środa, 10 czerwca 2015

Złota 50-ka Polisz Czart na antenie brytyjskiego Radia Verulam 2012 - 2014 (UWAGA!!! Klikasz w tytuł i oglądasz teledysk!!!)

Trzy pierwsze lata z audycją Polisz Czart 
wybieramy przebój przebojów!
Zasady głosowania:

Głos jest tylko wtedy ważny, gdy na adres: slawek.orwat@wp.pl przyślecie maila zawierającego następujące informacje:

1. Imię, Nazwisko i miejscowość głosującego oraz 5 obowiązkowych, ponumerowanych od 1 do 5 przebojów (od najbardziej ulubionego rozpoczynając) z poniższej alfabetycznie ułożonej listy. Każdy uczestnik może zagłosować tylko jeden raz w ciągu trwającej dziesięć tygodni zabawy i każdy oddaje głos tylko ze swojego adresu mailowego. Termin plebiscytu upływa 31-go maja 2015.

2. Podczas głosowania na prośbę startującego w zabawie solisty lub przedstawiciela zespołu (manager, muzyk) może zostać podana informacja o aktualnie zajmowanej pozycji. Nie podajemy pozycji innych wykonawców oraz ilości punktów straty lub przewagi. Na 7 dni przed terminem zakończenia głosowania - czyli od dnia 24 maja - następuje "cisza wyborcza", podczas której głosowanie trwa nadal, ale informacje o zajmowanej aktualnie pozycji aż do 31-go maja (terminu zakończenia głosowania) nie będą już wykonawcom podawane. Ostateczne wyniki zostaną podane na żywo podczas radiowej emisji TOP20 (taki jest plan optymistyczny ;)

3. Zasady na jakich zostały wybrane utwory do gorącej pięćdziesiątki:

a.) W pierwszym rzędzie do poniższego zestawienia zakwalifikowani zostali wszyscy ci artyści, których piosenki znalazły się na pozycjach od 1 do 20 ROCZNYCH podsumowań 2012, 2013 i 2014 za wyjątkiem tych, którzy w przeszłości wyrazili rezygnację z kandydowania do przyszłych plebiscytów organizowanych pod szyldem Polisz Czart.

b.) Wykonawcy, którzy wprowadzili do rocznych podsumowań więcej niż jedną piosenkę, w poniższym zestawieniu reprezentowani są tylko przez jedną z nich.

c.) Zestaw, jaki powstał wg powyższego klucza składa się z 42 wykonawców - laureatów ROCZNYCH TOP20. Złota 50-ka powstała poprzez jego uzupełnienie ośmioma wykonawcami, których przedstawiciele przez trzy lata istnienia audycji Polisz Czart stanowili grupę najwierniejszych słuchaczy i jednocześnie ich utwory pojawiały się w miesięcznych TOP20. Zgodnie z tą zasadą, do grona 42 wykonawców - laureatów, dołączyli: Curcuma, Eliza M. & Doktor, Ga-Ga Zielone Żabki, Gabinet Looster, Reszta Pokolenia, Scott Jay & The Musicland , Smoking Hot oraz grupa Tune.

4. Wszystkich wykonawców - także tych, którzy nie zakwalifikowali się do poniższego zestawienia, pragnę poinformować, że moja radiowa przygoda nie dobiegła końca, a jedynie została na czas nieokreślony zawieszona. Polisz Czart to dzieło wielu ludzi - prowadzących, muzyków a przede wszystkim słuchaczy. Zapewniam, że w radiowym eterze spotkamy się jeszcze niejeden raz, a o terminie reaktywacji programu poinformuję Was, jak tylko taka możliwość się nadarzy. Dziękuję za trzy lata wspólnej zabawy, a do czasu pojawienia się mojego kolejnego radiowego wcielenia, zapraszam do głosowania podsumowującego nasze 3 wspólne lata oraz do lektury Muzycznej Podróży.

Dla tych Czytelników Muzycznej Podróży, którzy dołączyli już po zawieszeniu nadawania programu Polisz Czart, załączam link, który przybliży historię jego istnienia. Artykuł ten pochodzi z listopada ubiegłego roku, powstał miesiąc przed zawieszeniem audycji i został opublikowany w londyńskim miesięczniku Nowy Czas: http://slawek-orwat.blogspot.co.uk/2014/11/polisz-czart-polska-audycja-muzyczna-w.html

Klikając w tytuł, można  wysłuchać każdej piosenki TOP 20
Audycja do wysłuchania jest tutaj


1 Less Something
2 Katedra Kim Jesteś?
3 Transprent Human Creatures Amnesia
4 Error 24 Saport
5 Frűhstűck Angel
6 Gabinet Looster Trzeci
7 The Cox Trudne pytania
8 Mick Chwedziak Sen
9 Beauty For Ashes Deepest Blue
10 GoodWay Marzenia
11 Luxtorpeda Mambałaga
12 Kałuzny Blues Band Jesus is Alive
13 Metasoma Mirror Of Life
14 Dell Arte Wesele
15 Seek Me Out Ch.a.d.
16 Emoticase Stand Strong
17 Tottus Tuus Callin' Layla   
18 Ergo Dawka dzienna
19 Reszta Pokolenia Od rana
20 Ga-Ga Zielone Żabki Jestem Królikiem Niedoświadczalnym
21 Open Blues Pięć złotych
22 Tune Confused
23 Zgiełk Spotkamy się
24 LynchPyn Can You Speak Now
25 Kompleks Małego Miasteczka Moja
26 Scott Jay & The Musicland Land Of The Pharohs
27 Robert "Furi" Furman Desquamo
28 Zdrowa Woda Słodkich snów kobieto
29 Half Light Bitter Paris
30 Pastuch Mosty miłości
31 Yugopolis i Maciej Maleńczuk Ostatnia nocka
32 Volumeyes Tick Tock
33 Duży Ptak Iskra
34 MGM Świat (wyrwać się)
35 Bęsiu Antidotum
36 Aleks Gala Keep Yout Distance
37 Agressiva 69 Tak długo czekam (Ciało)
38 Lustro Sprzedawcy snów
39 Rockodyl Ale wkoło jest wesoło
40 Curcuma Było
41 Highlanders Wspomnienie
42 The Bad Sleep Well Człowiek zero
43 Korpus Bal żebraków
44 Kingdom Waves Mistrust
45 Smoking Hot Emigracja
46 Vinyl Samotny
47 Human Control Buried
48 Eliza M. & Doktor Insanity
49 Lite Motiv I'm sorry
50 Helless GMOrderca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz