środa, 1 maja 2013

Wrocław miastem gitary! 1-go maja wokalista i gitarzysta Mötley Crüe pomoże pobić kolejny Rekord Guinnessa


John Corabi był przez 6 lat wokalistą i gitarzystą Mötley Crüe. Współpracował też z takimi zespołami jak: Angora, The Scream, Union czy ESP, w którym występuje z Brucem Kulickiem, byłym gitarzystą grupy KISS. Muzyk dołączy do wielotysięcznej gitarowej orkiestry, żeby wspólnie zagrać na wrocławskim Rynku Hey Joe Jimmiego Hendrixa. 

Gitarowy Rekord Guinnessa odbędzie sie tradycyjnie 1 maja.

Pierwsza edycja Gitarowego Rekordu odbyła się w 2003 r. i zgromadziła 588 gitarzystów. W 2012 Hey Joe zabrzmiał na 7273 gitar.

Leszek Cichoński - Człowiek Instystucja
„Trudno będzie nam pobić zeszłoroczny wynik, ale nie o liczby tu chodzi. Zarówno uczestnicy imprezy, jak i ludzie, którzy przychodzą na wrocławski Rynek wesprzeć duchowo Rekordzistów mówią to samo: tej atmosfery nie da się porównać z żadną inną imprezą i żadnym innym festiwalem. Niezwykły klimat wydarzenia udziela się także zagranicznym muzykom, goszczącym na Gitarowym Rekordzie Guinnessa, którzy opowiadają znajomym o wrocławskiej imprezie. Dzięki takim rekomendacjom znacznie łatwiej nam później zaprosić zagraniczne gwiazdy” – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy i dyrygent Gitarowej Orkiestry.

Jennifer Batten
Bruce Kulick
Oprócz Johna Corabiego podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie można zobaczyć także gitarzystkę Michaela Jacksona, Jennifer Batten oraz Bruce’a Kulicka, byłego gitarzysty KISS.
W tym roku do Wrocławia przyjedzie także John Corabi, który w latach 1992-97 był głównym wokalistą i gitarzystą Mötley Crüe. Po ogromnym sukcesie poprzedniej płyty studyjnej zespołu Dr. Feelgood (1989), nagranej z poprzednikiem Corabiego, Vincem Neilem, a także po kilku światowych trasach koncertowych zespół postanowił wrócić do studia i nagrać kolejny album. W trakcie prac nad nowym materiałem członkowie grupy pokłócili się z Vincem Neilem, w wyniku czego musiał on opuścić zespół. Miejsce wokalisty i gitarzysty Mötley Crüe zajął John Corabi, który w tym czasie współtworzył zespół The Scream. W 1994 r. grupa wydała album pt. Mötley Crüe, który zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard 200. Rolling Stone pisał o nowym członku grupy: “Corabi ma imponująco szeroką skalę głosu, która nigdy nie przechodzi w barwę nosową. Nienajwybitniejsze teksty potrafi zaśpiewać tak przekonująco, jakby pochodziły z głębi jego serca.” W 1997 r. Elektra Records, wytwórnia Mötley Crüe, zażądała usunięcia z zespołu Johna Corabiego i przywrócenie poprzedniego wokalisty, Vince‘a Neila. Mimo iż człokowie grupy nie zgodzili się, Corabi zdcydował się sam odejść. Po opuszczeniu Mötley Crüe John Corabi współpracował z wieloma zespołami, m.in. Union, ESP (Eric Singer Project), Twenty 4 Seven czy Brides of Destruction. W 2008 roku, podczas trasy Mötley Crüe po Karaibach, John Corabi dołączył na scenie do Vince‘a Neila i wykonali wspólnie hit AC/DC Highway to Hell. Pod koniec 2012 roku John Corabi wydał swój solowy album „Unplugged“.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza