piątek, 23 listopada 2012

23-go listopada IVAR I LECHU zapraszają - AEStrada po raz pierwszy!!!

AEStrada to konkurs organizowany przez Koło Naukowe AES, działające przy Politechnice Wrocławskiej, skierowany do młodych zespołów , które chcą zapoznać się z pracą w studio nagrań. W finale zespoły będą rywalizować  nie tylko nagranymi utworami, ale również występem na żywo. Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę sesję nagraniową w studio nagrań Politechniki , a  tutaj można posłuchać ich konkursowych nagrań:

IVAR i LECHU zapraszają!!!
pub ROCKY  na rogu ulic:
Gwiaździstej i Swobodnej
we Wrocławiu
23-11-2012 piątek, godz.19.00
wjazd  free
AEStrada

A.P.A.M.A.U.(rock)  Wrocław

Zespół powstał w marcu 2010 roku we Wrocławiu. A.P.A.M.A.U. to pięciu studentów wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego i zarazem świetnych kumpli - Jacek Fabianowicz (wokal), Grzesiek Bandurowski (gitara prowadząca), Dawid Kania (gitara rytmiczna, drugi wokal), Bartek Bieda (gitara basowa) oraz Witek Abramowicz (perkusja). Inspirują się takimi zespołami jak Pearl Jam, Foo Fighters, Queens of The Stone Age czy Audioslave. Myślą o płycie i karierze, lecz na obecnym etapie koncentrują się na komponowaniu, graniu i dawaniu ludziom radości. 5-go października 2010 roku grupa zagrała swój pierwszy koncert we wrocławskim klubie muzycznym Eter i to od razu przed 2 i pół tysięczną widownią, co było dla debiutującej formacji niesamowitym przeżyciem. Po półtora roku wspólnego grania A.P.A.M.A.U może pochwalić się pierwszym miejscem w przeglądzie — AKADEMICKI ROCK, gdzie wygrali 40 godzin w studiu nagraniowym, a także zajęli miejsce na podium I edycji ŁYKEND PROMO FESTIWAL a ich utwór „Somehow" zostaw wybrany oficjalnym przebojem tego festiwalu. W maju 2012 roku wystąpili na Przeglądzie Kapel Rokowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w klubie Lizard King. Grali tam przed legendarną grupą Farben Lehre i zdobyli nagrodę publiczności. Ich utwór „Won’t Stop” został wykorzystany w filmie reklamującym Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Ultimate Frisbee, emitowanym przez TVP3. Jak sami mówią, największym osiągnięciem są dla nich zadowoleni fani, którzy z uśmiechem na twarzy przychodzą na ich koncerty i bawią się pod sceną.

Code Under (heavy rock)  Kraków

Code Under powstał w bliżej nieokreślonym momencie jako transformacja garażowej kapeli Sublustris. Po kilku zmianach personalnych ostateczny skład zespołu ustalił się w marcu 2011 roku. Wtedy też rozpoczął się okres intensywnych prac nad nowym materiałem, zwieńczony pierwszym koncertem w historii CU - w ramach krakowskiego przeglądu RockRebel. Początek 2012 roku to czas kolejnych koncertów i tworzenia nowej muzyki. W tym też roku poszerzony został zespół o drugiego gitarzystę. "... Gramy ciężki nisko strojony rock zabarwiony żeńskim wokalem. Nasze atuty to chwytliwe riffy, dynamiczna sekcja rytmiczna oraz najpiękniejszy wokal jaki ziemia słyszała. Jesteśmy skromnymi ludźmi z Krakowa, kochamy się miłością trudną, jeździmy po Polsce próbując swoich sił w różnych miastach, naszym marzeniem jest robienie takich wycieczek dzień w dzień..."


Scoffers (eksperymentalna / trip-hop)  Wrocław

Scoffers tworzy muzykę będącą nietypowym zestawieniem elektroniki i akustycznego brzmienia., które jest dość charakterystyczne, a to z przyczyny ciekawego połączenia instrumentów. Instrumentarium tworzą skrzypce, saksofon, syntezator oraz gitara elektryczna i akustyczna. Podstawą muzyczną są bity oraz samplowane dźwięki perkusji i basu przeplatane skreczami. Oryginalne brzmienie Scoffers dopełnia nietuzinkowy głos wokalistki. Zespół Scoffers powstał w grudniu 2011 roku. Składa się z piątki młodych ludzi, dla których muzyka pełni w życiu główną rolę. Wszystko to powoduje, że muzyka nie jest tylko muzyką, a jest czymś nowym, świeżym czego na polskim rynku muzycznym brakuje. Zespół obecnie przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty,a tymczasem koncertuje po Polsce.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza