Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Tottus Tuus. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Tottus Tuus. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 3 lipca 2012

Złota trójka trzeciego notowania Polisz Czart

1 

2 

 

Wywiad z zespoem Tottus Tuus znajdziecie tutaj

3


Recenzję albumu "Ballady" zespolu Kat,
z którego pochodzi "Lza dla cieniów minionych"
można przeczytać tutaj

wtorek, 1 maja 2012

Tottus Tuus - Największa sensacja Polisz Czart 7-go maja na żywo na antenie Radia Verulam. Poniżej nigdzie wcześniej niepublikowany wywiad z twórcami zespołu.

Remi (gitara)  i  Michał (vocal)

Po nieoczekiwanym zdobyciu trzeciego miejsca przez piosenkę „Artificial Kiss” o krótką rozmowę poprosiłem Michała i Remiego Juśkiewiczów.

UWAGA!!! Michał w najbliższy poniedzialek podczas audycji rozda 5 minialbumow (EP) grupy Tottus Tuus. Sluchajcie nas uważnie.

Sławek: Gdy pod koniec roku 2010 otrzymałem od Was zgłoszenie udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Luton i spojrzałem na nazwę, moje pierwsze skojarzenie było takie, że musicie być zespołem z kręgu muzyki chrześcijańskiej. „Totus Tuus” (przez jedno „t”) każdemu Polakowi kojarzy się z mottem pontyfikatu Jana Pawła II. Nie obawialiście się błędnych skojarzeń decydując się na taką nazwę?

Remi: Ja Michałowi od razu powiedziałem, że to on będzie się tłumaczył tysiącom dziennikarzy (śmiech).

Michał: Zdania w zespole były na ten temat bardzo podzielone, ale gdy zapytałem, czy ktoś ma inne propozycje, żadna ciekawsza nie padła. Z tą nazwą było u mnie podobnie jak z pisaniem tekstów. Pisząc słowa, lubię uchwycić jakiś moment, coś co w moim odczuciu dobrze zabrzmi. Totus Tuus znaczy przecież po łacinie „Cały Twój”. Bardzo często tę nazwę tłumaczę także słuchaczom anglojęzycznym.

Sławek: Czyli, że taka nazwa ma mówić Waszym odbiorcom: jestem cały Wasz?

Michał - Cały Wasz...

Michał Juśkiewicz jest wokalistą i frontmanem grupy Tottus Tuus, grającym także na gitarze. Tottus Tuus, jak sam mówi o swoim zespole, to transformacja muzyki popularnej w nowe stulecie. To piosenki proste w naturze, śpiewne i chwytliwe, ale jednocześnie powstałe na gruncie szeroko rozumianych fascynacji bluesem i rock and roll’em, na których muzycznie wyrósł podobnie jak jego brat Remi. Obaj są twórcami projektu i autorami piosenek zaaranżowanych w sposób nowoczesny, co nadaje im świeżość i charakter. Piosenki te opowiadają o emocjonalnych rozterkach, o nienawiści, miłości, pogardzie - uczuciach tak bliskich człowiekowi i są nacechowane energią i dynamiką i wszystkie są śpiewane w języku angielskim. Odznaczają się one urozmaiconym brzmieniem i szerokim instrumentarium o przestrzennym, stymulującym wyobraźnię charakterze, Tottus Tuus to czasem odrobinę zadziorna i przewrotna liryczna podróż w kierunku  rock and roll’a  21 wieku. Mam przyjemność obserwować artystyczny rozwój grupy Tottus Tuus juz ponad rok i od pierwszego naszego spotkania podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton w roku 2011 jestem zdeklarowanym fanem nie tylko ich talentu i muzycznych pomysłów. Michał to muzyk z charakterem i przy tym posiada zdolność szybkiego nawiązywania kontaktu z publicznością, co zaobserowałem zwłaszcza w styczniu tego roku w londyńskim POSK-u, gdzie Tottus Tuus był pierwszym zespołem orkiestrowego koncertu. Nie jest łatwo przekonać widownię do szalonego tańca, występując na otwarcie jakiejkolwiek  imprezy. Michałowi udało się to zrobić w sposób doskonały.

  A oto ulubiona 10-tka Michała:
  1. Hanka Ordonówna - Miłość ci wszystko wybaczy
  2. Dżem - Wokół sami lunatycy
  3. Republika - Odchodząc
  4. Oddział Zamkniety - Zabijac siebie
  5. Perfect - Nie mogę ci wiele dać
  6. Czeslaw Niemen - Czy mnie jeszcze pamiętasz
  7. Marek Grechuta i Anawa - Dni ktorych nie znamy

  8. Dżem - Autsajder
  9. Dżem - Poznałem go po czarnym kapeluszu
10. Dżem - Oh, Słodka

Remi - Perfekcyjny aranżer

Remigiusz Juskiewicz urodził się w Zgorzelcu. Szkołę podstawową i średnią ukończył  w Inowrocławiu. Równolegle uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej  1. Stopnia w Inowrocławiu, którą ukończył  w klasie akordeonu. Próbował kontynuować  swoją edukację  muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej  2. Stopnia w Inowrocławiu w klasie puzonu, ale zakończyło się to po drugim roku nauki całkowitą porażką. To zdarzenie nie przeszkodziło mu jednak z pasją używać elektronicznie wygenerowanego puzonu w wielu aranżacjach Tottus Tuus. W latach 80-tych Remi był instruktorem muzycznym w domu kultury oraz muzykiem w kilku lokalnych zespołach (między innymi zrealizował teledysk z zespołem YA, z którym koncertował w Polsce i zagranicą). Wystąpił też zespołem SHE na jednym z festiwali w Jarocinie). Z międzynarodową formacją Jitter nagrał w Londynie piosenkę, która podobnie jak „Kim jesteś?” zespołu Katedra, ukazała się na prestiżowej kompilacji Piotra Kaczkowskiego Mini Max. Wraz ze swoim bratem Michałem powołał do zycia formację Tottus Tuus, która wystąpiła wielokrotnie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Luton i Londyn) oraz jako support zespołu Lady Pank w londyńskiej Sheperd's Bush Empire w roku 2010. Jest odpowiedzialny za doskonałą jakość nagrań grupy, które zrealizowane w studio domowym, dzięki jego sprzętowi i umiejętnościom dorównują poziomem i brzmieniem nagraniom studyjnym wielu topowych kapel. W zespole gra na gitarze.

Ponizej złota dziesiątka Remiego:
  1.Tottu Tuus - Artificial Kiss
  2.Oddział Zamknięty - Zabijać siebie
  3.Perfect - Nie płacz Ewka
  4.Dżem - Autsajder
  5.Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
  6.Breakout - Kiedy byłem małym chłopcem
  7.Perfect - Autobiografia
  8.Trzy Korony - 10 w skali Beauforta
  9.Oddział Zamknięty - Horror
10.YA - Umarłe liście

czwartek, 19 stycznia 2012

Orkiestra gra już 20 lat! (Nowy Czas nr 178)

Rozmowa z Michałem Jelonkiem
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to zjawisko socjologiczne nieporównywalne z czymkolwiek innym w dziejach naszego narodu. Już od dwudziestu lat każda pierwsza niedziela po Nowym Roku jest dla Polaków na całym niemal świecie dniem narodowej jedności i mobilizacji, której nie trzeba przegłosowywać w parlamencie lub regulować specjalnym aktem prawnym. Podczas dziewiętnastu dotychczasowych edycji WOŚP zebrano na potrzeby chorych dzieci ponad 440 milionów złotych. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że wyniki tegorocznej dwudziestej edycji mogą tę liczbę zbliżyć do niebotycznej kwoty pół miliarda PLN.
Będąc współorganizatorem i prowadzącym dwóch ostatnich edycji Wielkiej Orkiestry, w tym roku po raz pierwszy miałem okazję spojrzeć na to wydarzenie z dziennikarskiego punktu widzenia. Tegoroczna Orkiestra podobnie jak przed dwoma laty zagrała w Londynie dwa koncerty i podzieliła publiczność nie tylko ze względów logistycznych. Wrażliwość estetyczna każdego odbiorcy imprezy muzycznej jest inna, podobnie jak inna jest także wyobraźnia poszczególnych organizatorów o tym, co lub kto przyciągnie i zatrzyma publiczność pod sceną przez około 7 godzin.

wtorek, 25 stycznia 2011

My Dear Friends... (Wizjer 57)

My Dear Friends


Michał, Sergio i Remi z Tottus Tuus
The truth is, that nobody has defined the meaning of the word Friend and that everyone understands this in his own way. I have called you Friends as what you have done during the event on the 8th and 9th of January, You- Artists, Musicians and all of you who helped during the event entitled me to call you that. I would like to thank all people, who sacrificed their own time, talent and enthusiasm for the cause of the needed- ill children. During these two days I felt like at the Jarocin concert (equivalent of Glastonbury Festival), the event in the eighties where the fight for freedom and happiness was born thanks to the rock music and overall atmosphere. I would like to praise Artur “Kred”, Maciek “Benek” from Kaloryfer ; Wojtek “Zombie” from Kaloryfer and Arnika and all others because they were  willing to perform on our stage. I would like to show my appreciation to: Tracy, Vicky, Laura and Glenn from Arnika; Rob, Kirk, Paul from The Kindred; Billy, James, John from Abadden and Dan from Abadden and Kaloryfer. Huge, huge thank you to “Zombie” who introduced me to all of you and therefore we were able to create something unique, something memorable- heavy metal concert. Special appreciation to Wojtek and Benek who supplied drums and mixer for the Sunday concert. Separate gratitude to Iza and Kred for helping out on Sunday during auction etc... All of this was possible thanks to Krystian and his professionalism, “Burza” who recorded the Saturday’s concert. I delighted that the final concert on Sunday was also a big success and therefore I  would like to say thank you to all of the artists who performed: Basia Bielecka (for the seconde time supported the WOSP action in Luton); Livka i Becia (those two young girls who sang wonderfully famous covers); Tottus Tuus- Michal, Remi, Jarek, Tomek, Timi from Romania and Brazilian Sergio; Romek and Wlodek from Emigration Blues; Rysiek from Emigration Blues and Nomoi; Tomek and Ewa from Nomoi and all members from fantastic New Groove Formation: Iain, Haydn, Lewis, Nick, Tim, Nicky, Faz, Dawn and friend Laura. Big appreciation to Greg - sound manager from The Hat Factory. If I forgot to mention anyone please forgive me. Thanks to all of the volunteers involved, we accomplished something beautiful, we have created moments which we all will remember! Furthermore, thank you people from “Nowy Czas” who attended our event- Teresa Bazarnik and Grzegorz Malkiewicz. In general, I can’t really express how much I appreciate all of your efforts in creating, supporting and making these two days unforgettable. Thank you for all of your contribution: time, talent, money etc...


With All The Love "SIEMA"


Slawek
Krystian Kwiatkowski - Akustyk
Basia Bielecka


Siema!!! (Wizjer nr 57)


"Kred" i "Zombie" z Kaloryfera podczas próby
W tym roku podczas dwu dni Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton zagrali  artyści sześciu narodowości: 19 Brytyjczyków, 15 Polaków, 1 Rumunka, 1 Brazylijczyk oraz Basia, która w połowie jest narodowości polskiej, a w połowie tadżyckiej. Razem na scenie pojawiło się 37 osób! Wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie przyczynili się do zorganizowania w dniach 8-go i 9-go stycznia wielkiego muzycznego święta w Luton składam poniżej osobiste podziękowania w języku polskim i angielskim. 


Drodzy Przyjaciele

W otoczeniu New Groove Formation
Nikt nie zna do końca definicji słowa przyjaciel i każdy rozumie to słowo na swój sposób. Nazwałem Was tak, gdyż to co zrobiliście 8-go i 9-go stycznia upoważnia mnie, aby tak Was określić. Składam podziękowania każdej osobie, która w oba wieczory podarowała swój talent i entuzjazm potrzebującym pomocy dzieciom. Czułem się w tych dniach jak podczas jarocińskich koncertów, które odbywały się w Polsce w latach osiemdziesiątych, kiedy to rodziła się tęsknota za wolnością przy akompaniamencie rockowej muzyki. Pragnę gorąco podziękować Arturowi „Kredowi” oraz Maćkowi „Benkowi” z grupy Kaloryfer, Wojtkowi „Zombiemu” z grup: Kaloryfer i Arnika oraz tym wszystkim muzykom, którzy urodzili się w UK i zechcieli po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrać dla polskich dzieci. Thank You Tracy, Vicky, Laura and Glenn from Arnika, Rob, Kirk, Paul from The Kindred and Billy, James, John from Abadden and Dan from Abadden and Kaloryfer. Wielkie dzięki dla „Zombiego” za wprowadzenie mnie w heavy metalowe środowisko, dzięki czemu byłem w stanie Was poprosić o udział w koncercie pierwszego dnia WOŚP, z którego wszyscy możemy być dumni. Ponadto dziękuje Ci Wojtku za wypożyczenie perkusji na koncert niedzielny. Składam podziękowania Izie i „Kredowi”, którzy pomagali mi w sobotę i w niedzielę podczas licytacji. Dziękuję również Benkowi za pomoc w niedzielnym koncercie i wypożyczenie pieca gitarowego. Krystianowi Kwiatkowskiemu dziękuję za każdą minutę, którą podarował dzieciakom i za wszystkie poprzednie imprezy, jakie dla nas profesjonalnie nagłaśniał i nagrywał. Ogromne podziękowania dla „Burzy” za nagranie video koncertu metalowego. Pragnę także podziękować wszystkim artystom koncertu niedzielnego: Basi Bieleckiej, która już drugi rok z rzędu otwierała WOŚP w Luton, Lifce i Beci, które wykonały covery polskich i światowych przebojów, Michałowi, Remi, Jarkowi i Tomkowi, Sergio (z Brazylii), Timi (z Rumunii) z zespołu Tottus Tuus, Romkowi i Włodkowi z Emigration Blues, Ryśkowi z zespołów Nomoi i Emigration Blues, Tomkowi i Ewie z Nomoi oraz urodzonym w UK members of New Groove Formation - Thank you LIain, Haydn, Lewis, Faz, Tim, Nicky, Dawn and Nick. Thank you also Laura for help in organisation of New Groove Formation’s gig. Thank you Greg - sound manager of Hat Factory. Jeśli o kimkolwiek zapomniałem proszę o wybaczenie. Dzięki Wam stworzyliśmy wspólnie niezapomniane widowisko. Dziękuję za przybycie oraz miłe słowa państwu Teresie Bazarnik i Grzegorzowi Małkiewiczowi z dwutygodnika „Nowy Czas” z Londynu. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi, aby to co wspólnie przeżyliśmy mogło się wydarzyć oraz tym wszystkim, którzy licznie przybyli na obydwa koncerty. Na koniec szczególnie pragne podziękować Zuzannie, która wspierała i nadal wspiera mnie we wszystkim.

Z wyrazami najwyższego szacunku „SIEMA”

Sławek

Danny z Abaddenu
Ryszard Pihan z Nomoi
Z The Kindred

poniedziałek, 3 stycznia 2011

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Luton 8 i 9 stycznia 2011 (Wizjer nr 54)




Mam ogromną przyjemność poinformować, że już drugi rok z rzędu w Luton odbędzie się wydarzenie bez którego trudno sobie wyobrazić początek każdego nowego roku kalendarzowego. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla potrzebujących naszego wsparcia dzieci już po raz 19-ty. Tym razem dzieło, które zawsze jednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wieku, światopoglądu i miejsca zamieszkania będzie zbierać fundusze na wszystkie potrzebujące naszej pomocy dzieci z problemami urologicznymi i nefrologicznymi. W związku z ogromnym zainteresowaniem artystów, którzy zapragnęli podarować swój talent i czas dla chorych dzieci, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Luton zagra aż dwa koncerty. 8. Stycznia – koncert heavy metalowy i 9. Stycznia koncert główny z muzyką wielogatunkową.

8-go stycznia odbędzie się koncert heavy-metalowy, w którym wystąpią: