego trudno sobie wyobrazić początek każdego nowego roku kalendarzowego. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla potrzebujących naszego wsparcia dzieci już po raz 19-ty. Tym razem dzieło, które zawsze jednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wieku, światopoglądu i miejsca zamieszkania będzie zbierać fundusze na wszystkie potrzebujące naszej pomocy dzieci z problemami urologicznymi i nefrologicznymi. W związku z ogromnym zainteresowaniem artystów, którzy zapragnęli podarować swój talent i czas dla chorych dzieci, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Luton zagra aż dwa koncerty. 8. Stycznia – koncert heavy metalowy i 9. Stycznia koncert główny z muzyką wielogatunkową.

8-go stycznia odbędzie się koncert heavy-metalowy, w którym wystąpią:

poniedziałek, 15 listopada 2010

Abadden - Sentenced To Death (UK) 2010 Wizjer nr 48


Steve Beebee to nie byle kto. To postać ogromnie znana w angielskim środowisku muzycznym. Jest on między innymi autorem wydawnictwa „Chaos AD - Rock In The Nineties”. Obecnie pracuje dla magazynu Kerrang! i znany jest przede wszystkim z tego, że pisze tylko o interesujących artystach. Nie tak dawno Steve Beebee zaprezentował na łamach swojego magazynu heavy metalowy zespół Abadden, którego znakomity poziom miałem okazję podziwiać 16-go października w studenckim klubie UBSU Subclub na Vicarage Street w Luton. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że muzycy Abaddenu to bardzo młodzi ludzie a ich dojrzały warsztatowo perkusista ma zaledwie 19 lat. Nie tak dawno rozpisywałem się o równie młodej i zdolnej kapeli z Wrocławia o nazwie Katedra. Jak widać, pokolenie nastolatków w Polsce i UK nie ogranicza się tylko do clubbingu i hip hopu, ale docenia także kunszt artystyczny Led Zeppelin, Deep Purple i tych wszystkich, którzy, aby istnieć na scenie nie musieli wspierać się komputerami i samplami. Nie jestem wrogiem nowoczesnych form artystycznych. Chciałbym jednak, aby stara rockowa muzyka odzyskała należne jej miejsce w mediach i od czasu do czasu była zauważana we wszechobecnych komercyjnych stacjach radiowych.