Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Yanish. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Yanish. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 13 maja 2018

Yanish przedstawia nowe utwory




EP-ka zawiera 4 autorskie utwory, które są częścią dużej płyty Dobrostan. Na małym albumie możemy wysłuchać takie kompozycje jak: "Się Śni", "Wszystko mam (Stabilizacja)", "Syreny" czy "Deszcz". Natomiast longplay Dobrostan pojawi się na jesieni tego roku.

Słuchaj EP-ki na


Yanish to autorski projekt wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego, autora tekstów i kompozytora muzyki. Artysta poprzez utwory z EP-ki i nadchodzącego albumu "Dobrostan" wraca do swoich muzycznych korzeni. Opiera kompozycje na naturalnych brzmieniach, takich jak akustyczna gitara, organy Hammonda czy melotron. Tworzy piosenki nieskomplikowane i przestrzenne, nierzadko w stylu retro, nawiązując do złotych lat 70 i 80.


fot. Sławek Orwat
Krzysztof Janiszewski występuje także w electro-rockowym Half Light, z którym nagrał 5 płyt (wydawca MJM Music PL) a wcześniej śpiewał m.in. w rockowej Vitaminie (MJM Music PL). Nagrał również płytę z legendą polskiego heavy metalu, basistą TSA Januszem Niekraszem (Metal Mind Production). Występował też okolicznościowo z muzykami toruńskiej Republiki. Jest współautorem książki o tym zespole - "My lunatycy. Rzecz o Republice" (wydawnictwo MUZA)

poniedziałek, 26 lutego 2018

26 lutego w toruńskim HRP Pamela zagrają: Lustro, Eder i Yanish

Krzysztof Janiszewski (Yanish)

W 2018 roku, szczególnym ze względu na 20. urodziny klubu, Hard Rock Pub Pamela zainicjował serię koncertów w formule przeglądu. W trakcie poprzedniego wydarzenia zagrały grupy Eklektik oraz Ave. W poniedziałek 26.02.2018 zagrają: Lustro, Eder oraz Yanish. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Wieczór otworzy radomskie LUSTRO, które w 2007 roku zdobyło nagrodę publiczności na Festiwalu w Jarocinie. Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa płytowe, bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy m.in. radiowej Trójki. Pochodząca z Chrzanowa grupa EDER powstała w 2011 roku. W swojej twórczości łączy klimaty polskiego rocka lat 80. ze współczesną muzyką rozrywkową. EDER supportował takich artystów jak Perfect, Luxtorpeda, Kortez, Kobranocka, Lombard i Organek. 
Współpracują z muzykami zespołu Sztywny Pal Azji. Jako trzeci zagra Yanish. Będzie to pierwszy koncert nowego projektu Krzysztofa Janiszewskiego znanego z wcześniejszej działalności w takich grupach jak: Doktor C, Vitamina, Stainless, JNB czy Half Light. Na scenie Hard Rock Pubu Pamela wokalistę wspomogą: Waldemar Bata, Łukasz Ferenc, Krzysztof Marciniak, Krzysztof Opaliński.

Grzegorz Kowalczyk - Relacja z koncertu projektów Eder, Lustro i Yanish 26 lutego w toruńskim HRP Pamela


Yanish

W 2018 roku, szczególnym ze względu na 20. urodziny klubu, Hard Rock Pub Pamela zainicjował serię koncertów w formule przeglądu. W trakcie cyklu występów, noszącego wspólną nazwę HRPP Rocks, do tego czasu zagrały grupy: Eklektik, Ave, Lustro, Eder oraz Yanish. W najbliższym czasie wystąpią zespoły: The Moon oraz Kwadra. HRPP Rocks jest wspólną inicjatywą Hard Rock Pubu Pamela oraz programu telewizyjnego Muzyczny Kram. O drugim wydarzeniu z tego cyklu opowiada gitarzysta zespołu Lustro - Grzegorz Kowalczyk: 
Lustro
"Hard Rock Pub Pamela, w którym mieliśmy przyjemność zagrać po raz pierwszy, zrobił na mnie wielkie wrażenie. Zarówno klimat jaki zastaliśmy po przybyciu, jak i w czasie samego koncertu. Historia klubu, jego tradycje w połączeniu z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności sprawiły, że na pewno na długo zapamiętam tę wyjątkową urodzinową imprezę. Za to gorące przyjęcie serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich chłopaków z kapeli. Oczywiście również podziękowania dla organizatorów za zaproszenie. Myślę, że z naszej strony również nie brakowało żaru i daliśmy spektakl z powerem jak na rock’n’rollowy jubileusz przystało. Z resztą nie zwykliśmy się nigdy oszczędzać, więc tak było i tym razem. Bardzo miło było dzielić scenę z młodszymi kolegami z kapeli EDER oraz posłuchać w nowej odsłonie, pod nazwą YANISH, naszego starego przyjaciela - Krzyśka Janiszewskiego. Podsumowując, uważam że było jak trzeba: pot lał się strumieniem, dźwięk decybelem a rock’n’roll wisiał w powietrzu. Tak jak na urodziny Hard Rock Pubu Pamela przystało.

Eder
Jeszcze raz serdecznie dziękuję organizatorom za zaproszenie, kapelom EDER i YANISH za przemiłe towarzystwo i przede wszystkim przybyłym za ciepłe przyjęcie naszych dźwięków i przekazu. Wierzymy, że jeszcze się w PAMELI spotkamy, a jej samej czyli PAMELI, życzymy następnych dwudziestek !"

Grzegorz Kowalczyk (Lustro)