W poniedziałek 23-go marca w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi bostońskie trio Sugar Blood Jinx. Grupa gra muzykę z pogranicza bluesa, rockabilly i folku. Prawdziwie wybuchową mieszankę, dla której zapalnikiem będzie solowy występ amerykańskiej wokalistki Moriah Woods. Młoda i utalentowana - tak zapowiadaliśmy jej debiut na scenie Hard Rock Pubu Pamela w trakcie HRPP FESTIVAL 2014. Teraz możemy dodać, że jej występ to wysokoenergetyczny set pełen muzycznych niespodzianek z pogranicza folku i rocka. Koncert zaczynamy o godzinie 19.00. Przed koncertem warsztaty gitarowe prowadzone przez pARTyzanta (Krzysztofa Toczkę). Gościem specjalnym zajęć będzie redaktor naczelny oraz wydawca kwartalnika Twój Blues - Andrzej Matysik. Ten kultowy magazyn obchodzi w tym roku swoje 15. urodziny. Na spotkanie zapraszamy czytelników Twojego Bluesa oraz miłośników bluesa i gatunków pokrewnych. Warsztaty zaczynamy o godzinie 17.00. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. Zapraszamy.
W poniedziałek, 10 listopada, w
Hard Rock Pubie Pamela odbędzie się druga edycja HRPP FESTIVAL. Na
festiwalu wystąpią zespoły z trzech kontynentów, reprezentujące gatunki
muzyczne, które na co dzień obecne są na scenie tego klubu. Zwolennicy
bluesa, hard rocka, funky, folku i rocka będą mogli posłuchać tego, co
lubią najbardziej w wykonaniu artystów światowego formatu: The Lewis
Hamilton Band (Szkocja), Moriah Woods (USA), Gwyn Ashton (Australia),
The Pat McManus Band (Irlandia). Będzie więc sporo energetycznej muzyki,
zarówno w elektrycznym, jak i akustycznym wydaniu. Jako pierwsza
wystąpi pochodząca z Inowrocławia grupa Stara Szkoła. Festiwal
rozpoczyna się o godzinie 19-tej. Wstęp wolny.
Patrick
Frances McManus był jednym z sześciorga dzieci urodzonych w niezwykle
utalentowanej rodzinie muzycznej w Derrylin. Rodzice Pat’a byli
tradycjonalistami muzyki irlandzkiej. Pat i jego dwaj bracia szybko
nauczyli się grać na instrumentach. Przez 7 lat występowali na żywo w
TV .W wieku 20 lat Pat zagościł w zespole Horslips. Braciom tak
spodobała się muzyka – Pat’a, że zaczęli grać na instrumentach
elektrycznych i stworzyli zespół o nazwie – Pulse(by później zmienić go
na ‘Mama’s Boys’). Pierwszy swój krążek nazywał się ‘Official Bootleg’,
który z wielkim rozmachem sprzedawany był na koncertach zespołu.
Wkrótce kapela zaczęła odnosić sukcesy. W 1981 roku zespół został
zaproszony do Wielkiej Brytanii by występować przed Hawkwind. W 1982
zespół wydał drugi album ‘Plug it in ’, który otrzymał bardzo pozytywne
recenzje od krytyków muzycznych . Bracia występowali również przed
Wishbone Ash, a w 1983 roku wydali trzecią płytę ‘Turn It up’. Natomiast
najlepszą płytą wg krytyków okazał album ‘Mamas Boys’ (dwa utwory z tej
płyty ‘The Professor’ – pseudonim Pat’a oraz cover “Mama Were All
Crazee Now’ brylowały na listach muzycznych). W 1985 roku wydali piaty
album ‘Power and Passion’ i zaczęli tournee z Bon Jovi oraz Ratt. Zespól
wystąpił na festiwalu z Deep Purple w Knebworth przed milionową
publicznością! Na koniec swojego tournee zagrali z Garry’m Moore’m. Z
powodu choroby jednego z braci zespół musiał dokonać małych zmian, by
po dwóch latach wrócić z kolejną płytą “Growing Up The Hard Way”. W 1991
wydali krążek z koncertów pt.: "Live Tonite”. Ostatni album jaki
został wydany w 1992 roku nosił nazwę "Relativity”. W 1998 rok zespól
otrzymał nagrodę podczas festiwalu Irish Music Awards – NAJLEPSZY ALBUM
ROKU pokonując tym samym U2, The Corrs i Enya. Zespół grał jeszcze parę
koncertów by w 1999 roku zawiesić działalność. W 2009
roku Pat McManus powrócił z nowym, niezależnym materiałem . Zaczął
występować podczas takich festiwali jak: "The Harley Davidson Festival" w
St.Tropez, "Rock The Wolves" w Szwajcarii, "Guitar Festival" na Korsyce
"ST.Julian Guitar Festival" w Genewie i "Raismes Fest" we Francji. W
marcu 2010 ukazała się płyta DVD 'Raismes Fest’. zespół współpracował
również z Andy Powell'em (Wishbone Ash) oraz Bernie Marsden'em
(Whitesnake, Alaska).
Moriah Woods to amerykańska songwriterka, autorka tekstów, kompozytorka,
multiinstrumentalistka. Pochodzi z miasteczka Paonia w stanie Colorado.
Urodzona w Montanie, jej matka jest skrzypaczką ojciec muzykiem
rockowym. W wieku nastoletnim wyprowadziła się z domu by podróżować i
grać z muzykami podziemnej sceny folk punka na ulicach Zachodniego
wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do rodzinnego Colorado,
zajęła się pisaniem własnych utworów. W grudniu 2013 ukazał się jej
pierwszy album "Bring the Rain", który nagrała samodzielnie w domu.
Płyta zawiera 10 kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego
folku lat dwudziestych.
The Lewis Hamilton Band to energetyzująca synteza tego co najlepsze w
bluesie i w rocku! Zespół za oceanem został już okrzyknięty wielką
nadzieją takiego grania. Ognista gitara w połączeniu z precyzyjną, lecz
niepozbawioną polotu, grą sekcji rytmicznej sprawiła, że The Lewis
Hamilton Band jest jedną z największych atrakcji koncertowych obecnych
lat. Potwierdza to fakt, że od czasu powstania w 2010 roku zagrali ponad
400 koncertów! Sam lider zespołu bywa porównywany do takich geniuszy
gitary jak Joe Bonamassa czy Eric Johnson. Jego dynamiczny, lecz
zakorzeniony w tradycji styl zainspirowany został przez Jimiego
Hendrixa, Stevie Ray Vaughana oraz Rory Gallaghera. Jest to
wszechstronnie utalentowany artysta, który oprócz gry na gitarze, jest
także świetnym wokalistą oraz producentem muzycznym. Lewis Hamilton
wspomagany jest przez ognistego perkusistę Bena O’Reilly na perkusji
oraz Nicka Hamiltona (swojego ojca) na basie. Formacja ta zdobywa nie
tylko uznanie publiczności, lecz także krytyki. Ich debiutancki album
Gambling Machine uznany został szkocka płytą roku w kategorii
jazz/blues! Sam Lewis Hamilton był dwukrotnie nominowany do nagrody
Młody Artysta roku. Wszystko to spawiło, że ich nowa płyta będzie
nagrywana z George’m Nicholsonem – producentem Black Sabbath, a już w
listopadzie zespół będzie dzielił scenę z Marcusem Malone oraz The Pat
McManus Band, który w swoim czasie koncertował m.in. z Garym Moorem i
Thin Lizzy.
Skład:
Lewis Hamilton – gitara, śpiew
Nick Hamilton – gitara basowa
Ben O’Reilly - perkusja
fot. Agata Jankowska
Gwyn Ashton - wirtuoz bluesowej gitary, urodził się w Walii, skąd w połowie
lat '60 przeniósł się do Australii. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat,
a inspirowali go tacy muzycy jak CHUCK BERRY,BUDDY HOLLY,JOHNNY
WINTER,JIMI HENDRIX,BUDDY GUY i przede wszystkim RORY GALLAGHER. Przez
wiele lat z własnym zespołem, ale także jako muzyk sesyjny i partner
koncertowy największych australijskich gwiazd bluesa i rocka buduje
opinię jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach oraz
wspaniałego muzyka koncertowego. Podczas wieczoru w Adelajdzie
inaugurującego tournee ROR'Y GALLAGHER'A po Australii koncert ASHTON'A
otwiera bluesowy spektakl jego idola z Irlandii. W 1993 roku nagrywa
swoją pierwszą płytę "Feel the Heat",którą promuje w trakcie trasy
koncertowej z ALBERT'EM LEE i STEVE'M MORSEM (obecnie w DEEP PURPLE ).
fot. Agata Jankowska
Kolejna płyta "Beg,Borrow and Steel" ( 1996 ) owocuje koncertami w
Australii, USA oraz w Europie. Od tego czasu GWYN na stałe przenosi się
do Europy. Gra ogromną ilość koncertów w wybitnym towarzystwie ( PETER
GREEN, Dr.FEELGOOD, SAM BROWN,NINE BELOW ZERO, ROBIN TROWER, WISHBONE
ASH, SNOWY WHITE, VANILLA FUDGE,THE YARDBIRDS, PAT TRAVERS,TONY JOE
WHITE, STEVE LUKATHER, WALTER TROUT...),jest gościem festiwali
bluesowych , które potwierdzają sławę ASHTON'A jako wirtuoza
koncertowego. W 1998 roku Riverside Records reedytuje jego płyty.
Magazyn "Guitar and Bass" uznaje "Feel the Heat" albumem miesiąca, a
GWYN otrzymuje propozycję występu jako gość specjalny zespołu STATUS QUO
podczas jego brytyjskiego tournee. W 2001, francuski Guitar Part
Magazine uznał Gwyna Ashtona trzecim najlepszym gitarzystą roku, po
muzykach: Jeff Beck and Gary Moore.
Zespół Stara Szkoła powstał z potrzeby serca w lutym 2010 roku. Stanowi go grupa dojrzałych facetów, w których po latach odżyły stare muzyczne miłości i pasje. Sami o sobie piszą: "Gramy w prosty sposób własne kompozycje. Słuchając naszej muzyki, usłyszycie wiele o nas, może coś o sobie, usłyszycie też, jak spełniają się nasze marzenia. Sławek chwycił za bas, Mariusz gra na perkusji, Heniu dodaje smaku instrumentami perkusyjnymi, Tomek - gitara i wokal, Michał gra na harmonijce ustnej. Gościnnie występuje z nami Paulina, która swoim wokalem dolewając oliwy do ognia i odmładzając średnią wieku zespołu. "Wszystko ma swój początek i koniec... Cóż powiedzieć... To była wspaniała przygoda z Wami. Dzięki" to informacja otrzymana od Andrzeja, który grał z nami na gitarze prowadzącej - szkoda.